Poradí niekto, ako zbaliť bicykel na cestu lietadlom, aby to prežil vez vážnejšej ujmy? Existujú vaky na prenos, len sa mi zdajú pridrahé, požičovňu som nenašla. Odporúčajú mi bicykel na cestu lietadlom zbaliť do krabice, problém by ale bola cesta nazad. Mám trochu obavy, lebo let (do Gruzínska) je s prestupom v Istambule a už som niekoľkokrát videla, ako "šetrne" sa s batožinou manipuluje... Budem vďačná za každú radu. :sun:
26.06.2013 - 11:26:18
00
O tomto som len "letmo" počul. Treba vraj dodržať potrebné rozmery škatule. Ako je to s hmotnosťou neviem. Samozrejme treba povyplňovať bublinkovým igelitom. Asi je najlepšie spýtať sa priamo na letisku trebárs v Blave. Ako je to s potrebnými rozmermi, hmotnosťou a všetkými serepetičkami okolo batožiny. ;-)
26.06.2013 - 13:50:57
00
Asi bude dobre spytat sa konkretnej leteckej spolocnosti. Moze sa stat ze budu mat ine pravidla na prevoz takychto "krabic"
26.06.2013 - 14:16:13
00
Ako píše dan 21, treba si prečítať prepravné podmienky konkrétnej leteckej spoločnosti, ktorou poletíš. Väčšinou majú v podmienkach papierovú krabicu (dajú ti ju v ktorejkľvek cyklo predajni) a vyfučané gumy. Ja som sa s nimi ale nepáral a iba som otočil riadidlá, zhodil pedále, vyfúkol gumy a zabalil som ho do fólie. Síce pindali, ale nakoniec to zobrali. Treba počítať s tým, že na letisku si budú bajk hádzať z kopy na kopu a na neho budú hádzať ostatnú batožinu. Videl som ako to robia s mojim bajkom :). Zabaľ ho tak aby takéto zaobchádzanie vydržal, alebo sa priprav na prípadné škody. Ďalšia možnosť je zaobstarať si bajk v cieľovom mieste. Ja som to riešil tak, že som si zobral jednoduchý a lacný bajk, ktorý si opravím priamo na letisku. Cestou tam sa bajku nič nestalo a cestou späť mi ohli pätku prehadzovača, ktorú som na letisku narovnal, sadol na bajk a odišiel.
26.06.2013 - 14:34:14
00
V obchode ti radi daju krabicu v ktotej dostavaju bajky a presne tak, ako je ten bajk zbaleny , len 3 x lepsie a poctivejsie, si ho zabalis sama, alebo poprosis niekoho aby ti to spravil len to musis z vnutra urobit lepsie tzn vypodlozit tak aby sa krabica nedala lahko prerazit , zmontovat pedale prehadzovac patku rychloupinaky a mozno aj kotuce aby sa neposkodili bajk sa letecky prepravuje bezne, kazdou normalnou spolocnostou
26.06.2013 - 18:13:42
00
A ešte jedna vec: Pozor na nízko nákladovky. Majú najprísnejšie pravidlá na takéto veci a najprísnejšie ich dodržiavajú.
26.06.2013 - 19:01:42
00
tu mas policy jednotlivych spolocnosti :)
http://www.airline-baggage-fees.com/sports/bikes/
mozes pozriet ake rozmery/kila akceptuju a co to stoji
kamos letel na mallorku cez swissair a krabicu mu pekne rozflakali :) ja by som odporucal tvrdy kufor, skoda ze u nas ho nepoziciavaju (stoji 180e z bike-discount, alebo 200e v kaktuse)
26.06.2013 - 21:56:27
00
Asi treba zobrať v cyklo predajni k tej jednej krabici hneď ďalšie dve krabice z bicyklov a boky krabice spevniť ešte dvoma kartonmi(vyrezať z nich boky alebo boky s predkom) a vložiť do vnútrajška krabice. Stena bude na jednej strane trojvrstvá.
06.07.2013 - 00:22:35
01
V Bratislave maju kufor na bicykle aj v Greenbiku za 200 eur. Pred rokom stal minimalne vyse 300. www.greenbike.sk/katalog/cestovne-kufre-na-bicykel
V predajni www.procycling.sk tvrdili, ze niekomu pri preprave praskol aj kufor. Tazke rozhodovanie. Kufor je drahy a tazsi ako krabica. Keby clovek do krabice dal aj oblecenie v sackoch, kto vie ci by to dostatocne ochranilo bicykel. Pozicanie bicykla na mieste je problematicke. www.nacesty.cz poziciava na Mallorke cestaky, na tyzden by cena bola porovnatelna ako cena za prepravu. Lenze pedale by nebol problem dat svoje, ale merak premontovat je problem a bez meraku ani nema zmysel sadnut na bicykel. A v nacesty mi nevedeli zarucit, ze mi nepozicaju bicykel v neprijatelnej cervenej komunistickej farbe. Vsetci znami sa tej prepravy boja a kvoli tomu sa nevieme dohodnut na cyklistike na Mallorce. Zaujimalo by ma, ako tam ludia prepravuju bicykle, ked tam trenuju aj profici a bicykluje mraky cyklistov. Ryanair lieta na Mallorcu z Bratislavy v utorok a piatok. Za prepravu bicykla do 30 kg hore dole pytaju 100 EUR.
10.07.2013 - 13:37:47
00
na Mallorce bol som v Santa Ponsa som si požičal bycikel úplne bez problémov,
aj ked všetci sa mi snažili najpr vnútiť elektro :-)
(neviem, či to nahodou nebolo mojou postavou)
majiteľ aj firma bola nemecká
a mal na ostrove minimalne 2 alebo 3 požičovne
s velmi širokým výberom: od MTB cez street cross až po cestný karbón na ultegre
samozrejme pedále aké som chcel (ale ja som mal vlastné a aj garmina som mal vlastného) on ponúkal nejaké svoje gps
cena nebola nejaká strašná nepamatám sa ale predpokladám 3 - 5 pív / deň


Naposledy upravil LL dňa 10.07.2013 - 22:37:22, celkovo upravené 1 krát.

10.07.2013 - 15:57:32
00
lol na mallorke su pozicovne bikov na kazdej 2hej ulici ... jediny problem je ze casto je vsetko vypozicane :) takze si to zajednajte pekne dopredu (my sme mali problem mesiac pred odletom zohnat vhodne karbon biky)
vacsina su nemecki majitelia, kedze 95% turistov na mallorke su nemci
Ja som mal na pozicanom biku svoje pedale, svoje sedlo a svoj tachac, ziaden problem.
10.07.2013 - 16:36:33
01
Je to uplne jednoduché. Zbalit do špec. vaku alebo do krabice od bicykla. Taketo krabice maju v predajniach bicyklov a bez problemov ju daju.

https://www.facebook.com/andaluziamtbbiking
12.01.2015 - 15:09:47
00
kamos letel na mallorku cez swissair a krabicu mu pekne rozflakali :) ja by som odporucal tvrdy kufor, skoda ze u nas ho nepoziciavaju (stoji 180e z bike-discount, alebo 200e v kaktuse)


vsetko bude ;) ...teda presne o niecom takom uvazujem ale musim si prestudovat ako by sa nastavili podmienky a ceny.
12.01.2015 - 17:28:24
00
keyboard_arrow_up