Drhaie plaste su vasinou lhsie a tensie...kup tie atradius sport od panaraceru mam na nich 7000km jazdene celorocne a bez defektu( to ze som bannyhopom preskakoval jamu a sekol tu ktora bola za tou co som preskakoval neratm)
09.12.2014 - 14:55:40
00
Ja mám celoročne lacné micheliny lithion 2 a nemal som s nimi problém a ešte som ich nestihol ani nikde pichnúť :lol:
09.12.2014 - 15:07:02
00
Na zimáku jazdím už štvrtú zimu tieto plášte Continental GP 4-Season iba 23 mm, 25 mm mi pod blatníky nevojdú. Som s nimi nadmieru spokojný. Každú zimu na nich odjazdím 5 až 6tisíc km a to som mal za tie 4 zimy jediný defekt. Samozrejme, keď sú zjazdené tak ich vymením.
09.12.2014 - 15:34:07
00
Práve dnes som si na zimák kúpil Rubenu Syrinx 25mm za 5,70E :D
Na jednom kole ju už mám odjazdil som na tom celú minulú zimu bez jediného defektu.
A keď ho aj rozsekám tak za tie ečka ho s kľudným svedomím zahodím. :P
09.12.2014 - 18:50:27
00
aby autor pochopil, ze kandidat do hlodov fora nie je on, ale jeho prispevok a nemusel pisat dalsiu sukromnu spravu ;)
napisat, ze " lacne plaste nemaju co hladat na bicykli ani v lete a nie to este v zime kde neponukaju takmer ziadnu ochranu pred defektom" je pi..vina ako brno (pardon za vugarizmus, ale inak sa to napisat ani neda). vyssia cena vobec neznamena vyssia kvalita. viem, o com pisem priamo in medias res, lebo tvorim ceny :) vsetko zavisi do vyrobnej ceny a od toho, ako je vyrobca/predajca "nenazrany".
cez zimu som jazdil 3roky Continental GP 4 Season, 4 roky Vittoria Rubino a uz stvrtu zimu obycajne Rubeny Syrinx 25 za 8,50 s dusami tiez Rubena za 3€. Mam druhy par, prvy vydrzal dve zimy 9600km, tento druhy drzi tiez druhu zimu zatial cez 7000km. prezuvam podla pocasia po babom lete asi v polovici oktobra az zaciatku novembra a naspat cca v marci. Su tazsie a s drotenou patkou, ale za 8,50 su vzhladom na vydrz fantasticke a nechytaju sa na ne ovela drahsie plaste. minulu zimu nebol ani jeden defekt, tuto zatial tiez nie (klop-klop). jazdim asfalt na styl Pariz-Roubaix, kedy to je niekedy az na cyklokrosku (iba kusky asfaltu, obcas sotolina, hruby asfalt atd). takze asi tak :)
09.12.2014 - 19:12:18
01
Tak prave Rubena Syrinx je jediny plast, ktory to na mojom bajku nevydrzal. Max. tlak ma len okolo 6 barov ak si dobre spominam a nornalne sa mi rozliezol kord postupne ako schytal par dier (2 kusy po sebe, takze nie nahoda). S inymi plastami som podobne problemy nezazil. A podotykam, ze nevazim 80+.
09.12.2014 - 19:34:54
00
su do 8 barov, pre mojich 70kg ich hustim na 6,8 zadne, 6,5 predne.tlak je alfa a omega vsetkeho :)
09.12.2014 - 19:54:05
00
Asi boli podhustené majú sa fúkať na 8
09.12.2014 - 19:57:00
00
Praveze neboli podhustene, mal som ich cca na 7 a rozliezol sa mi kord, lebo ten tlak nezvladali. Preto sa mi zdalo, ze boli len do 6.

EDIT: Bol som pozriet v cykloodpade a fakt su do 8. :) Na tolko som ich ani nemal a kord to proste nevydrzal ani na jednom. Tie jemne seknutia tomu samozrejme vyrazne pomohli, ale ine plaste bez problemov, len tieto Syrinxy to nezvladli...
09.12.2014 - 20:05:23
00
Ak chceš jazdiť aj po snehu - tak ak je snehu 1-2 cm, tak čo najužšie, ak viac (čo pochybujem, že na cesťáku budeš chcieť) tak čo najširšie...
Ak budeš mať široké gumy a ešte k tomu podhustené, tak skôr sa ti zapichne nejaký ostrejší kamienok do behúňa a po niekoľkých otáčkach kolesa ti spraví dierku a defekt. 28 mm guma je o 25% širsia ako 21 mm guma, keď je podhustená, tak aj viac a tak je o 25% väčšia šanca dostať defekt. No a podhustená guma sa nad kamienkom ohne a umožní mu zapichnúť sa, správne nafúkaná kamienok skôr odstrelí....

Celú sezónu jazdím buď 21 mm galusky alebo plášťovky (v zime výhradne plášťovky, galuskové kolesá šetrím na dobré cesty) TUFO... A pohodlie riešim doma v kresle pred TV. Kto chce pohodlie v sedle bicykla, nech si kúpi hojdací a nie cesťák...
09.12.2014 - 20:43:52
00
Joko, da sa vsetko, len treba vediet ako :) pohodlie, jazda, rozne podmienky pocasia aj asfaltu atd. len treba robit veci s mierou a rozumom :)
09.12.2014 - 20:56:14
00
keyboard_arrow_up