Taká milá story zo včera.. Idem si po prechode, dvojprúdovka, jeden vodič pribrzdí a pustí ma, ja mu zamávam a poďakujem sa, a druhý vedľa neho si ide svoje ďalej, asi v 30km/h ako dobrzďuje z nejakych 60 zoberie ma na kapotu. Ja hlavou a lakťom o sklo, rozdrbane, trepne ma o zem a vystúpi mladá pinda, ja zo zeme hneď spŕška vulgarizmov, ona ma naloži, psychicky 5x viac vykolajená ako ja. Nakoniec voda v kolene, monokel, poškriabaná dlaň. Proste terno. A to som sa ešte vracal z kostola a dokonca spovede.
06.12.2014 - 14:46:29
04
takmer som nieco podobne videl z pozicie vodica. nesiel som rychlo, vidim ze na prechod nohou opatrne vstupila nejaka pani, takze zastavim, pani pokracovala, v tom pomaly prichadzajuce auto (kedze to bolo kusok za krozovatkou T, kde auto zatacalo o 90)z protismeru pekne pridalo... no cumel som ako puk, skoro ju nabral
06.12.2014 - 14:51:55
00
Za taketo nezastavenie by automaticky mali brat vodicak. Curvedyellowfruit policajtov ste volali?
06.12.2014 - 14:55:12
00
Videl som takychto tesnych situacii uz cca 15-20. A vzdy znovu rozmyslam nad tym, ze preco sa vrha clovek pod kolesa auta iduceho v dalsom pruhu v naivnej viere, ze urcite ho ten vodic druheho auta tiez vidi a ze urcite tiez zastavi. Mam pocit, ze väcsina ludi nadobudne dojem, ze ked im jedno auto zastavilo, tak uz su nesmrtelni. To naozaj suvisi asi cisto len s tou vierou...

V kazdom pripade to dobre dopadlo, co som samozrejme velmi rad. Zelam rychle zotavenie. A nabuduce uz snad nebudes taky optimista a kym budes pokracovat, tak si overis, ze ten druhy vodic Ta vidi, brzdi a aj stiha dobrzdit. Slabsi ucastnik premavky vzdy musi predvidat a rozmyslat aj za tych silnejsich ak chce prezit.
06.12.2014 - 15:34:21
06
Az na to ze ak zastavi jedno..to druhe ma povinnost zastavit tiez jezus... ;) kedze clovek na prechode ma prednost...

Cize ak brzdi pred prechodom jedno auto ma aj druhe :)
06.12.2014 - 15:38:56
01
Takze ked ma druhe auto povinnost zastavit podla zakona, tak jednoducho mu treba vojst do cesty a ak ma zrazi a zomriem, tak hlavne ze budem v prave, ze? Co na tom, ze uz som mrtvy, ide predsa o princip a ja ako chodec mam podla zakona prednost, ze? :tmi:
06.12.2014 - 15:42:51
04
misopetrvicAno malo by ale keď má niekto našlápnuté a je ďalej ako ten čo je bližšie a ide pomali tak je to na zamyslenie.


Naposledy upravil fofo050 dňa 06.12.2014 - 15:44:52, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2014 - 15:42:55
00
presne tak, povinnost zastavit ma vodic aj toho druheho. ak nie, na neho padne vina
06.12.2014 - 15:43:06
00
Chlapci, uz sa zobudte. Vy zijete asi v nejakom skleniku mimo reality. Mam pocit, ze ste v zivote nezazili realnu premavku a realne situacie v nej. Ked tuto situaciu zazijete na vlastnej kozi, tak potom robte ramena ako ste boli v prave a vodic porusil zakon. Teda ak budete mat tolko stastia a prezijete ako v tomto pripade Curvedyellowfruit.
06.12.2014 - 15:46:22
02
tak, nemysli si ze skacem bez rozmyslu do premavky, vzdy pockam kym zastavi aj to druhe. ale dobre je vediet aj to, ze kto je v pripade zrazky na vine - pre mna je dolezite vediet to, ze chodec to nie je.

a v petrzalke je jeden prechod cez ktory jazdim aj na bajku - to je ten pri technopole cez frekventovanu cestu ktora rozdeluje cyklotrasu. vzdy ked tam pridem, tak som zmiereny s tym, ze si pockam aj dve minuty kym mi nejake auto zastavi, a vtedy aj tak este treba pockat na druhy smer, kym zastane aj ten. a ten v prvom aute na mna medzitym trubi, ze nech uz konecne idem. naposledy ked som tam takto cakal, tak ma predbehol iny bajker a hned sa vrhol medzi tie auta, zrejme to ma v pazi, nemal ani prilbu. prvy smer to ubrzdil, ale auto v druhom smere ho skoro zrazilo, gumy len pistali ako silno sofer brzdil. bajker presiel bez ujmy, ale hned zacal strasne nadavat a hulakat, pritom to bola jeho vina. aj vdaka takymto idiotom mame medzi vodicmi zle meno.


Naposledy upravil iron.hide dňa 06.12.2014 - 15:59:36, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2014 - 15:51:53
00
A ja som niekde pisal o tom, ze chodec porusil Zakon o cestnej premavke? :) Predpokladal som, ze asi nikomu netreba objasnovat, ze vinnikom je vodic a nie chodec...
06.12.2014 - 15:55:36
00
A este dve citacie zo zakona, aby bolo jasne, ze aj chodec musi rozmyslat a nevrhat sa bezhlavo pod kolesa. Samozrejme to neplati pre situaciu opisanu vyssie.

Chodec nesmie vstupovať na vozovku, a to ani pri použití priechodu pre chodcov, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel nemôže cez vozovku bezpečne prejsť.

Pred vstupom na vozovku sa chodec musí presvedčiť, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva...
06.12.2014 - 15:59:41
01
Co sa tyka tej povinnosti zastavenia. Mame v KE zastavku elektricky kde je kolaj v strede a vystupuje sa do cesty. Zakon na to myslel a auto iduce za elektrickou ma zastavit. Minule zastala elektricka, auto za nou zastalo a neviem presne preco sa zaradilo za elektricku. To vyuzil vodic za tym autom a preletel popri elektricke. Cely cas trubil. Jedna holka co vystupovala mala stastie, stihla odskocit. Za toto ruky lamat :/
06.12.2014 - 16:23:13
00
taka zastavka je aj u nas, a najnovsie tam chcu tie auta zakazat.
06.12.2014 - 16:27:35
00
zakerny sofer brutalne zrazil cyklistu :)
06.12.2014 - 16:44:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up