Tak skusim diki
15.09.2014 - 23:45:05
00
Aj ja počujem také pukanie a tuším, že to ide zo stredu/kluk. Mám stred pressfit SRAM GXP ceramic. Je mi to záhadné, lebo občas to puka a občas nie, nieje to súvislé. Ked som otočil bike a zhodil reťaz, kľuky sa točili úplne hladko, absolutne ticho a sú úplne pevné, ani pohnúť. Fakt neviem, čo môže to pukanie spôsobovať. 6e by špina ako to tu bolo spomenuté... iné ma tiež nenapadá.
16.09.2014 - 15:26:57
00
drifter_00 Mne to tiez nepukalo vzdy. Ked som slapal jemne, ci tocil na prazdno tak nic ale ked som stal ci silno slapal tak to pukalo, klikalo. Rozobrat, vycistit a premazat a bude to ok Ale casom sa to znova objavi, GXP su tym zname. Niektori radia vymenit original loziska alebo vymenit cely BB za iny typ.
17.09.2014 - 08:49:01
00
Ok, tak rozoberem, vyčistím. Ano, tiež mi to robí ked šlapem silno do kopca, ale necítim tam žiadny odpor ktorý by súvisel s tým pukaním. Meniť to určite nebudem (GXP ceramic - keramicke ložiská), ide to paradne hladko a od kedy to mám tak citelne ľahšie sa mi šlape. Tak to bude (snáď) len v údržbe, aj ked trochu pochybujem, lebo ten zvuk mi nepríde ako škrýpajúce nečistoty. Jedine tie ložiská, ale ked som to mal rozobraté, tak šli krásne hladko bez akej koľvek vôle, tak neviem.
17.09.2014 - 12:11:30
00
netrba nic menit.sposobuje to osadenie kluky na oske, nie loziska. mn sa to objavilo na novom biku po 200 km. len stiahnut kluku z osky a premazat stycne plochy.
17.09.2014 - 12:26:07
00
keyboard_arrow_up