Včera po práci som sa zastavil v cykloobchode. Problém nie je ani v ráme, ani v pivote, ale v brzde. Jej spodná miska je príliš plytká a chýbajú cca 2 mm, aby správne dosadla na pivot. Pivot je úplne štandardný, takých mali v obchode plno. Skúšali sme ho aj s inými V-brzdami od Shimana či Avidu, a všetky krásne dosadali až dole.

Takže musím na pivote z tej strednej širšej 8 mm časti zbrúsiť pilníčkom asi 2 mm na priemer tej užšej časti. A to prosím 4-krát... :puke: Brzdy sú dúfam originály od Shimana - kupoval som ich tam, kde si mi poradil. :lol:

ruedatropical.files.wordpress.com

Tvoje argumenty znejú rozumne. Mám však jeden protiargument: prečo potom na to upozorňujú, keď tie brzdy vlastne optimálne fungujú aj s inými páčkami, než je uvedené?

A dualy som už vymenil - Sory za 105-ky 5700. Len to ešte nemám v profile opravené.

Prílohy:

Obr.1.jpg
Obr.1.jpg 605.31 KiB thumb_up0thumb_down

Obr.2.jpg
Obr.2.jpg 152.43 KiB thumb_up0thumb_down

Obr.3.jpg
Obr.3.jpg 124.82 KiB thumb_up0thumb_down

24.09.2014 - 13:51:35
00
tento problem mam aj ja s Shimano večkami ale ked som daval tu istu pačku s prednej brzdy tak tiež zle dosadla takže asi nebude chyba v misek že je plytka u mna ale V-čko inej značky tam paradne zapadlo :( nechapem tomu
24.09.2014 - 22:05:34
00
no ty vole, to by ma vobec nenapadlo ze to moze mat hentaky problem :) tak japonski inzinieri daco pokafrali... tak to som mal stastie ze na moj ram sa dali nahodit, lebo ked som och tam daval som uz mal take nervy z inych veci na tom rame ze by som ho asi roztrieskal na mieste :D
to upozornenie tam asi davaju preto lebo na cx maju priamo canti brzdy, a predsalen mini-v su stale troska exotika... a navyse tie flatbar brzdy maju stelovaci srobik priamo na pake, takze nemas problem pri vyberani kolesa, proste odsrobujes... na 5700kach to samozrejme nejde a ak nemas tu nastavovaciu fajku (ktoru shimano nepredava) tak to spravne nerozchodis. brzdy samotne fungovat musia, furt je to len mini-v
25.09.2014 - 07:11:58
00
keyboard_arrow_up