Bike Team NB v spolupráci s Mestom Nová Baňa vás pozýva na oficiálne
Uskutoční sa dňa 08.11.2014
Zraz účastníkov bude na parkovisku pri bývalom Daňovom úrade.
Trasa: Záhrb - Bukovina - Drozdovo - Bujakov vrch - Hubačov - Kajlovka - Kostivrch - Šarvíz - Kohútovo ( Bajkom okolo Novej Bane )
časový harmonogram:
09:25 - 09:45 Prezentácia účastníkov a zápis do kroniky.
09:45 - 09:55 Príhovor primátora mesta Nova Baňa a zástupcov Bike Team NB
09:57 Spoločná fotografia
10:00 Štart otváracieho výjazdu
11:30 - 12:00 Občerstvenie na Drozdove
15:30 - ??:?? Občerstvenie v Zlatom Bažante ( kapustnica, kofola, .....)
04.11.2014 - 09:16:36
00
http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=167152
04.11.2014 - 09:20:32
00
Aky charakter maju tie 3 rozne MTB okruhy? Singletracky, ci zvaznice a lesne cesty? :)
04.11.2014 - 09:57:29
00
zvažnice ,lesné cesty
10.11.2014 - 08:37:01
00
Ale nam pribuda cyklotras v tomto regione :y:
http://www.bajkomktajchom.sk
http://www.klakovskadolina.sk/index.php/turistika/turizmus/cykloturistika (aj ked netusim , ci su uz aj vyznacne v terene)
http://zlatemoravce.eu/web/410/pozitavske-cyklotrasy/ (stav v terene nepoznam)
V Tribeci a Medzihori zase nejake znacenie financuje VUC NR a realizuje misto (SCK) , ktory spominal aj nejake aktivity na juhu Stiavnicky Vrchov

Najvyssi cas sa pozriet na to globalnejsie :)
Neplanuje Bike Team NB (ich oblast je uprostred) pripadne SCK aj vyznacenie prepojeni na horeuvedenych tras?
O par vhodnych spojkach by som vedel...
10.11.2014 - 09:48:17
00
Kľakovska dolina je vyznačená, už sme pojazdili aj keď za Župkovom je jedno kritické miesto kde sme dlho blúdili, rozvetvuje sa tam viac ciest a značka nikde, ale trasa je fajn a celkom náročná. Ale inak doporučujem, krásne výhľady.
V okolí Tribeča je tiež už všetko označené, treba prísť je to tam super, najmä doporučujem singel na Čierny hrad a hrebeňovku Tribeča :), ale to zabezpečoval bike park NR, mali by ísť z NR až na Penhýbeľ a neskôr až do Handlovej.
Požitavské sú tiež označené aj keď tie si veľmi nevšímam keďže som domáci a mám to tam pobehané krížom krážom.
Skôr mi chýba nejaká spoločná stránka pre celé Slovensko, kde by boli všetky trasy pohromade aj s údajmi, prípadne linky na regionálne stránky. Neviete či to nemá niekto v pláne zjednotiť?
13.11.2014 - 11:02:25
00
dodobiker, kde je ten singel na Čierny hrad? Môžeš dať vedieť?
13.11.2014 - 11:09:02
00
Co ja viem tak SCK aktivne buduje http://www.cykloportal.sk/
je to podla krajov. VUCky asi prispievaju najviac tak delba podla krajov je pochopitelna, kazdy kraj ma svoju stranku, len ci nebudu problemy pri nadkrajovych trasach.
nr zatial neexistuje, v tt maju uz pouzitelnu vizualizaciu vsetkych tras naraz
misto o bude urcite vediet viac.
Potesilo by ma angazovanie SCK v prepajani/koordinovani cinnosti jednotlivych miestnych aktivistov (pozitavske tusim znacil klub turistov a nie cykloklub).
13.11.2014 - 11:12:37
00
Ano Pozitavske znacili Zlatomoravecký turisti, akurát som im posielal tento týždeň nejaké fotky čo tu jazdíme kvôli propagácii. Kto značil Kľakovskú dolinu to neviem, ale chcelo by to trošku dotiahnuť.
13.11.2014 - 12:04:35
00
aká cesta vedie z V. Inovca dole k motorestu Zubor, keď tam odporúčajú trekingový alebo cestný bicykel?
13.11.2014 - 13:04:21
00
Z dola, od motorestu ide lesná asfaltka až na Obické lúky. No odtiaľ už len spevnená lesná cesta. Trek áno, cesťák isto nie.
A novo značenú hebeňovku - Tríbečská vrcholovka si išiel? Nosenie biku kombinované s úmorným asfaltom. (V. Tríbeč zďaleka obchádza)) Odporúčam "cesťák" ! (na nosenie je ľahký a na asfalte rýchly)
13.11.2014 - 13:22:11
00
a kde tam treba nosiť bike? Išiel som to smerom od Trojchotára až po Sedlo pod rakytou, to je pohoda a potom aj napojenie od Zlatna po červenej to je asfalt a potom zvážnica od Žlabov až na hrebeň. Tlačili sme len minulú nedelu záver na Tribeč ale to je turistická trasa a potom ďalej po hrebeni, bolo teraz dosť padnutých stromov.
13.11.2014 - 13:34:28
00
dotm mi vyplakaval minuly tyzden do telefonu, ze niekde pri Zobore musel tlacit :lol:
misto to miestami trosku nezvladol, mna zase nepotesil tym, ze v sedle pod Rakytou ide hrebenovka uplne dolu z hrebenu smerom na Jeskovu vec a nie na Skycov ako by clovek logicky cakal :( Celkovo je z mojho pohladu ta cervena cyklohrebenovka taky macko-pes. Skoda...
13.11.2014 - 13:35:06
00
:-) ten cesťák bude ideálny...išiel som to iba po odbočku na V. Tríbeč
s Palo TT sme to už debatovali, že jeden extrém (ťažký terén s nosením) strieda druhý extrém (cykloturistika na asfalte), ale na druhej strane aspoň niečo, škoda, že nekonzultovali možnosti s ľuďmi, čo to poznajú ešte pred značením, aj som ich raz stretol, keď to značili niekedy v auguste

edit: tak Palo ma už aj predbehol :-)
13.11.2014 - 13:40:40
00
Ono Misto sluboval stretavku ohladne dalsich tras: post881008.html#p881008
Takze pokial stretavka bude a podari sa dohodnut a nasledne zrealizovat aj dalsie znacenie, tak jediny problem vo finale bude, ze MTB hrebenovka Tribeca nebude znacena jednou farbou ale bude treba striedat rozne cyklotrasy. A analogicky by mohla vzniknut nejaka pohodovka - virtualna viacfarebna magistrala pre trekingacov/cykloturistov podhorim a nejake doplnkove trasy kolmo na hreben (smer vychod - zapad).
13.11.2014 - 13:52:07
00
keyboard_arrow_up