OK. Ešte raz. Mám na mysli toto miesto. Zdá sa mi, že v tomto mieste je sedlovka spájaná z dvoch kusov. Alebo nemajú dobre spracovanú technológiu krycej vrchnej vrstvy. Keď sa však pozerám na originál K-Force (jednu 27,2x350 mm mám "náhodou" momentálne na stole) tak nič podobné nevidím. A krycia 3K tkanina je rovnomerne rozložená, neprerušená a nepokrčená až k zámku sedlovky. Na originály sa mi javí tá krycia vrstva krajšie a rovnomernejšie rozložená. Ale z takýchto fotiek sa ťažko posudzujú takéto podrobnosti.

Prílohy:

sedlovka_bez_napisu.jpg
sedlovka_bez_napisu.jpg 164.98 KiB thumb_up0thumb_down

05.12.2014 - 20:25:33
00
kolko tu mam ja teda dat takych fotiek? tuto ti to nevadi?? dam ix fotiek takto nadpajaneho UD karbonu, 3k karbonu, 12k karbonu, znaciek ktore sa nefakeuju. chces ich poslat???

Prílohy:

P1030415a.JPG
P1030415a.JPG 399.32 KiB thumb_up0thumb_down

05.12.2014 - 20:35:26
01
Ako myslíš. Tú sedlovku bez nápisov si takú už kúpil, alebo tie nápisy niekto odstraňoval?
05.12.2014 - 20:42:40
00
Takže chlope, čítam tvoje príspevky V danej téme, a za toho boha neviem o čo ti ide... Všetci ostatní prispievatelia až na Kristina to vzdali, lebo asi pochopili že debata o ničom... Skús mi prosím ťa najprv povedať o čo ti ide...Si dealer karbonovych fejkov a výhradný zástupca čínskych továrni na karbón pre SR, alebo si odbornik na testovanie a spracovanie karbónu v bike priemysle, alebo si len obyčajný hnidopich, ktorý si to napriek všetkým varovaniam veselo "kalí " dole rozrdbanou zjazdovku na fejkovych karbonovych komponentoch? A nám chceš tým dokázať, že sme *****, lebo sme dali za sedlovku FSA o 120 € viac ako stojí fejk a tebe sa ešte do riti nezapichla??? A ešte môj názor. Kategoricky odmietam tvrdenie, že karbónové komponenty sú spotrebak... To akože mi chceš tvrdiť, že origo rám Pinarello Dogma 65.1 think 2 za 5300 US$ je spotrebak? Treba samozrejme lucídne posudzovať k čomu bol daný komponent vyrobený, testovaný a kto bude jeho potenciálny majiteľ... A príspevky typu: dám tu fotku a uhadni, čo je fejk sú na dve veci... Aj aj tá druhá ide do pi...
05.12.2014 - 21:28:30
02
Cele fsa je fake -:)
05.12.2014 - 21:35:24
02
Ramon1, tiez asi zle citas, ako ja. tak islo a ide mi len o to, ze vsetci tu hned z fotky dokazu urcit ci sa jedna o fake a chalan alebo kdo to predava je sprdnuty pod ciernu zem. vsetci hned poznaju fake podla zamku, ci sikmo zrezaneho konca, ci oddelenych pismen. niesom zastanca karbonu vobec. aj som hovoril radsej orig lahky al ako fake karbon. neviem urcite, ale karbon sa napriklad na dh vobec nepouziva(alebo do nenidavna), preco asi? tiez som nasiel u matta v ponuke obidva typy (a cuduj sa pri oboch je napisane zamok MTC???) tak teda vsetci odsudzuju fake, ale nikdo neda nejake foto aj ked naschval zniceneho originalu. neviem ci to bolo tu, niekdo navrhol sa poskladat a dat na test orginal a fake. tak ja mam teraz oba a zatial som len vazil a meral. a preto sa pytam, ktora je original???
ale pytal som sa hlavne na to sedlo!!! poskladame sa nan a dame ho do testu???
a rasto ma asi najvacsiu pravdu. ale ku..a predrazeny.
05.12.2014 - 21:56:16
01
Tak už rozumiem... No ja niesom odborník na karbón a z fotky by som teda nevedel povedať, čo je origo a čo fejk len základe toho, aké veľké sú písmená, rozostup písmen a podobne... Všetky moje investície do bike priemyslu som však investoval do solidnych shopov, kde je minimálna šanca, že pôjde o fejk... Istota nieje, len pravdepodobnosť... Aj z toho dôvodu všetky moje biky sú origo, neskladane, kupované z kamenných shopov na Slovensku... Ja takto ukludňujem svoju psychiku, že sa mi sedlovka nezapichne do prdele alebo ešte ďalej. A honiť si ego kúpou "origo " FSA sedlovky a potom ju nadrbať na poctivý hliník o váhe kompletu prevyšujucu 15 kg, tak mi hlava neberie... Samozrejme tuningovať karbonovy XC stroj k dokonalosti je iná :coffee: kávy...
05.12.2014 - 22:29:09
00
Tak to trochu nechápem, v téme o fejkoch riešiť že niekto fejk z fotky pozná. Však preto je tu tá téma, aby prípadného kupujúceho upozornili iní členovia že sa jedná o podvod. Karbónová neoznačená sedlovka za $30 rozhodne nie je fejk, no tá ístá karbónová sedlovka z nápisom FSA za $100 už fejk je a o to tu ide. A rozhodne sú tu členovia ktorí ten rozdiel nájdu prakticky okamžite (pretože vedia čo hľadať a kde).
Alebo len nie je jasné čo slovko fejk znamená?
05.12.2014 - 22:39:32
03
kiri, ale sak fake = napodobenina. napodobenina tvarom. nemusi byt aj farbou. ked to vyrobi niekto iny ako originalny vyrobca, je to napodobenina. ale preto sa aj pytam, ci to je original, len bez potlace.
napriklad firma Hannah si dava robit do ciny a ma svoje skusenosti, ze cinania (hongkong, taiwan, vsetko je to jedno kopyto), radsej vyrobia z original materialov, na original strojoch, original vyrobok mnohonasobne prekracujuce mnozstvo zakazky, ktore potom sami predavaju dalej. nic im tam nehovori pojem ochranna znamka, autorske prava atd.

ale hlavne tu zapada prispevkami to sedlo fizik tundra braided.
05.12.2014 - 23:59:39
00
ftu2: asi nevies, aky je rozdiel medzi tym ako praska lacny fejkovy karbon a bezny karbon, ani rozdiel v ich medznom zatazeni, vsak ? :)


toto by ma zaujimalo. ked nieco o tom vies, tak napis. alebo daj zdroj ci video
06.12.2014 - 04:32:29
00
ftu2: neodpovedal si mi na otázku. Skúsim ešte raz. Tú sedlovku bez nápisov si takú už kúpil, alebo tie nápisy si ty alebo niekto odstraňoval?
A ešte k tomu váženiu na závesnej váhe. S akou presnosťou tá váha pracuje. Ešte som nevidela závesnú váhu s menšou udávanou odchýlkou ako +- 10g.


Naposledy upravil Kristina dňa 06.12.2014 - 09:09:35, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2014 - 08:39:57
00
iron.hide : ved tu bolo plno demolacii .. lacny karbon je len speceny kus uhlia, sa rozlomi na kusy .. kvalitnejsi vrstveny ak sa zlomi tak z toho trci kadeco ostre a tkanina. Sice z toho plynie, ze ten lacnejsi je bezpecnejsi, ale aj lahsie pukne :lol: Ale mozno sa mylim a je to len moj pohlad na vec vytvoreny z fotiek , co kdeto nahadzal tak, kto ma prakticke skusenosti s praskanim obojeho :lol: sem mozon nieco da. V kazdom pripade je jasne, ze ten fejkovy nevydrzi namahanie moc dlho.

ftu2 : mylis si dve veci .. jedna vec je nekvalitny fejk, druha vec je kvalitny cinsky/taiwansky znackovy. To co popisujes, je ta druha moznost. Jeden z prikladov konkretne ti aj uvediem. Firma Merek /mam od nej aj karbonove rajdy, ktore maju odjazdene mozno 20tisic km, ale zanovito robia zle zahnutia, tak ich kaslem robi /alebo robila/ pre Ritchey. Cize stroj vypluje rajdy, nalepi sa nalepka Ritchey a predava za 100e, nalepi sa Merek a predava sa za 40e. Teoreticky moze Ritchey pozadovat nejaku prisnejsiu vystupnu kontrolu (oderky?), mozno ine. V tomto pripade ide o tu istu technologiu, stroje, atd. Toto je ok. Proti tomu nikto nic nema. Ale skus si kupit lacny noname cinsky karbon z ebay (rajdy za 15e). Kolko vydrzia :) No a pravdepodobne tento shitny matros sa pouziva (este v spojeni s dalsimi srandami) na fejkovanie znaciek. A to je problem. Veky problem.
06.12.2014 - 09:09:03
01
Tak sa s dovolenim dovolim vyjadrit aj ja k sedlovkam ;-)

Obidve sedlovky su originalne vyrobky FSA.
Ziadny cinsky fejk nema a nikdy nemal zhodny tvar hlavice zhodny s originalnym produktom.

1. Sedlovka s nalepkami
- vyrabala sa v sezone 2009-2010
- 3k povrchova uprava + design 2009-2013
- ma predposledny model upevnovacieho systemu sedla

2. Sedlovka s odstranenymi nalepkami
- vyrabala sa v sezone 2011
- mala este 3k povrchovu upravu a najnovsi model upevnovacieho systemu MTC (Minimal Top Clamp), ktory znizuje celkovu hmotnsot a design 2009-2013
- mala skosenu zadnu stranu stlpika

Sedlovky FSA K-Force vyrobene v sezonach 2012-2013 sa uz zacali vyrabat s povrchovou upravou UD, ale stale rovnakym designom nalepiek 2009-2013.
Od sezony 2014 sa vyrabaju s novsim designom.
06.12.2014 - 13:56:26
08
dakujem Raver za vyjadrenie.
to tu bolo odbornikov na karbon.
a teraz este to sedlo Fizik Tundra Braided handmade in italy, poprosim. co tie lyziny???

Prílohy:

P1030507.JPG
P1030507.JPG 277.33 KiB thumb_up0thumb_down

P1030511.JPG
P1030511.JPG 291.93 KiB thumb_up0thumb_down

P1030513.JPG
P1030513.JPG 97.88 KiB thumb_up0thumb_down

P1030363.JPG
P1030363.JPG 429.7 KiB thumb_up0thumb_down

06.12.2014 - 22:16:04
00
Ja mám Tundru 2 braided. (kupovaná v ČR e-shope)
Na starom biku mám Tundru s MG lyžinami. Škrupina na obrázku vyzerá ako tá na základnej verzii. Skús to odvážiť. Originál by mal mať cca. 200 gr.
Čo je to za svetlý materiál na tej lyžine? Umelina, kov?
Našiel som niečo podobné aj na webe. Zagoogli obrázok: Fizik Tundra Carbon Braided
06.12.2014 - 23:22:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up