Mal som raz podobny problem, ked sa mi zlomila pevnostna skrutka v rame (nie ulomeny imbus, ale je to ten isty pes), vrtaky sa na to nechytali (skusal som 2 kobaltove, skoncili rovnako ako tieto), nastastie mam malu frezku a frezkovaci vrtak do tej ocele siel ako po masle :lol: Mozno specialny vrtak, ale hlavne mi (uz neviem kto) radil, aby boli velmi pomale otacky. Ale mne to nepomohlo, v tej frezke ani inde. Len frezovaci vrtak (neviem uz ako sa to spravne vola)... ale neviem ci ti to pomoze.
08.09.2014 - 11:39:03
00
asi sa treba zamerať na priamy smer, jednotkou by som si na tvrdý materiál mojou roztrasenou rukou netrúfal, skús použiť vrtáky na vyťahovákoch, sú ľavé http://www.extol.sk/naradie/rucne-naradie/zavitniky/vytahovace-zalomenych-skrutiek/8801842/ , možno sa kľúč trochu zahryzol, preto ho nejde vyklepnúť, pri ľavotočivom vŕtaní sa zvykne uvoľniť, veď predsa kľúč musí mať menší rozmer ako diera..... Ten Tvoj čap je železný alebo hliníkový?


vytahovaky mam ale nie taky maly priemer. je to hlinnikovy cap

Mal som raz podobny problem, ked sa mi zlomila pevnostna skrutka v rame (nie ulomeny imbus, ale je to ten isty pes), vrtaky sa na to nechytali (skusal som 2 kobaltove, skoncili rovnako ako tieto), nastastie mam malu frezku a frezkovaci vrtak do tej ocele siel ako po masle :lol: Mozno specialny vrtak, ale hlavne mi (uz neviem kto) radil, aby boli velmi pomale otacky. Ale mne to nepomohlo, v tej frezke ani inde. Len frezovaci vrtak (neviem uz ako sa to spravne vola)... ale neviem ci ti to pomoze.


nepostol by si nejaky obrazok? Vobec si neviem predstavit ten nadstavec
08.09.2014 - 19:20:35
00
Vrtat to normalne, v smere hodinovych ruciciek, pri predpoklade, ze si ten kluc zlomil pri uvolnovani skrutky. Ak pri dotahovani, tak opacne. Keby si bol v BA, tak ti s tym mozem skusit pomoct....
08.09.2014 - 22:50:32
00
asi Lto myslel niečo takéto http://www.stroje-naradie.sk/nove/stroje_katalog/9/26121356sada-frezky2.jpg dobrý nápad, ešte mi teraz napadlo skúsiť klepnúť tenkým jamkárom proti smeru zaťahovania, to bude len zahryznutý v hliníku, mal by vypadnúť, držím palce
09.09.2014 - 08:11:22
00
Tymto som to robil encrypted-tbn0.gstatic.com
Vrtak sa nechytil, nema take hrany na zaciatku.

Mozno pri vyklepavani skusit nahriat este ? :?:
09.09.2014 - 08:59:40
00
Ja keď som mal strhnuté hlavičky na skrutkách držiacich kufre na tretrách, tak som to klasicky odvŕtal nejakým HSS vrtákom, ale išlo to veľmi ťažko, robil som na tom celý večer a zničil minimálne 3 vrtáky... Skús použiť vrták len o máličko menší než je priemer tej skrutky, nastav nízke otáčky, počas vŕtania to niečím chlaď (to je dosť dôležité) a hlavne sa obrň trpezlivosťou :-)

Alebo skús ten frézovací vrták čo použil lto, ten vyzerá, že by si s tým mohol ľahšie poradiť.
09.09.2014 - 22:26:33
00
Ja som sa inak potom pytal na otacky, tak mi vraveli , ze 1000 je prilis vela. Velky pritlak , male otacky a ako pise Tomas11, aj chladit. Este ma napadlo, ak mas gravirovaciu potvoru (v Lidli to inak predavali za facku :lol:) , tak s takymi pidiaturnymi rozbrusovackami - kotucikmi by mozno slo vybrusit nejakym sposobom hranu do tej skrutky a potom to rozvaklat a vyklepat.
10.09.2014 - 07:47:39
00
čo tak skúsiť karbidový vrták, len tá cena a samozrejme stojanová vŕtačka
12.09.2014 - 15:18:22
00
Alebo novy ram :lol:
12.09.2014 - 15:36:06
00
stojanovu vrtacku nemam :/ na novy ram sa dlho nechystam :) nasiel som nieco taketo, teraz to zhanam v nejakych eshopoch pripadne ebay
https://www.youtube.com/watch?v=RbDF9P1uDyk
13.09.2014 - 10:08:21
00
keyboard_arrow_up