ako je to s kradnutymi bicyklami? podla coho rozoznam, ze je bike ukradnuty? ako to je v sucastnosti s registracnymi znakmi na bicykloch, myslim vyrobne cisla a pod.? existuju aj nejake ine registračne znaky ako vyrobne cisla?
01.03.2004 - 19:39:10
00
hmm, ani velmi nie... najlepsim riesenim je odfotit si bicykel a zapisat vyrobne cislo,
v kazdom pripade odporucam pri bicykloch nad 15tisic ... ani sa neunuvat s ich zamykanim, napr. ja bicykel nosim vzdy so sebou, nikde ho nenechavam ani na na 5 sekund bez dozoru, to plati hlavne o roznych hromadnych cyklistickych akciach kde je velky potencial na taketo situacie...

popripade ak uz zamykat tak odporucam pevny tycovy zamok alebo valcekovu retaz (zamykaju sa s nou motorky) ta vsak vazi aspon 5 kil, takze nie je to nic moc vlacit to so sebou....
02.03.2004 - 18:43:07
00
k zamkom lankove co su z viac vlakien sa stikaju horsie. Obycajnu retaz z netvrdenej ocele prestrihnes lahko. Ked som kupoval moj z bazaru a xcel som zistit ci neni kradnuty bolo to jedno lebo na polici v BB ani uradnici ani ty v terene nevedeli o evidenci bicyklov ukradnutych ze uz sa to nerobi. Ze maju dost problemov z autami. Hlavne bike nenechavat nikde a pouzivat aspon nejaku zamku bo z vlastnej skusenosti sa otocis a uz ho nemas aj ked si 10cm od neho. A tiez nedat do pivnice ani garaze aj ked je pri rodinnom dome za plotom je to velke riziko.Vyhodou je kazdy rok novy bike no uz zo 10 rokov to poistovna nepreplaca pokial nieje specialne pripoisteny ale aj zabezpecenie musi splnat iste podmienky ako bezpecnostny zamok. to su vyhodene peniaze
K znakom odfotit je dobre a aj serial pripadne vlastne znacky no ked ho ukradnu moc velka sanca neni. Vidim casto ciganov z ulice ako sa vozia na bikeoch a isto ix nekupili ale zvacsa za tyzden ho rozbiju bo spravia defekt tak chodia na rafoch a ked niesu kolesa tak zahodia.
03.03.2004 - 19:40:12
00
...nepouzivaju sa aj nejake modernejsie metody ako vyrobne cisla, nejake cipy, kody alebo nieco take?
12.03.2004 - 19:59:14
00
ukry mobil do ramu kazdy vecer ho daj dobyt a mozes ho vystopovat cez operatora :) dobry napad ne?
inac fakt su radi ked najdu dake auto a nie bajk a ak ma niekto drahy bajk tak si ho strazte bo dementi nevedia co kradnu. Vela ludi to podcenuje a doplacaju na to.
15.03.2004 - 21:45:12
00
Ak ti dakto stipne bajk tak ho uz nikdy nenajdes, lebo bud sa preda cely v inom meste alebo po kuskach. ale i tak je dobre mat cisla svojho bajku + foto seriaku a celeho bajku + seriak na zarucnom liste aby ked ho po tyzny uvidis ako sa na nom vozi dakto zo susedneho baraku mohol vziat spat ale to je 1 z 20 000. Co sa tyka zamkou tak prevodove klieste beru skoro vsetko. Ja mam bajk na bicyklovanie nie na chodenie do mesta na nakupy ( na to mam Soby 20) Inak clovek v drese s helmou na hlave a tretrach vyzera ako buzik bez bajku tak mozno aj preto nasadam a zostupujem zasadne doma v garazi. Poistovne su kurvy a ked nahodou dokazes ze si mal super zamok tak ta ***** ze si ho nemal zamknuty o super zabradli. inak cely problem riesi jazda v dvojiciach.

Inak pri kupe to poznas hned ked sa na bike pozries a podla toho co kvaka predajca odhadnes cenu a ked je to drahsi bajk staci par otazok: Olej- vzduch? sliky 2.9? Und so weiter. ak nebude mat seriove cislo tak nekupovat!!!
18.03.2004 - 02:05:15
00
keyboard_arrow_up