No hentam Tomas daval pripevok, ze ho zrazilo auto tak, ze jedno zastalo a babizna v druhom ho zobrala, keby jej nevojde do pruhu, lebo zastane a pocka ci ho zbada, tka sa to nestane, hovorime cely cas o tom. Zazil som aj take, ze ja som bol na priechode a proste pozabudol som sa a tiez som vosiel pred auto takto a videl som na vodicovi, ze tiez neskoror reagoval, lebo to asi necakal alebo co. Bolo to tiez na tom nestastnom useku v NR.
07.12.2014 - 01:53:53
00
Chapem Jesusov pristup len mi to pride chore. Ked idem zo skoly, idem cez asi 20m prechod : odbocovaci pruh, dva priebezne, elektrickova trat, a dalsie dva priebezne. A nie raz sa mi stalo, ze mi vodic nezastal v tom uplne poslednom. Musel ma vidiet, a vidi ze som na prechode aj tak surovo preleti popred mna.
Toto je de-mentalita slovenskych vodicov. A presne to iste sa stava pri situacii ktoru riesite. Keby soferi neboli blbi a zastali by tak, ako im to zakon uklada vsetko by bolo v poriadku.
07.12.2014 - 06:03:37
00
Pocit, ze ste boli v prave a mali ste prednost vam uz na vozicku alebo v truhle velmi nepomoze...


:y: .....Presne toho sa držím celé tie roky pri každom výjazde na cestnom biku a som si istý že práve preto som nemal ešte na ceste za tých 16 rokov jazdenia žiadny väčší problém ktorý by ma dohnal k tomu aby som sa cestnej cyklistiky vzdal. Samozrejme to záleží od konkrétnej situácie, nebudem predsa brzdiť na každej križovatke a bojazlivo čakať až všetku autá prejdu. Ale mám tu v okolí niekoľko križovatiek mimo obce kde si to vodiči ženú aj cez 100km/hod. a tam je lepšie byť v strehu, aj keď som na hlavnej ceste a mám prednosť.
07.12.2014 - 09:10:47
00
Neviem či sa mi to len zdá, ale posledné výjazdy používam cez deň zapnutú blikačku vpredu aj vzadu. a myslím že ma vodiči viac rešpektujú, má niekto podobnú skúsenosť?
07.12.2014 - 14:08:04
01
Ja mám , a blikám od jesene...Obozretnosť vodičov sa skutočne zvýšila a aj chodci sa mi menej vrhajú pod kolesá :!:
07.12.2014 - 14:10:10
00
ja som zacal pouzivat blikacku dozadu este na konci leta a tiez som postrehol to ze ma vodici ma viac respektuju a beru ma ako ucastnika cestnej premavky a nie ako niekoho koho treba obist liznutim spetaka
07.12.2014 - 15:11:54
00
Ja už davno to používam. Už sa to tu spomínalo.
07.12.2014 - 15:22:55
01
Ono zasa aby som specifikoval situaciu..Tiez vzdy pozeram poza auto ci neide nejake dalsie ako aj spoza autobusu alebo stojacej elektricky automaticky. V tomto pripade som nebol uplne posraty kedze prechodom som isiel ako kazdy den x krat 365 dni v roku a netusil do poslednej chvile co ma caka. Akurat ze vodicova rychlost bola taka ze hoci som si ho vsimol ako som urobil krok nech mam vyhlad, tak ustupit ci odskocit som nestihol, tiez zahralo svoju rolu to ze v poslednej polsekunde som zmrzol a podvedome uvazil ze je cas sa polohovat aby som sa vahou rozlozil do narazu. To iste s tym polohovanim mi povedal znamy co ma tiez viacero skusenosti s nehodami, ze je to dolezite, lebo auta co takto pristihnu cloveka uplne nepripraveneho tak to byva fatalne. Proste som nestihol uhnut a s riadnou davkou stastia som obstal v havarii. Mozem len odhadovat ze sofer mal v case narazu okolo 30 km/h po tom ako zacal brzdit s abs 2,5 metra predomnou. Pre ilustraciu dam aj foto toho co som spravil hlavou na skle. To co povedal Jezus v poslednom prispevku je pravda uznavam a asi by sme si z toho tu vsetkeho mali zobrat tolko ze opatrnosti nikdy nieje dost.

Prílohy:

20141205_194930.jpg
20141205_194930.jpg 190.56 KiB thumb_up0thumb_down

07.12.2014 - 17:57:15
00
no co uz, skor ci neskor to asi caka vacsinu z nas, kto nejazdi len v lese, ale obcas aj v premavke. napriklad mna este nezrazilo ziadne auto, aj ked tesne to bolo uz velmi vela krat. takze tiez ma to este len caka :)
a dobre ze si mal aspon prilbu, lebo obcas maju ludia, vratane mna, sklon jazdit na kratke vzdialenosti v ramci mesta bez nej. a pritom prave v mestskej premavke hrozia taketo nehody viac.
07.12.2014 - 18:02:28
00
kde si prišiel na to že mal prilbu, myslíš že chodí do kostola v prilbe? :D
07.12.2014 - 18:05:25
04
mimochodom, ked mas taketo nasledky z nehody, pri ktorej sofer isiel len 30, tak si predstav ako musi vyzerat ta baba co ju piatok zrazili fizli v BA na Tomasikovej. podla svedkov predbiehali vo vysokej rychlosti a nemali ani zapnuty majak. zena letela 200 metrov.

edit: no vlastne neviem ci mal prilbu. ale ak by nemal tak by skoncil odost horsie
07.12.2014 - 18:06:44
00
ironhide :) v tomto pripade som bol chodec bez prilby :) mozno ti to uslo
07.12.2014 - 18:19:45
01
no co uz, skor ci neskor to asi caka vacsinu z nas, kto nejazdi len v lese, ale obcas aj v premavke. napriklad mna este nezrazilo ziadne auto, aj ked tesne to bolo uz velmi vela krat. takze tiez ma to este len caka :)
a dobre ze si mal aspoň prilbu, lebo obcas maju ludia, vratane mna, sklon jazdit na kratke vzdialenosti v ramci mesta bez nej. a pritom prave v mestskej premavke hrozia taketo nehody viac.



...opäť si prebral :d: ??? Len sa nenaser , sranda
07.12.2014 - 18:27:17
01
O blikačke som písal ešte v lete, že to funguje ...
07.12.2014 - 18:48:14
00
o boze sorry :D to je v prdeli toto.

ale o to je ta vodicova chyba horsia, lebo kedze si siel pomalsie ako na bajku, tak mala ta zena vacsiu sancu na to, aby ta zbadala skor. pravdepodobne sa hrabala v kabelke alebo mobile
07.12.2014 - 19:43:49
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up