www.tufo.cz
06.10.2014 - 16:24:26
00
Maju na eshope celkom zaujimave akcne balicky
06.10.2014 - 16:25:23
00
Mňa tie plášťovky moc nelákajú, aj podľa toho článku, úspora váhy je nulová oproti plášťom a ešte aby som vozil náhradný plášť aj dušu ako ten autor článku... akurát tie jazdné vlastnosti nebudem mať ako posúdiť dokedy osobne nevyskúšam, takže dosť zvažujem, že si ich objednám... o dosť zaujímavejšie mi príde riešenie zadovážiť si priamo karbónové galuskové kolesá.. ale to až našetrím :)
máte niekto podobné dlhodobé skúsenosti s pláštovkami/galuskami a lepením defektu tým tmelom, že či už sa to potom nemôže hustiť na veľké tlaky, tak ako to píše autor článku?
06.10.2014 - 16:40:12
00
Dík, mám to, našiel som podľa značky.
Na Tufo galuskách je práve dobrá odolnosť proti defektom. Proti klincu nie, ale proti prerazenu a cvaknutiu duše, Niekedy som nedostal defekt aj celú sezónu.
06.10.2014 - 17:22:30
00
cornus Tufo galusky neobsahuju duse, takze ich nie je mozne cvaknut dusu, ktora tam nie je ;)
06.10.2014 - 17:54:19
01
;) ako som uz asi pisal ja som tiez presiel na plastovky a plast uz by som nechcel. sice mi trvalo asi pol hodinu kym som prisiel na to ako ju nahodit spravne, ale druhu som uz mal za cca 5 minut. jazdne vlastnosti jedna basen. a ako pisal contador, plastovky a galusky Tufo maju tzv. deleny ventil, vid dole

http://www.tufo.com/data/download/tmel-extreme-cz.pdf


Kolko km si uz dal na plastovkach?
06.10.2014 - 18:40:12
00
pani a uz ked sa bavite o plastovkach. ktore teda? ved ich vyrabaju 10 druhov :^)
aku hrubku a ktory model pouzivate alebo odporucate?
06.10.2014 - 18:48:39
00
Skúšal niekto plášte Tufo Calibra? aké majú jazdné vlastnosti? za sucha za mokra...
06.10.2014 - 19:54:23
00
Plášte Tufo Calibra mám teraz obuté (asi 500km) a môžem zatiaľ len chváliť.Včera som prvýkrát išiel aj na mokrej ceste a držali dobre.Predtým som jazdil Continental 4000s a Tufo sa mi zatiaľ vidia lepšie.
06.10.2014 - 20:06:24
01
Kolko km si uz dal na plastovkach?


nie vela, zatial len cca 300km kedze som po zakroku a len sa "rozbehavam" ale rozdiel som poznal uz naozaj pri prvych kilometroch a nasledne v prvom stupani aj klesani sa mi len potvrdilo to, ze plaste uz naozaj nechcem. pisem to len ako skusenost, nechcem tu pisat ze plaste su zle. kazdy nech si najde svoju cestu. pre mna bola tato zmena pozitivna a ak by sa ma niekto spytal ci plastovky odporucam urcite poviem ano. ja pouzivam tieto http://www.suncycle.sk/sk/produkt/plastovka-tufo-hi-composite-carbon-25mm/3067
mimochodom na dlhe vyjazdy (pre pripad neopravitelneho znicenia) netreba nosit plast a dusu ako to bolo v clanku, staci kupit najlacnejsiu plastovku (na "dojazd"), ta vide cenovo tak isto (zalezi od druhu plasta) dokonca lacnejsie ako plast a dusa dokopy a da sa dat pod sedlo resp pod kapsicku.
06.10.2014 - 20:11:52
00
Hack3r ja len preto, ze na jednych kolesach jazdim CONTI GP4000SII 23mm a na druhych galusky TUFO HI COMPOSITE CARBON 25mm a osobne obe mi pridu skvele takze preto som ostal zaskoceny, ze az taky rozdiel citis, ze uz by si plaste nikdy nechcel.
06.10.2014 - 20:31:29
00
pani a uz ked sa bavite o plastovkach. ktore teda? ved ich vyrabaju 10 druhov :^)
aku hrubku a ktory model pouzivate alebo odporucate?


Strenki ja som pozeral podla sirky, ktora mi vyhovovala a nasledne podla TPI... radsej s lepsim TPI aj ked troska tazsia. Potom je tu este jeden parameter a tym je cena :)

kazdopadne plati tam pravdilo, ze cim sirsia galuska alebo plastovka tym nizsie tlaky do nich mozes dat. Zasa zavisi aj od toho aky teren jazdis. Myslim, ze na slovenskych cestach asi nebudes bombovat na 12 alebo 14 barov. Aspon nie v kosickom kraji. Navyse posledne roky je tu trend pouzivat plaste, galusky, plastovky troska sirsie a teda 25mm. Podla mna je zlaty stred to co pisal Hack3r - TUFO HI COMPOSITE 25mm. Je tam slusne TPI, dobra vaha aj cena.

Samozrejme mozes kupit aj ELITE RIDE, ale tie su uz cenovo troska inde, aj ked maju vyssie TPI ale zasa nizsiu vahu.
06.10.2014 - 20:35:33
00
Mňa tie plášťovky moc nelákajú, aj podľa toho článku, úspora váhy je nulová oproti plášťom a ešte aby som vozil náhradný plášť aj dušu ako ten autor článku...


zjavne si stale nepochopil princip plastovky, ako rezervu vozis len tu malu flasticku s tmelom, presne tak ako pri galuske (ziadny nahradny plast a dusu)
06.10.2014 - 20:54:02
00
Myslite že pri plašťovkách pri neopavitelných prípadoch ako písal Hack3r sa nedá dať duša ako dojazd? Samozrejme keď odrežeš ako že spodnu časť plašťovky.? Udržala by bočnica určite tlaky?
06.10.2014 - 20:58:44
00
ale pochopil už, to bola len reakcia na ten článok, lebo autor článku dáva tmel na začiatok a potom na dlhé výjazdy so sebou vozí nejaký lacný plášť a dušu pre prípad že znehodnotí plášťovku tak že tmel nezaberie..
06.10.2014 - 21:01:44
00
keyboard_arrow_up