... no, nie som jasnovidec. :)

Tvoja požiadavka s MOBACom nesúvisí. Jedine si v nejakom mapovom zdroji môžeš pozrieť ako sú zadefinované adresy dlaždíc pre MOBAC, aj to len pre inšpiráciu. Mapové zdroje sa nachádzajú v priečinku Mapsources a otvoríš ich nejakým textovým editorom. Ale to tiež určite vieš.

Toto ti asi viac pomôže: http://info.gpsteam.eu/index.php/ge-mapy/52-net-ge alebo tu http://info.gpsteam.eu/index.php/ge-mapy/51-ge-mapy . Prípadne sa obráť o pomoc na Palo TT. Nečakaj však, že si budeš týmto spôsobom zobrazovať v Google Earth mapy z Cykloatlasu.

Aj tu na fóre je jedna téma: cyklotrasy-navigacie/mapa-lesnych-ciest-v-aplikacii-googel-earth-t23122.html
28.01.2015 - 10:46:30
00
laco - Prosím ťa. Gúglim, gúglim k výsledku sa však neviem dopracovať. Neviem sa dopátrať, ako sa dajú získať najnovšie map source GoogleHyb pre MOBAC. Našiel som síce nejaký map downloader 7.04, ale defender mi vždy blokne jeho stiahnutie kvôli nejakému malware. Prečo to píšem na tvoj nick ? Poskytol si uvedené mapsource, za čo som ti vďačný a určite aj ďalší , ktorí si to stiahli a aj mi to fungovalo. Žiaľ iba pokiaľ som si nevyrobil jeden " štvorec " cca 100x100km vo formáte Oruxmaps Sqlite v zoome 17. Potom sa mi už nepodarilo stiahnúť ďalšie " štvorce." Chcel som si aktualizovať svoje dva roky staré GoogleHyb mapy, SK+CZ. Časť " štvorca " sa mi spravila v poriadku, ale čast v čiernom...Jedná sa mi o územie SK+CZ. Ak môžeš, skús poradiť čo s tým. Samozrejme ak je môj popis neúplný, rád ho doplním. Vďaka
28.01.2015 - 20:08:23
00
Denny limit na stahovanie google dlazdic je 10 tisic kuskov. 100x100 km v zoome 17 ich je roooozhodne o nieco viac ;-) Odporucam robit mapy po mensich celkoch.
29.01.2015 - 00:24:23
02
Vďaka za info. Rád by som si o tom naštudoval viac. Ako som ale písal vyššie, gúglil som prečo to nejde, ale k výsledku som sa nedopátral. Aj tu je to niekde vo fóre spomenuté, ale že je to obmedzené počtom dlaždíc na deň, to som nezistil. Ešte raz dík.
EDIT :
Tak som už z toho jeleň. Od rána do teraz som si vyrobil celé východné Slovensko v zoom 17. Je ale pravdou, že po menších častiach. Tak neviem ako je to s tým počtom dlaždíc. Zatiaľ žiadne problémy. Uvidím kedy to kľakne...Čús


Naposledy upravil gulo358 dňa 29.01.2015 - 16:08:17, celkovo upravené 4 krát.

29.01.2015 - 08:41:06
00
Tie mapsources, ktoré som sem nedávno dával fungujú, teraz som ich vyskúšal v novej inštalácii MOBACu. V tom asi problém nebude. Axel už niečo naznačil. Možno ti dal Google ban na tvoju IP. Treba zmeniť IP adresu a vyskúšať. Ak máš dynamickú IP, stačí reštartovať router a dostaneš novú. A skúšaj to opäť načisto na novej inštalácii MOBACu s nanovo vloženými mapovými zdrojmi, aby pokus neovplyvňovali staré dlaždice predtým stiahnuté do tilestore. Pokiaľ nemáš čistú inštaláciu, tak výsledok pokusu závisí aj od nastavenia Settings-Tileupdate a tiež od toho, čo máš "nasťahované" do tilestore. Preto je v niektorých prípadoch vhodné príslušné staré tilestore surovo vymazať.

Pre budúcnosť, keď Gúgl zase zmení adresy dlaždíc - ako si upraviť mapové zdroje sme preberali tu: post891087.html#p891087
29.01.2015 - 08:50:44
01
Hiking updatoval TZT vrstvu a zmenil aj web adresu z http://mapy.hiking.sk/tiles/tzt/... na http://mapy.hiking.sk/layers/tzt/...
ked to vsak upravim v TZT-vrstva.bsh, vrstva sa nenacita, pritom debugovanim som overil, ze stahuje sa zo spravneho zdroja
mozno zmenili to volanie na cookie
nejake napady?
27.02.2015 - 22:28:10
00
K tomu istému záveru som prednedávnom dospel aj ja. Nie som programátor, neviem ten mapsource modifikovať, aby bol funkčný s novými adresami.

Riešenie však je: misomiki v téme o Locuse dal link na novú verziu mapových zdrojov od "yoda" (yoda asi zabudol dať heslo, lebo od istej doby po nejakom upozornení od Cykloserveru svoje mapové zdroje, ktoré obsahovali Cykloserver nezverejňoval). Za to mu patrí vďaka. Tu je ten link. Je to vlastne komplet priečinok MOBACu s yoda mapovými zdrojmi. Nájdeš tam aj zdroje obsahujúce "SK Hiking Trails Layer".
28.02.2015 - 11:03:36
00
... Riešenie však je: misomiki v téme o Locuse dal link na novú verziu mapových zdrojov od "yoda" ...

diky pekne, pomohlo to
okrem zmeny tiles na layers treba zmenit aj adresu tej cookie, cize upravit 17. riadok na:
Kód:
URL url = new URL("http://mapy.hiking.sk/");
01.03.2015 - 02:57:08
00
Potvrdzujem funkčnosť. Po úprave toho BSH mapového zdroja tak, ako si napísal vyššie, sa už zobrazujú nové TZT z Hiking.sk. Vďaka.
01.03.2015 - 12:03:29
00
Tie yoda zdroje s mapy.cz reprojekciou to je veru vysoky level.

Inak skusal som nedavno, ci sa mapove kachlicky nedaju ziskat priamo z cache prehliadaca. Z cache to take jednoduche nie je, ale dobre sa na to hodi jednoduchy proxy server.
Tento experimentalny postup je vhodny len v pripade, ze kachlicky su na serveri ulozene priamo ako subory a hodi sa len na male mapy, lebo mapu treba v prehliadaci prejst, aby sa kachlicky ulozili.

1. do lubovolneho adresaru stiahnut a rozbalit proxy server smartcache (netreba instalovat)
http://sourceforge.net/projects/scache/

2. proxy scache potrebuje aby sme mali nainstalovanu Javu (podobne ako MOBAC).
spustime ho prikazom scache.bat

3. nastavime v prehliadaci proxyserver: localhost port 3128

4. ked potom prezerame mapu v prehliadaci, v okne scache je vidno, do ktoreho adresara v podaresari store sa subory (mapove kachlicky) ukladaju. vid obrazok (ja som pozeral NLC mapu na cmaps.gpsteam.eu )

5. adresar s kachlickami odkopirovat inde a definovat do MOBACU ako lokalny tile store
http://svn.code.sf.net/p/mobac/code/tags/MOBAC%201.9/v1.9.11%20final/mapsources/Example%20custom%20tile%20files%20source.xml
MOBAC je citlivy na obsah adresaru, treba preto vyhladat a pomazat vsetky subory .cacheinfo, ktore si navyse pridal scache. Ak su mapove kachlicky zo serveru bez koncovky, treba koncovky pridat napr. pouzitim Total Commanderu (cez Multi-rename tool), lebo inak je to tiez problem pre MOBAC a nic nezobrazi.

Prílohy:

scache.jpg
scache.jpg 173.38 KiB thumb_up0thumb_down

01.03.2015 - 17:12:27
00
Potreboval by som poradit ako by sa dalo 8 zoom levelov vytvorenych v MOBAC spojit do jedneho suboru.
Musel som si stiahnut samostatne kazdy zoom level na vyznacenu oblast lebo mi to nechcelo automaticky stiahnut vsetky levely. Levely som vytvaral akonovu sekciu v Atlas content. Tak som skoncil s 8 subormi v samostatnych folderoch zo zoomom 10-17. Ked to natiahnem do Locus-u tak si musim mapy prepinat manualne ked chcem ist do dalsieho zoomu, miesto toho aby to plynule prechadzalo z jedneho levelu do druheho.
Rozmyslal som ci by to nejako neslo tych 8 suborov spojit do jedneho velkeho a ked to ide ako by som to vedel spravit.
Dik za pomoc
06.03.2015 - 21:48:39
00
Neskúšal si dať všetkých 8 SQLITEDB súborov do jedného priečinku, ktorý umiestniš do priečinku maps?

Čo znamená "mi to nechcelo automaticky stiahnut vsetky levely"? Mne sa také ešte nikdy nestalo. Keď zaškrtnem 8 zoom levelov, tak stiahne postupne všetky a vyrobí jeden SQLITEDB súbor s 8-mimi zoom levelmi.

Všetky dlaždice už máš v MOBACU teraz stiahnuté v tilestore. Daj vyrobiť ešte raz mapu formátu RMAPS (sqlitedb) - cez tlačidlo NEW. Teraz zaškrtni všetkých 8 zoom levelov a stlač ADD SELECTION. No a daj vyrobiť mapu. Musí to fungovať.
07.03.2015 - 00:35:09
01
Vyzera ze som robil chybu tym ze som mapy vytvaral do formatu OruxMaps Sqlite. Tam mi pri velkych plochach nechce niekedy automaticky stahovat vsetky levely. Teraz som to dat do RMAPS formatu a vsetko sa spustilo.
Vyzera ze si cez RMAPS prerobim vsetky mapy.

Dik za pomoc laco
07.03.2015 - 07:27:14
00
Ma niekto aktualne funkcny link na cykloserver zdroje?
Z lacovho zdroja (prvy prispevok fora) nejdu a yoda 2011129 tiez nefunguje...
01.04.2015 - 12:43:54
00
Nejde, veru, nejde. Yoda už pred časom avizoval, že Cykloserver urobil zmeny, ale doteraz fungovali paralelne aj staršie dlaždice s pôvodným adresovaním. Už nefungujú. Kto to nemá stiahnuté, nech hľadá SQLITEDB mapy pre Locus napr. na uloz.to a tie môže potom použiť ako lokálny custom sqlite mapový zdroj pre tvorbu nových máp (napr. aj s pridanými vrstvami).
01.04.2015 - 15:58:02
00
keyboard_arrow_up