silva neries a kup reverba, usetris si vela nervov a nakoniec aj penazi ako to uz byva...
K tomu, ze ci ho vyuzijes, je to podla mna presne naopak ako to tu tvrdia lokal-experti. Prave v MK ho vyuzijes najviac, horedole teren, kde sa neoplati manualne znizovat na 50 - 100 metrove zjazdy , ale stuknutim z rajdov to v podstate urobis hocikedy, nespocetnekrat a uzijes si aj tie mini useky co tu mame. A naopak, prave v Alpach by mi to nechybalo, tam slapes 3 hodiny hore a potom mas 1000 vyskovych smerom dole, tam to manualne prehodis za den 2-3 krat.
btw: reverba som kupoval ako hot novinku pred 4 rokmi, uplne prvy model - ten mal nejaku vadu a po prvej sezone vyfucal, reklamacia uspesna a dostal som novy model, (ten komplet cierny). Od vtedy ziadny problem, servisoval som to zatial raz, po dvoch sezonach. Tento rok odjazdeny bez blatnika, v podstate jazdim este stale, (minuly tyzden si ma predbiehla na krasnanskom ;) moc sa o to nestaram a vsetko ok.

aha a este upozornenie na navykovost, ked si teraz sadnem na bike bez teleskopky, mam seriozne abstaky a moc si to neviem uzit :o
26.12.2014 - 21:30:16
07
jj, neviem o nikom, kto by po okuseni teleskopky ju nechcel :) kamos co na Rychleboch pred chatkou sadol na mojho Gianta so Specialized Command Post, tak hned nasetril a kupil Reverba. Druhy kamos najrpv hovoril, ze to je zbytocnost a novy bike uz bez teleskopky nechce. :)
Inak podla mna za zvazenie stoja aj mechanicke modely, ktore nemaju "nekonecny chod" ale par definovanych poloh. Niektorym ludom to sedi viac. :)

Inak teleskopku casto aj na asfalte vyuzivam. :) Napr. ked cakam na cervenej, tak si spustim a pohodlne sadnem ako na fotelu. :D Alebo pri rychlych asfaltovych zjazdoch je to tiez fajn, posunie to tazsiko aspon o par cm dole, co ak vozi clovek sedacku v oblakoch je dost citit. :)
26.12.2014 - 22:37:27
01
a co novy model 2015 KS supernatural?
http://www.bike-discount.de/en/buy/kind-shock-super-natural-remote-385mm-seatpost-259377/wg_id-1815

a potom este vecnum ma niekto? aj ked cenovo to je uz mimo
29.12.2014 - 19:42:26
00
Je sice lacnejsia ale mne sa zda az moc lacna oproti RS Reverbu ci KS Lev. Zrovna Supernatural (spolu s Dropzone) nemali najlepsie renome co sa tyka spolahlivosti. Ak chces KS skor by som siel do Levu. Bud ten FRDH (ten mam a som spokony) alebo novy model.
29.12.2014 - 21:13:26
00
silva vecnum ma othelot. pozeral som po nej aj ja, ale pridraha mi pride na vymenu za reverb - kym sluzi tak asi ostane.
29.12.2014 - 21:18:07
00
no ten kabel ked ide hore k zamku to nevypada bohvieako prevesene za sedlom teda, takze asi predbezne ten cierny LEV z koloshopu zatial
co tie objimky treba nejaku specialnu 2 skrutkovu ci co som tam citala? ponevac ja mam carbon stumjumper a tam je sedlova objimka tusim 36,9mm
29.12.2014 - 21:22:25
00
a reverb stealth ?
29.12.2014 - 21:30:10
00
Tazko povedat. Ja som mal obycajnu ale na AL rame takze to drzalo. Teraz na karbonovom mam nejaku speci od Bontrageru a drzi to, ale mam to cez redudukciu. To je inak moznost, zobrat mensi priemer a redukciu. Redukcia ma zamok, takze sa nebude zasuvat do ramu, ani pastu netreba a hlinik na hlink (redukcia / sedlovka) bude drzat.
29.12.2014 - 21:37:18
00
a reverb stealth ?

nemam kadial vyviest von z ramu :?:
29.12.2014 - 21:47:19
00
napr. na liteville sa diera vrta dodatocne. mozno aj na tvojom by to slo :)
29.12.2014 - 21:50:59
00
dieru do karbonu vrtat nebudem :shake:
29.12.2014 - 22:11:55
00
No skoda ze Specialized Command Post sa zrejme nerobi bez offsetu. Ani mne ten offset nesedi... Ale je fajn, ze to ma 3 pozicie - max, 1/2 a nula. Tak presne viem co ma bude cakat po spusteni. :)
29.12.2014 - 22:57:19
00
Stumpy ma priemer 31.6, nie? Pouzivam 1 skrutkovu objimku od Speslu a v pohode, nezasuva sa. Tiez karbonovy ram...
29.12.2014 - 23:06:33
00
no ten kabel ked ide hore k zamku to nevypada bohvieako prevesene za sedlom teda, takze asi predbezne ten cierny LEV z koloshopu zatial
co tie objimky treba nejaku specialnu 2 skrutkovu ci co som tam citala? ponevac ja mam carbon stumjumper a tam je sedlova objimka tusim 36,9mm

Objímka sedlovky môže zostať pôvodná,nie je dôvod meniť-na lepšie upevnenie stačí trocha pasty,ten čierny KS LEV z Koloshopu nemá náhodou vedenie lanka do sedlovky?je tam tento popis:
Extrémně hladký chod s ovládáním vedeným dovnitř sedlovky.
Mám Reverb a bral by som ho zas,tá hadička síce visí spod sedla,ale nie je z tým žiaden problém,pri objímke sedlovky je vodiaca objímka hadičky:
http://www.mtbiker.sk/shop/sedla-a-sedlovky/sedlovky/rock-shox-reverb-125-sedlovka-309mm-10600.html
30.12.2014 - 07:50:02
00
.Sylva . Mam Vecnum zatial najazdene cca 10 vyjazdou a spokojnost ale hlavne kvoli zdvyhu 170 mm . Co sa tyka objimky mam tam original bontrager co bola na rame a drzi super staci dobre namazat pastou na carbon . A lanko ovladania je hned nad objimkou a ide dobre a je na dobrom mieste. Ma tu vyhodu ze vypnut ju mozes aj na sedlovke a aj na packe vpredu . Asi jedina nevyhoda je ta cena . Mal som uz asi vsetky typy . Vakel chytia po case vsetky :-)
30.12.2014 - 08:59:04
00
keyboard_arrow_up