Presne to som sa ho už pýtal či sedlo a sedlovku už vylúčil. Mal som tiež podobný problém. Myslel som si že to ide od kľuk alebo kolesa pretože to robilo len keď som šlapal do pedálov.
A robilo to upnutie sedla alebo sedlovka. Dal som dole sedlo zo sedlovky a na novo ho dotiahol. Sedlovku so vytiahol z rámu očistil rám z vnútra aj sedlovku jemne natrel vazelínou.
22.01.2015 - 16:07:19
00
Skúsim este aj to aj s tým silikonom a vyčistiť to...ďakujem za všetky rady :) ak to nejako vyriešim tak napíšem vám co a ako :)
22.01.2015 - 16:55:13
00
Mne na novo poskladanom bicykli vŕzgal zadný náboj o rám. Nie že by rýchloupínak nebol stiahnutý, ale pri zábere v kopcoch to skrátka trošku vŕzgalo. Odvtedy mažem styčné plochy rámu a náboja a je ticho. Vplyv na upevnenie to nemá. Nikdy nestláčam rýchloupínaky silou a ani raz sa neuvoľnili ani na horskom. Predtým som však hľadal, kde to vŕzga asi všade. Stred, kľuky, sedlovka, pedále... A až ako posledná možnosť bola táto hlúposť. ;-)
22.01.2015 - 19:37:52
00
To už som skúsil tiež...takže to som vylúčil...bola to jedna z prvých možností ktorú som vyskúšal..bez výsledku :) naozaj mi stále behaju po hlave tie špice, lebo mám dojem že sú dotiahnuté až príľiš veľa...keby je chyba niekde v náboji tak by to robilo asi stále nejaké zvuky aj na stojane...mimochodom stred je úplne nový aj s ložiskami...takže tam som to tiež hneď vylúčil..a tieto zvuky idú proste mám taký dojem od zadného kolesa priamo...neviem skusim to vyčistiť poriadno všetko a začnem tým výpletom nejako...skusiť ho trošku povoliť :)
22.01.2015 - 20:08:56
00
To vŕzganie mi trošku pripomenulo vŕzganie praskliny rámu, tým ťa nechcem strašiť. Výplet môže vŕzgať iba ak sú špice krížené a otierajú sa o seba, ale s tak silným zvukom som sa ešte nestretol. Skús namazať ich dotykové plochy (kde sa dotýkajú o seba). Ešte ma napadli pedále a kufre, resp časť podrážky tretry. Na horskom mi bežne občas zavŕzgajú. Na cesťáku mám cestné bez vôle, takže si ani nepípnu.
24.01.2015 - 12:21:28
00
Lord Klaymen...asi si si to nerpečítal poriadno :) Keby je to praskanie v ráme tak by to praskalo stále...ale toto sa prejaví vždy až po nejakých kilometroch vonku...tzn. keby teraz výjdem von a idem sa odviesť do kopca tak bicykel je tichučko a neni počuť najemnšie zvuky a zrazu po pár KM tréningu to z ničoho nič začne praskať a šúchať...naozaj neviem čo to môže byť...tým že je to hliník a nie karbón, tak to môže byť asi naozaj aj ten rám (ale to dúfam nie :D )...ale len teak pre zaujimavosť dnes som vybral bowdeny a všimol som si že hrozne vŕzgali v tom osadení na ráme...ktohvie :) Jedni tréningy to dokonca nerobilo a teraz to robí zasa.Doniesol som aj koleso do servisu a povedali mi, že je to utiahnuté až moc a tie špice už majú niečo za sebou, tak dúfam že je problém naozaj tam a nie v ráme, ktorý by mi mohol prdnuť pod riťou :D Uvidím a potom napíšem keď to všetko zasa nahodím dokopy a bude počasie
25.01.2015 - 00:29:12
00
a skusil si rozobrat vymenitelnu patku prehadzovacky, pripadne aj vymenitelnu patku na opacnej strane?
25.01.2015 - 11:09:04
00
Patku na opačnej strane? Nie je len jedna?
25.01.2015 - 12:15:52
00
No len pre istotu som napisal ze aj na opacnej strane. Bo ja mam vymenitelne patky na oboch stranach. Tak ked mas len jednu tak ju rozober, vycisti a namaz.
25.01.2015 - 12:52:32
00
mne sa zda ze ti to vrzgaju spice o seba. naolejuj ich tam kde sa ti krizia. na zadnom kolese. mozno aj zistis ze mas jeden uz odlomeny alebo dost volny.
25.01.2015 - 20:32:29
00
stále tvrdím že som na 90% presvdčený že sú to špice...ešte k tomu sú ploché a boli dosť pritiahnuté...uvidím...nechal som to v servise nech to pozrú a som zvedavý sám nato...momentálne mám rozobratý celý cesťák v izbe a idem to všetko vyčistiť vymeniť lanká, bowdeny premazať šróbiky a keď vyjdem na cestu a budem pozorovať tak potom podám hlásenie :D
25.01.2015 - 20:37:39
00
takyto istý zvuk robilo u kamoša. nakoniec sa prišlo na to že bola prasknutá tá dutá oska v ktorej je zasunutý rýchloupínak na zadnom kolese. najprv len sem tam asi to bolo puknuté a potom to šlahlo už durch,a a stále to vydávalo také divné zvuky.
28.01.2015 - 21:18:44
00
shifty12 , Tak čo podarilo sa ti už prísť na to čo to spôsobuje?
01.02.2015 - 13:23:54
00
Zatiaľ nie :) Ešte nebolo kedy výjsť na nejaky dlhši výjazd, keďže je vonku aspoň teda u nás všade skoro meter snehu, ale tak mal som rozobratý do jedného šrobiku celý bicykel, všetko som premazal ešte musím dať naspať nové bowdeny a a keď bude počasie tak to pôjdem skusiť...
01.02.2015 - 15:36:53
00
Inak ešte jedna zaujimavosť je určite to, že v okolí každej druhej špice je prasknutý ráfik...musel som to poriadno pozrieť pod svetlom, načo ma upozornil aj mechanik, ale nechápem ako k tomu mohlo dojsť....zrejme mechanik ktorý mi to robil ako prvý pred tým než som nato sadnul tak ich asi utiahol tak, že to popraskalo :/ naozaj netuším :( zrejme tam bude pes zakopaný, takže vyzerá to že problém môže byť aj tam, len mi stále nejde do hlavy ako je možné, že prečo to začne vydávať tieto divné zvuky až po nejakej dobe presedenej na bajku počas jazdy...prečo to proste nerobí hneď od prvého metra a prečo to nerobilo, keď bolo vonku teplejšie...teraz som to mal u druhého chlapíka, ktorý aj tie špice povolil a upozornil ma aj na tento problém...uvidím či sa to nejako poriešilo tým povelením špicov, ale už moc šance tomu nedávam, keďže je to naozaj popraskané...Hawk
02.02.2015 - 19:50:25
00
keyboard_arrow_up