cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
dievcatko je ako ukazka vylepseneho portretu aj TU
sak jej zas nic miso nespravil :D
dufam :)
09.01.2015 - 15:37:36
00
lto..zase sa snazis rypat..a pritom si uplne mimo.. pretoze toto je fotka zo stranky kde sa daju kupit.. popripade fotky v horsej kvalite(ako tato) stiahnut vo formate RAW... davaju ich tam samotny autori..a tie stranky su primarne urcene pre retuserov....

a praveze ich pointou je to ze si mozes bezproblemov stiahnut fotku niekoho ineho a upravit si ju podla seba :P

Aha, tak ja som mimo, to som cakal, taku odpoved.
Takze si to zhrniem .. ak je stranka, kde sa fotka da kupit (ale nekupi sa) a stranka je urcena na retuse,kde ju davaju autori (hmm, kto ini, ze?), tak si mozem fotku stiahnut a upravenu publikovat ako ma napadne. Ale ak je fotka publikovana na mtbiker.sk vyznamnym fotografom, je zakazane z fotky urobit avatara a dokonca im je vyhrazane zakonom o zneuziti osobnych udajov. Zaujimava argumentacia :) Este ma pobav nejakou konstrukciou, alebo lepsie, kontaktuj toho cloveka, co ti poradil minule, co na to hovori v tomto pripade :lol:
09.01.2015 - 15:41:02
00
pbs.twimg.com
09.01.2015 - 15:46:45
015
Vypinam notifikacie tejto temy...uz mam naozaj dost. Kludne niekto vytvorte novu temu Fotografovanie a tuto nech admin premenuje na Miso Petrovic photography...resp Ako nefotit a nerobit retuš. Hawk
09.01.2015 - 15:48:37
05
https://www.facebook.com/pages/Michal-Petrovi%C4%8D-photography/586626498116999?fref=ts


:tmi: :ninja: :puke: :@ :punch: :x :swear: :fubar: :headbang:
Týždeň aj s cestou má zrkadlovku a už je "M.P. photography turbo frajer hyper master"....toto znevažuje prácu serióznych fotografov. :finger:
09.01.2015 - 15:50:35
00
https://www.facebook.com/pages/Michal-Petrovi%C4%8D-photography/586626498116999?fref=ts


i.imgur.com
09.01.2015 - 15:51:05
03
Aha, tak ja som mimo, to som cakal, taku odpoved.
Takze si to zhrniem .. ak je stranka, kde sa fotka da kupit (ale nekupi sa) a stranka je urcena na retuse,kde ju davaju autori (hmm, kto ini, ze?), tak si mozem fotku stiahnut a upravenu publikovat ako ma napadne. Ale ak je fotka publikovana na mtbiker.sk vyznamnym fotografom, je zakazane z fotky urobit avatara a dokonca im je vyhrazane zakonom o zneuziti osobnych udajov. Zaujimava argumentacia :) Este ma pobav nejakou konstrukciou, alebo lepsie, kontaktuj toho cloveka, co ti poradil minule, co na to hovori v tomto pripade :lol:


za prve... ta stranka sluzi na to ze ten fotograf tam dava fotku v NEUPRAVENOM FORMATE....a s tym vedomim ze bude stahovana
za druhe... ja som to neofajcil... su tam proste niektore fotky ktore sa daju odtial stiahnut zadarmo..a tie ktore su kvalitnejsie su platene...nestaram sa do toho preco bola tato konkretna zadarmo... proste bola tak som ju hodil do kosika...a na 24 hodin mi bol otvoreny url odkaz na stiahnutie :)

vyznamneho fotografa zo seba ja nerobim...a ani som sa tak nikdy neoznacil..

rozdiel je v tom ze za prve... na tej fotke bola moja tvar....a ty si ju bez mojho povolenia hodil do profilu...a podla slovenskych zakonov je aj tvar brana za osobny udaj!!!
hentie stranky z RAW fotkami..tak ako hocijake ine fotobanky..ziadaju od autorov fotiek potvrdenie o tom ze osoba ktora je na fotke identifikovatelna dala povolenie!! inac fotku nedovolia pridat...

pri fotke vtactva ak je napr viditelny identifikacny kruzok...ak nemas povolenie na zverejnenie fotky toho vtaka( napr od prirodnej rezervacie kde si ho fotil( hovorim priklad fotografa ktoremu takto nedovolili zverejnit fotku druhu ktory zije len v jednej rezervacii na svete, pretoze vtak mal na fotke kruzok...)

za dalsie porusil si autorsky zakon.. pretoze upravovana fotka...je vlastne dielo...a zverejnenie nejako upraveneho diela je vlastne poskodzovanie autora...pretoze zverejnujes niekoho fotku..ale s upravou s ktorou sa dany autor nestotoznuje...
09.01.2015 - 15:54:28
00
Omniscient bol voči Tebe úplná nula.....končím v tejto téme...
09.01.2015 - 15:57:39
01
:tmi: :ninja: :puke: :@ :punch: :x :swear: :fubar: :headbang:
Týždeň aj s cestou má zrkadlovku a už je "M.P. photography turbo frajer hyper master"....toto znevažuje prácu serióznych fotografov. :finger:


kazdy nejako zacinal :) nikto nebol hned genius....to ako si nazvem stranku na socialnej sieti je hadam uplne jedno nie? :) a je to cisto moja vec...

a to turbofrajer hyper master je uz len tvoj dodatok ktory vazne netusim odkial si nabral.. pretoze toto si o svojom foteni....ani o sebe nemyslim...
09.01.2015 - 15:58:23
00
za prve... ta stranka sluzi na to ze ten fotograf tam dava fotku v NEUPRAVENOM FORMATE....a s tym vedomim ze bude stahovana
za druhe... ja som to neofajcil... su tam proste niektore fotky ktore sa daju odtial stiahnut zadarmo..a tie ktore su kvalitnejsie su platene...nestaram sa do toho preco bola tato konkretna zadarmo... proste bola tak som ju hodil do kosika...a na 24 hodin mi bol otvoreny url odkaz na stiahnutie :)

vyznamneho fotografa zo seba ja nerobim...a ani som sa tak nikdy neoznacil..

rozdiel je v tom ze za prve... na tej fotke bola moja tvar....a ty si ju bez mojho povolenia hodil do profilu...a podla slovenskych zakonov je aj tvar brana za osobny udaj!!!
hentie stranky z RAW fotkami..tak ako hocijake ine fotobanky..ziadaju od autorov fotiek potvrdenie o tom ze osoba ktora je na fotke identifikovatelna dala povolenie!! inac fotku nedovolia pridat...

pri fotke vtactva ak je napr viditelny identifikacny kruzok...ak nemas povolenie na zverejnenie fotky toho vtaka( napr od prirodnej rezervacie kde si ho fotil( hovorim priklad fotografa ktoremu takto nedovolili zverejnit fotku druhu ktory zije len v jednej rezervacii na svete, pretoze vtak mal na fotke kruzok...)

za dalsie porusil si autorsky zakon.. pretoze upravovana fotka...je vlastne dielo...a zverejnenie nejako upraveneho diela je vlastne poskodzovanie autora...pretoze zverejnujes niekoho fotku..ale s upravou s ktorou sa dany autor nestotoznuje...


Ak si si nahodou nevsimol, nikdy som sa nevyjadroval k tvojej tvorbe a fotografovaniu, takze mi laskavo nevkladaj do prstov nieco, co som nenapisal a nemal v umysle napisat. To, ze si vztahovacny , jesitny, drzy a nepoucitelny mlady .. one, Pezincan, je vec ina. A znovu ti opakujem, ze som ziaden zakon neporusil a pokial v tom budes dalej pokracovat a obvinovat ma z veci, na ktore nemas pravny podklad, nehovoriac o tom, ze si beries do ust veci fakt silne, tak ta budem stihat na slobode za poskodzovanie dobreho mena :rofl:

ps: ziadnu tvoju fotku som neupravoval a zverejnil si si ju sam :) .. na tomto prispevku vidno, kde mas slabe miesto :lol:
09.01.2015 - 16:01:28
01
miso, ked si si svoju vlastnu fotku sam zverejnil na facebooku, automaticky si prisiel o akykolvek narok na ochranu svojho sukromia v suvislosti s touto fotkou - ty sam si sa odfotil a ty sam si tu fotku zverejnil. Nebol to ziaden paparazzi ktory by ta tajne bez tvojho suhlasu fotil a zabery zverejnoval.

Pokial islo o tuto fotku http://www.cool-light.cz/index.php?page=image&image_id=50, nikde tam nemas ziaden copyright ani obmedzenie podmienok sirenia.
09.01.2015 - 16:09:38
00
Michal Petrovič photography
neodpovedal si mi na ziadnu otazku zas len kecy okolo.. kolko mas fotak, ako dlho? https://www.facebook.com/586626498116999/photos/a.618283891617926.1073741844.586626498116999/641527975960184/?type=1&theater
ak takto ti foti fotak tak ozaj nevies fotit a mas este vela casu pred sebou, alebo fotis mobilom..jak mozes vyplut taky sedy zákal??Navyse aj to akoze after je strasna uprava, hl je to tmave jak noc..Ja mam pocit ze fotografom sa nazyvas, kedze vychadzas s toho co je predajne a co nie :) tvoja foto facebook stranka ci ako to nazvat k tomu napoveda aj tvoje vyjadrenia. Ako si stranku nazves je samozrejme tvoja vec, no ako si ju nazval uz o niecom vypoveda :). fakt si strasne seres do huby, inak to uz nazvat neviem. A tvoje vyhrazacky s pravnikmi boli tiez super, to moze povedat fotograf nie ty si myslim alebo sa citis uz tak ze tvoje foto u hodnotne diela? Tak ich nevesaj na fcb kde si ich moze kocikto beztrestne zobrat a robit si s nimi co chce..a potom volaj pravnika. niekto to tu presne napisal instatny fotograf s low end zrkadlovkou co si tym chce zarabat..Snad ti vyjde kariera no, tu sa nic nove nedozvies co by tvoje ego skuslo, tu ti podla mna kvalifikovane neporadi az tak, to co ty riesis, sa riesi uplne na iných forach zameraných na foto nie bajk, tato tema je, ked sa chces pochvalit nejakou fotkou s vyjazdu alebo niecom co s tym aspon trochu suvisi. Byvali tu pekne kajinky ludi z vyjazdou. Teraz su tu len tvoje retuse a ksichty, pseodoportrety a na to ma nebavi kukat. Predtým to bolo fayn teraz uz nie vdaka... Pre TVOJE dobro a buduce skusenosti by bolo dobre keby si si tieto vsetky tvoje veci riesil na fore kde to patri resp. kde sa ludia k tomu aj radi vyjadria a okomentuju, su to foto fora uz som ti pisal dake tipy :) Ja byt tebou ked mi takto nakladaju tak sem ani nepachnem a fotku sem pridam az ked budem 100percentne presvedceny ze je dobra a ostatny budu slintat..Tiez som fotil. Nie portrety ale rozne akcia party stuzkove + wild and natur iba pre seba. A urcite by ma nenapadlo svoje prve pokusy skusania alebo aj finalne foto vesat na cykloforum a cakat velku pochvalu :) toto ti neprinesie nic pre tvoj rozvoj, byt tebou zaclenim sa do foto komunity kde to bude mat urcite vacsi prinos...vsetko v dobrom aj ked si myslim ze to vydrzi tak dlho, ako tvoj bajk..
09.01.2015 - 16:25:36
01
Michal Petrovič photography
neodpovedal si mi na ziadnu otazku zas len kecy okolo.. kolko mas fotak, ako dlho? https://www.facebook.com/586626498116999/photos/a.618283891617926.1073741844.586626498116999/641527975960184/?type=1&theater
ak takto ti foti fotak tak ozaj nevies fotit a mas este vela casu pred sebou, alebo fotis mobilom..jak mozes vyplut taky sedy zákal??Navyse aj to akoze after je strasna uprava, hl je to tmave jak noc..Ja mam pocit ze fotografom sa nazyvas, kedze vychadzas s toho co je predajne a co nie :) tvoja foto facebook stranka ci ako to nazvat k tomu napoveda aj tvoje vyjadrenia. Ako si stranku nazves je samozrejme tvoja vec, no ako si ju nazval uz o niecom vypoveda :). fakt si strasne seres do huby, inak to uz nazvat neviem. niekto to tu presne napisal instatny fotograf s low end zrkadlovkou co si tym chce zarabat..Snad ti vyjde kariera no, tu sa nic nove nedozvies co by tvoje ego skuslo, tu ti podla mna kvalifikovane neporadi az tak, to co ty riesis, sa riesi uplne na iných forach zameraných na foto nie bajk, tato tema je, ked sa chces pochvalit nejakou fotkou s vyjazdu alebo niecom co s tym aspon trochu suvisi. Byvali tu pekne kajinky ludi z vyjazdou. Teraz su tu len tvoje retuse a ksichty, pseodoportrety a na to ma nebavi kukat. Predtým to bolo fayn teraz uz ni,e vdaka... Pre TVOJE dobro a buduce skusenosti by bolo dobre keby si si tieto vsetky tvoje veci riesil na fore kde to patri resp. kde sa ludia k tomu aj radi vyjadria a okomentuju, su to foto fora uz som ti pisal dake tipy :) Ja byt tebou ked mi takto nakladaju tak sem ani nepachnem a fotku sem pridam az ked budem 100percentne presvedceny ze je dobra a ostatny budu slintat..Tiez som fotil. Nie portrety ale rozne akcia party stuzkove + wild and natur iba pre seba. A urcite by ma nenapadlo svoje prve pokusy skusania alebo aj finalne foto vesat na cykloforum a cakat velku pochvalu :) toto ti neprinesie nic pre tvoj rozvoj, byt tebou zaclenim sa do foto komunity kde to bude mat urcite vacsi prinos...vsetko v dobrom aj ked si myslim ze to vydrzi tak dlho, ako tvoj bajk..


ehm.. ja som chvalu necakal..a dal som to sem koli tomu ako ostatny zareaguju....ano bolo to prehnane... tak som tu fotku upravil este raz a jemnejsie...aby nebola taka umela a prehnana...to znamena ze som kritiku prijal..a dokonca ak si vsimnes som sa za nu aj podakoval :)

na fotky z vyjazdou tu mas extra temu... to len tak "bájdvej"

ego co sa fotenia tyka urcite nemam....a sam som si vedomi ako velmi vela toho este neviem :) ale kazdy nazor... kazda reakcia cloveka niekam posuva....tu fotku som riesil s tromi fotografmi....a nie len tu..ale dal som ju aj sem....ved kazdy nazor sa pocita....

hned na zaciatku som napisal ze ak sa to niekomu nepaci nech to napise a ja ten prispevok zmazem....nikto nereagoval tak ze to sem nepatri.. tak som to tu nechal..a uz sa len dalej rozvyjala debata...

az do chvile kym nedosiel lto a nezacal zase utocit..... tento sedivi dedusko ocividne nedokaze nic ine :)

jahman.. este jedna vec.... ako sa da zlepsit ked nebudem fotky zverejnovat?? ako dostanem tu kritiku ktora ma dokaze posunut dalej?? nezverejnenu fotku ti vie asi len tazko niekto ohodnotit :)

a aj ta fotka ktoru si vybral... ano je zla....je podexponovana...a uprava tiez nieje ziadna slava..ale kebyze ju nezverejnim tak sa to vtedy nedozviem...a nasledne by som sa nemal ako vyvarovat a nemal ako pokusit odstranit niektore veci kedze by mi ich nemal kto povedat.....tym ze som ju zverejnil som sa vtedy dozvedel aj to co treba zmenit a vylepsit aj pri foteni...ako aj to co je zle na uprave tej fotky.... co je prehnane atd..
09.01.2015 - 16:39:47
00
no ešte že mám foťák so sebou :) idem cestou domov čosi pocvakať a potom to dám nie do fotografií bez zaradenia ale sem .. šak umenie :) a šupnem tam nejaký watermark :)
09.01.2015 - 16:52:30
00
Najprv sa ale nauc postprocesing. :)
09.01.2015 - 16:56:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up