180 mam v predu a taky isty by som dal do zadu. Jasne ze lepsie brzdy, ale toto je investicia 10e


Aj tie najlepsie brzdy budu brzdit na nic, ked budu zavzdusnene so zaolejovanymi platnickami a kotucmi. Skus sa uistit, ci mas tie brzdy odvzdusnene, ci si olejom, alebo inym mazadlom nahodou nezamazal platnicky/kotuce - ak si myslis, ze olej z resinov vypecies, tak snivaj dalej. Kotuce ho tiez nemusia. Teda ak mas brzdy ciste, odvzdusnene a spravne nastavene a brzdny ucinok ti nestaci, skus vymenit kotuce na lepsie (aby sa tam dali dat sintrovane platnicky) a naslaedne platnicky. Je to lepsie, ako menit brzdy, lebo kotuce ti mozu ostat a povodne brzdy mozes vymenit za lepsie.
20.08.2014 - 12:59:37
00
no tym ze das vetsi kotuc si nepolepsis,brzdny ucinok sa nejako nezvysi,vykasli sa na kotuce predaj tie brzdy kym su nove maju aku taku hodnotu doloz a kup si deore a potom uz rozdiel pocitis:-)
20.08.2014 - 13:02:43
00
no tym ze das vetsi kotuc si nepolepsis,brzdny ucinok sa nejako nezvysi,vykasli sa na kotuce predaj tie brzdy kym su nove maju aku taku hodnotu doloz a kup si deore a potom uz rozdiel pocitis:-)


Deore su fakt dobre brzdy, ale pokial viem, tak sa vacsinou predavaju P+Z bez kotucov.

Podla mna nech si teraz kupi lepsie kotuce, nasledne preda brzdy s povodnymi a kupi si napr. Deore + nahodi kupene kotuce.
20.08.2014 - 16:21:30
00
aj kebyze si neha povodne kotuce a vymeni len brzdy ,rozdiel bude obrovsky:-)
20.08.2014 - 19:32:18
00
aj kebyze si neha povodne kotuce a vymeni len brzdy ,rozdiel bude obrovsky:-)


S tym suhlasim, ale myslel som to tak, ze ked uz nove brzdy, tak so vsetkym vsudy, ako sa hovori.
No ale vyber je na nom...
20.08.2014 - 21:31:37
00
no ved to je jasne,ale ak tlacia financie, a chce mat lepsi brzdny ucinok,neviem si tie zakladne brzdy predstavit na 29"kolesach ked mne 27,5"palcoch absolutne nevyhovovali musel som packu zmackat troma palcami a tlacit jak saleny ked som siel dole prudsim kopcom v terene to bolo maximalne nepohodlne kedze som rajdy drzal len.dvoma prstamy neraz ked somchytal daku jamu skoro somto neodrzal,na konci zjazdu ma boleli palce jak salene a brzdy ucinok nic moc pri vetsej rychlosti ,jedine kde isli tie brzdy 100perecentne bolo na suchej asfaltovej ceste pri malej rychlosti.....
21.08.2014 - 10:49:06
00
no ved to je jasne,ale ak tlacia financie, a chce mat lepsi brzdny ucinok,neviem si tie zakladne brzdy predstavit na 29"kolesach ked mne 27,5"palcoch absolutne nevyhovovali musel som packu zmackat troma palcami a tlacit jak saleny ked som siel dole prudsim kopcom v terene to bolo maximalne nepohodlne kedze som rajdy drzal len.dvoma prstamy neraz ked somchytal daku jamu skoro somto neodrzal,na konci zjazdu ma boleli palce jak salene a brzdy ucinok nic moc pri vetsej rychlosti ,jedine kde isli tie brzdy 100perecentne bolo na suchej asfaltovej ceste pri malej rychlosti.....


Je pravda, ze na 29" treba vacsiu brzdnu silu... uz len fyzika to tvrdi :)
Ale brzdny ucinok moze byt do velkej miery ovplyvneny aj sirkou a valivym odporom plastov.
21.08.2014 - 12:04:12
00
keyboard_arrow_up