ano a co ma PTFE olej spolocne s tukom? Alebo iny olej? napr motorovy? Chcel som tym povedat ze retaz netreba az tak agresivne cistit. Nove retaze uz maju v clankoch nanesenu vrstvu teflonu, ktora predlzuje zivotnost retaze. Vedome sa snazit rozpustit vsetko okrem kovu je podla mna blbost, lebo to bude nasledne aj komplikovat opatovne namazanie, nove mazivo sa rozpusti a neprichyti na povrch clankov a vyplavi sa von.
11.02.2014 - 17:44:41
01
Ked uz spominate teflonove mazadlo. Mate to v spreji? Ak ano, ako to striekate tak, aby ste neza...li vsetko okolo?
11.02.2014 - 21:39:09
00
Ked uz spominate teflonove mazadlo. Mate to v spreji? Ak ano, ako to striekate tak, aby ste neza...li vsetko okolo?

mazadlo v spreji som bez problémov nastriekal do prázdnej origo fľaštičky od lubrikantu na reťaze, ešte že som ju nevyhodil, takže teraz v pohode dávkujem po kvapkách
11.02.2014 - 21:48:11
00
Som naposledy kupil toto - http://www.bike-eshop.cz/bp-lumen/mazivo-na-retez-tf2-performance-s-teflonem-univerzalni-100-m... Vyzera, ze to celkom funguje. :D
11.02.2014 - 23:59:08
00
....ano a co ma PTFE olej spolocne s tukom? Alebo iny olej? napr motorovy?.......
tuk nie je len tuhy ako vazelina alebo maslo. neviem ti to chemicky vysvetlit.

.....Chcel som tym povedat ze retaz netreba az tak agresivne cistit. Nove retaze uz maju v clankoch nanesenu vrstvu teflonu, ktora predlzuje zivotnost retaze. Vedome sa snazit rozpustit vsetko okrem kovu je podla mna blbost, lebo to bude nasledne aj komplikovat opatovne namazanie, ......
s tym suhlasim, pokial je retaz nova, ale bavime sa o udrzbe. ciastocky prachu sa dostanu do klbov clanku a treba ich dat prec, ako inaksie ak nie aj s mazivom, ktore je znecistene. neviem ci niektory pripravok odstranuje aj chemicky naviazany teflon na kov. je to jednoduche, znecistene mazivo von z clankov a nahradit ho cistym. v clankoch su velmi male medzery, tak cim riedsi cistiaci pripravok, tym lepsie. samozrejme to plati aj o mazacom pripravku. tie s obsahom teflonu naviac chemicky viazu teflon na kov kde sa im podari dostat. ten pripravok, ktory som vam tu odporucil je s teflonom a obsahuje aj nejaku nanotechnologiu, ktora prispieva k tomu, ze ti vyplavi necistoty a naviaze tam teflon aj z velmi nepristupnych miest- rozumej velmi male medzery. clovek vam nieco poradi a niektori ma idu ukamenovat obrazne :)
mam to odskusane rocnym uzivanim, nepisal by som to tu, keby som to nemal podlozene dlhsimi skusenostami a fakt dobrymi.

.....nove mazivo sa rozpusti a neprichyti na povrch clankov a vyplavi sa von....
toto som nepochopil

a este jedna skusenost, mam jednu suciastku, ktora zacala hrdzaviet jemne na povrchu. postriekal som to tym pripravkom, nechal posobit. po case ten oxid zeleza z povrchu normalne stiekol a odvtedy dalej nehrdzavie. pritom to nijako neosetrujem, necistim apd.

tak si chlapci pouzivajte co chcete, tot moja skusenost :)
12.02.2014 - 06:32:02
00
na retaz pouzivam "Valvoline High Pressure Lubricant + PTFE" http://olejposta.sk/Valvoline_High_Pressure_Lubricant_500ml__r_15046.html , vydrzi mi to 2-3 vyjazdy v terene cca 80-150km a cca 300km na ceste (potom uz zacne svitorit retaz), trochu mi vadi, ze sa na retazi tvori taky cierny sajrajt, ale na funkciu to vplyv nema (asi) :?:
12.02.2014 - 08:37:15
00
Na všetky časti ktoré potrebujú mazať na biku, používam len toto...

Napr retaz:
1,jemne natriem tefl.vazelinou prstom
2,potočím klukami, popreradujem všetky prevody potom prebitok poutieram do mikrovlaknovej handričky.
3,následne prestriekam tefl.sprejom, znova potočím klukami, popreradujem všetky prevody a prebitok tiež poutieram do mikrovl. handričky...
Pri striekani na retaz a kazetu používam kartonový papier, ktorý vložím medzi tak abi sa nič iné nežiaduco nenamastilo...
Obydva produkty, mám otestované aj v totálne nevyhovujúcich podmienkach (voda,blato,špina,prach,mráz aj snech) a môžem vrelo len doporučiť :y:

Prílohy:

IMG_20140213_075456.jpg
IMG_20140213_075456.jpg 258.58 KiB thumb_up0thumb_down

13.02.2014 - 08:33:12
00
otazocka - mozem namazat cistu bike retaz sprejom na motorkove retaze? mate s tym niekto skusenost?
05.08.2014 - 15:44:30
00
Ja som chvíľu používal motorkársky sprej (neznačkový, skôr lepidlo v spreji), vydržalo to dosť dlho (v porovnaní s inými substanciami čo som dovtedy skúšal), ale na všetkých kolieskach v pohone sa vytvorila vrstva toho maziva s nečistotami, ktorá sa ťažko odstraňovala. A keďže je to sprej, tak sa to ťažko nanášalo na reťaz v malom množstve (malo to skôr tendenciu zastriekať celú reťaz, koleso, atď). Nebol som s tým spokojný.
Ale ak to máš, vyskúšaj, uvidíš.
05.08.2014 - 22:39:22
00
otazocka - mozem namazat cistu bike retaz sprejom na motorkove retaze? mate s tym niekto skusenost?

A prečo by si nemohol? Veď je to predsa určené na mazanie reťaze. Pár užívateľov tohoto fóra to takto robí.
Na to aby si ho naniesol tam, kam patrí, bývajú spreje vybavené trubičkovým aplikátorom, prípadne rozpojiť reťaz a aplikovať mazivo mimo bicykla.
06.08.2014 - 07:12:56
00
Ja som tu už niekoľkokrát propagoval toto: http://olejposta.sk/Repsol_Moto_Chain_400ml__r_14992.html

Poradil mi to jeden aktívny motokrosový jazdec, že toto je najlepšie. Pri nastriekaní je úplne tekutý, dobre vtečie k čapom a všade, kde má. Po pár minútach zhustne, čo je výhoda - ostane tam, kde má.

Treba to však vedieť používať a potom bude spokojnosť. Platí zásada, že reťaz má byť namazaná na tých miestach, ktoré nevidíme. Zvonku má byť pekne vyutieraná do sucha. Ozubené pastorky a prevodníky, tak tie sa už nemažú vôbec. Fuj!

Tento sprej má na mazanie takú krátku aplikačnú trubičku. Prehadzovačku prehodíme tak, aby jej spodná kladka bola čo najnižšie. Handrou prikryjeme spodnú pravú časť pneumatiky. Pri súčasnom krútení pedálmi striekame na reťaz smerom dole na spodnú kladku prehadzovačky. Tú kladku hneď aj handrou vyutierame. Ešte chvíľu potočíme a následne reťaz poriadne vyutierame do sucha.

Prílohy:

Repsol.jpg
Repsol.jpg 66.76 KiB thumb_up0thumb_down

06.08.2014 - 08:54:19
01
Dakujem za odpovede. Tiez som si myslel, ze by to nemal byt problem. Len som chcel vediet skusenosti z praxe. V Kaktuse mi mechanik povedal, ze sa to motorkovym sprejom mazat nema. Nevedel som dojst nato, ze preco.... Tu aplikacnu trubicku mam a pouzivam ju na mazanie motorky (teda retaze :-D), takze to skusim aj s bikom.... Majt
06.08.2014 - 09:40:10
00
Bez problémov používam motorkárske spreje tiež. Ostali mi ešte z čias keď som jazdil. A naposledy som pískajúcu reťaz na chate pod Chlebom mazal slnečnicovým olejom čo mali kočky na vyprážanie. Účel to splnilo.
06.08.2014 - 09:48:35
04
spýtam sa tu, na cestnom mi "hučí" reťaz alebo kazeta. taký šrotivý zvuk, ale robí mi to len pri zaradenom veľkom prevodníku a vzadu na rýchlostiach 6 - 9, keď dám najťažší 10. prevod tak sa stíši do normálu. reťaz čistím a mažem pravidelne (cca po 100km) a reťaz je nová, má tak 500km, preto som ju aj dal meniť, lebo to aj pri starej robilo, ale podľa mierky bola ešte jazditelná. mám tam campu xenon. kazeta vyzerá byť opticky ok aj všetko funguje ako má, nič nepreskakuje, len to na tých spomínaných prevodoch emituje väčší hluk ako na ostatných, čím to môže byť?
17.08.2014 - 21:39:32
00
Ked si cistil prehadzovacku, daval si dole aj kladky? Mne robilo presne toto iste, ked som kladky namontoval v opacnom smere otacania. Tiez to hucalo ako traktor.
17.08.2014 - 21:53:53
00
keyboard_arrow_up