tu máte aj o druhom systéme "ochrany"

http://www.cyklomania.sk/news/1971-bikeid-a-datatag-nove-sluzby-na-ochranu-bicykla-s-databazou-kradnutych-bicyklov
22.10.2014 - 13:48:39
01
Chalani chcel by som vidiet ako budete vybrusovat stitok na takom karbonovom rame bez toho aby ste ten ram neposkodili :) a druha vec stale su vsetky vyrobne cisla zapisane a da sa to zistit aj opacnou cestou a to cez vyrobne cisla a ukaze to iste ako to, co ked nacitate QR kod. a uz som raz pisal aj o rozpredani biku tak vsetky najdrahsie veci maju vyrobne cislo (vidla,tlmic,ram,kolesa,sedlovka) napriklad znacku Fox servisuje vyhradne Slovkolex ktory je v zozname predajni ktore ponukaju bikeID cize aj tam zistia ci mas vydlu v pohode alebo nie:) a ak bola ukradnuta tak vidi z akeho biku bola ukradnuta a kom...vsetci hejtuju ale nikto nema o tom ziadne informacie...niekedy staci zavolat na info linku:)
22.10.2014 - 14:30:59
00
no schvalne daj zlodejovi sancu, ci necha tak ked budu stitky
22.10.2014 - 14:38:00
00
adamo, zacinam mat naozaj vazne podozrenie, ze si sem zacal prispievat len za ucelom robenia reklamy a to naozaj nemam rad. Ak neprestanes zaslepene a neobjektivne obhajovat trapny a nefunkcny system na vytahovanie penazi z vreciek tych jednoduchsich, tak Tvoje prispevky zacnem mazat (precitaj si pravidla fora).
22.10.2014 - 15:33:04
03
ID nepomoze, jedine verejne potrestanie zlodeja napriklad odseknutim prsta, inac sa dalsi zlodeji nepoucia. Ak nie su dostatocne tresty, ktore by odradili zlodejov, tak sa kradnut bude.
22.10.2014 - 15:55:06
01
prst nie .. stale mu zostane 9 dalsich .. potom 8 a tak .. celu ruku
22.10.2014 - 16:15:35
00
a servisak co spravi??bike nezoservisuje a kontaktuje majitela a policiu...a bike mas naspät doma :)


BEz iluzii - servisak nie je povinny nic, ani to overovat. Za dalsie, aj keby to overil a zistil kto je majitelom, tak dotycny, co dal opravit bike v tom moze byt nevinne a bike ani jeho sucasti nazad nedostanes - vid situacia, ktoru som opisal prave vyssie s mojim bikom a dalsi pripad.
22.10.2014 - 17:17:24
00
Jezus uz som napisal ze ano robim tomu reklamu pretoze som cely system pochopil a podla mna je super...potom tu boli diskusie z ktorych som videl ze niektory ludia maju na vec skresleny pohlad..noo chcel som im to vysvetlit..ja nepotrebujem prispievat debilinami do fora typu ktory bike je lepsi?alebo aky mobil maju bikeri?to su veci ktore ma absolutne nezaujimaju ale ked vidim ze niekto nieco nechape tak rad napisem...a hlavne pisem z toho dovodu ze v komunite je sila!to znamena cim viac ludi o tom bude vediet tym to bude mat vacsi efekt...servus
22.10.2014 - 17:31:29
01
Adamo2401, celá tvoja aktivita tu je 7 príspevkov a všetky sú reklama na pochybný komerčný produkt.
Hm, typický bajkerský nadšenec :-)

ale ked vidim ze niekto nieco nechape tak rad napisem...

A presne pre toto ti píšem aj ja, keďže nechápeš, čo je slušné a v súlade s pravidlami fóra
22.10.2014 - 17:47:22
01
http://road.cc/content/news/133530-one-six-danes-admit-theyve-stolen-bicycle-says-survey
22.10.2014 - 18:11:55
00
Ja by som si prosil vyvetlit vetu z prezentácie: "Nás systém spolupracuje s políciou a je sucinny pri zasielani databáz kradnutych bicyklov". Ako sa volá databáza, kto má k nej prístup, s ktorým útvarom polície systém spolupracuje a ako?
23.10.2014 - 13:08:07
00
To by som chcel tiez vediet, lebo este aj v tej prezentacii uvadzaju ze ich system este nie je certifikovany MVSR. Silno pochybujem ze policia bude zdielat svoje databazy a udaje sukromnej spolocnosti.
23.10.2014 - 13:22:00
00
Žiadna odpoveď adamo?
27.10.2014 - 08:31:27
00
Mne sa napad BikeID paci (netvrdim, ze je dokonaly) - vsetko, co moze odradit zlodeja pred kradezou vitam. Nemam iluzie, ze vsetci servisaci, policajti ci bikeri budu kontrolovat QR kody a databazy. Ale ak by som ja kupoval bike, tak by som si vyrobne cislo v databaze, kradnuty bike by som nekupil a dal by som echo povodnemu majitelovi/policii o predajcovi. Verim, ze takych je nas tu na fore viac.

Na chorvatskych forach je mozne dat inzerat na bike iba s fotkou vyrobneho cisla ramu.
Myslim si, ze je to dobry napad ako pritlacit na zlodejov drahsich bikov, ktore chcu predat cez web.

Co si o tom myslite?
27.10.2014 - 15:54:53
00
to je celkom fajn riesenie, k tomu by sa hodila ta databaza bicyklov. Ale ako som davnejsie pisal dnes ti ukradnu aj komponenty, ak prides o lepsie sedlo a teleskopicku sedlovku, tak na tom cislo nemas a mozes tak opat siahnut do penazenky.
27.10.2014 - 16:37:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up