Zdravim, kedze som podobnu temu nenasiel a riesim velmi specificky problem tak zakladam temu novu.

Konkretne mam naboje hope pro III sp - http://bikemagic.com/wp-content/uploads/old_images/news/images/hope07_pro3hub_hi.jpg Naboje su robene na klasicky 5mm rychloupinak. Mam ale zaujem ich prerobit na hrubsi upinak - konkretne vpredu na 9mm QR a vzadu 10mm QR co je v podstate presne velkost dropoutov naboja.

Po urcitych technickych konzultaciach uz mam doma konverzny kit na zadny naboj hope pro2/evo, ktrory pasuje aj na moj naboj. Tento kit su v podstate len ine koncovky (end caps) naboja. Rozdiel je vsak na lavej strane, kde sice diel pasuje ale nezakryva lozisko (t.j. nesluzi ako tesnenie). Tu sa dostavam k prvej otazke: Myslite ze je realne (z bpohladu pozadovanej presnosti) a cenovo prijatelne dat prerobit (niekomu kto sa venuje kovoobrabaniu) povodny end cap? V podstate ide o to, ze treba len v strede vyvrtat vacsiu dieru (o priemere 10mm) cim sa odfakli aj uz nepotrebna cast toho dielu, ktora ma vonkajsi priemer 10mm. snad sme sa pochopili :-) keby nie supnem sem obrazky. Dosiahnem teda to, ze namiesto vycnelku toho end capu o priemere 10mm zapadne do ramu samotna QR oska o priemere 10mm, ktora vsak musi v tom end cape byt uplne presne a natesno.

Co sa tyka predneho naboja tak tam som po urcitom komuniakcnom sume (:) dosiel k tomu, ze konverzny kit pre pro2/evo pouzitelny nie je. Jednak su end caps vacsie (tesnenie) a jednak moj naboj nema odnimatelne obe tie konce dutej osky ale len jeden - konkretne lavy a ten je nasroubovany na osku ktora tvori s pravym koncom jeden celok (aspon to tak vyzera). Neviete niekto poradit ci sa na tento naboj nerobi konverzny kit? Na forach a na stranke vyrobcu som sa docital ze ano (malo by ist o kit hub 444) ale nidke som ho nevidel predavat. Nejake tipy?

Sorry za dlhy post. Kazda rada cenna.
13.08.2014 - 01:00:00
00
to vŕtanie sa robilo aj pri DT nábojoch, niekde som tu videl aj link, takže možné to je...skúsim to nájsť :)
13.08.2014 - 08:00:19
01
http://www.bike-components.de/products/language/en/info/p21842_Umruestkit-fuer-Pro-3-Naben-.html

Typ2
13.08.2014 - 23:20:35
00
keyboard_arrow_up