katerinamostkova nemyslel som to na tvoj rám, skôr všeobecne, že karbón sám o sebe nič neznamená, že sa treba pozreť na to ako na kompozitový celok :)
Verím, že pokiaľ je tvoj bajk kupovaný na základe odporúčaní, XC a maratony, tak nebude patriť do tej low end kategórie.
To čo som napísal ohľadom karbónu, nieje na základe "povídaček" ale na základe 8-ročnej praxe v kompozitoch. Vo firme v ktorej robím ako technická podpora pre aplikáciu epoxidov a polyuretánov som pracoval na projektoch pre veterné elektrárne, lode a dokonca aj cyklistiku (Mavic, Look, Time). Predtým v leteckej výrobe na vývoji kompozitov ;) Píšem len na základe vedomostí z VÝROBY, nie jazdenia ;)
lto Merida je Taiwan :P
26.01.2015 - 19:10:36
04
No, zajímavé je, že s negativními názory se setkávám od těch, kteří s tím nemají zkušenosti a překládají je na základě povídaček a jistých předsudků, kdežto od těch, co si mohou dovolit hodnotit - tedy vlastníci - mají názory opačné.

A co je na tom take zaujimave? Kazdy triezvo uvazujuci / inteligentny clovek ma predsudky voci cinskej noname produkcii, pretoze asi kazdy sa s takymi vyrobkami z inych oblasti pouzitia uz stretol a pochopil, ze Cina = synonymum pre smejd. Nepisem teraz o serioznej cinskej znacke, ale o produktoch, ktorych povod nikto ani len netusi a distribuuju sa zasadne pokutnou cestou (net) bez zaruky a pod.

A len malo ludi je takych, co su po skusenostiach s cinskymi smejdmi ochotni riskovat kvoli par euram vlastne zdravie (ano, pri riadidlach, sedlovkach, ramoch a pod. naozaj ide o zdravie ak ten komponent zlyha) a dufat, ze dany bajkovy komponent nie je fejk, pripadne aj fejk fejku. Cize je fajn, ze vo vasom okoli sa naslo dost odvazlivcov (nechcem rovno napisat hlupakov), ktori to riskli a otestovali na vlastnej kozi spolahlivost a bezpecnost toho komponentu, o ktoreho kvalite ti prvi, co ho testovali, naozaj nemohli nic tusit. Vdaka tym odvazlivcom vy uz mate celkom slusnu istotu, ze nejde o fejk, ale o seriozny produkt normalnej cinskej znacky. Takze len tolko. :)

veru jazdil som aj karbon kombo riaditka aj sedlovku na cestaku obe z aliexpress a uplne bez problemu :)

Ty si pekny priklad odvazlivca. :) A hlavne tu nevypisuj svoje "skusenosti", kedze si ten bajk jazdil ledva par mesiacov a nemas ani 70 kg. Nemas ziadne objektivne dlhodobe skusenosti so spolahlisvostou tych svojich cinskych zazrakov (v Tvojom pripade doslova vedome kupenych fejkov)...
26.01.2015 - 19:12:20
03
katerinamostkova nemyslel som to na tvoj rám, skôr všeobecne, že karbón sám o sebe nič neznamená, že sa treba pozreť na to ako na kompozitový celok :)
Verím, že pokiaľ je tvoj bajk kupovaný na základe odporúčaní, XC a maratony, tak nebude patriť do tej low end kategórie.
To čo som napísal ohľadom karbónu, nieje na základe "povídaček" ale na základe 8-ročnej praxe v kompozitoch. Vo firme v ktorej robím ako technická podpora pre aplikáciu epoxidov a polyuretánov som pracoval na projektoch pre veterné elektrárne, lode a dokonca aj cyklistiku (Mavic, Look, Time). Predtým v leteckej výrobe na vývoji kompozitov ;) Píšem len na základe vedomostí z VÝROBY, nie jazdenia ;)
lto Merida je Taiwan :P


Potom přijímám Tvůj názor s tím, že si stojím za vším, co jsem napsala, vyznělo to trošku zaujatě. ;)
26.01.2015 - 19:17:34
01
Ty si pekny priklad odvazlivca. :) A hlavne tu nevypisuj svoje "skusenosti", kedze si ten bajk jazdil ledva par mesiacov a nemas ani 70 kg. Nemas ziadne objektivne dlhodobe skusenosti so spolahlisvostou tych svojich cinskych zazrakov (v Tvojom pripade doslova vedome kupenych fejkov)...


Proto jsem nešla do neověřeného modelu tuctového chinacarbonu, ale do ověřeného, POCTIVĚ ověřeného rámu i výrobce, i prodejce.
26.01.2015 - 19:21:26
01
katerinamostkova
Ale sme v galérii...takže na pohľad pekný kúsok :) veľa šťastných km :)
26.01.2015 - 19:22:04
03
AdMich robil si pre c2i ?
26.01.2015 - 19:37:26
00
R4DY nie, najprv Aerospool, teraz Axson Technologies. Ale v C2i poznám obchoďáka...niečo im aj dodávame.
26.01.2015 - 19:40:54
00
lto Merida je Taiwan :P

Ano, ale taiwan patri cine :lol:
26.01.2015 - 19:47:24
00
značka/neznačka- rupne i spešl http://ep1.pinkbike.org/p4pb2154401/p4pb2154401.jpg , http://i.ytimg.com/vi/Vmd1MPWQve8/maxresdefault.jpg
26.01.2015 - 20:35:40
02
Konečne sem chodia pekné baby :P
26.01.2015 - 20:37:46
05
Je rozdiel made in china s nemeckym patentom alebo vlastnikom firmy ako made in china s cinskou napodobnovacou firmou. Na.druhej strane technologicky cina dobieha zapad a usa. Ved si zoberte taku koreu v tridsiatich rokoch minuleho storocia to boli rakosnici v.porovnani s vtedajsou slovenskou ekonomikou a dnes nam rozkazuju davaju pracovne miesta na Slovensku:)
26.01.2015 - 20:52:28
04
Konečne sem chodia pekné baby :P


Podla profilu je to chlap :D
26.01.2015 - 21:04:14
03
Konečne sem chodia pekné baby :P

A čo sem doteraz pekné neprispievali?
26.01.2015 - 21:05:40
00
V poslednom čase som ich tu nevidel(v mojich témach) :D
26.01.2015 - 21:08:19
00
Dh-čko z karbónu....a čo je dôležitejšie, zo SLOVENSKA!!! http://dolekop.com/clanek/5107-homemade-novy-karbonovy-koncept-intro-tabu
28.01.2015 - 10:01:51
03
keyboard_arrow_up