Zaregistroval som ale neskoro. Snad to nieje pruser
14.01.2015 - 15:54:54
00
dakujem , stojan ešte nemám , ešte riešim
14.01.2015 - 21:13:18
00
z tohoto nieco by mohlo sediet, minimalne 2 su na oversize
http://www.xlc-parts.com/produkte_liste_en,1210.html
14.01.2015 - 23:40:08
00
dakujem , stojan ešte nemám , ešte riešim


Keď ti do teraz nechýbal 3/4 roka tak si si už možno zvykla na bajk bez stojanu. Ja si tiež zvykám.

Načrtnem môj prípad čo sa tíka aj stojanu. Začiatkom minulého roku som začal opäť po niekoľkých rokoch bajkovať. Najprv som to skúsil na starom bicykli, ktorý ležal niekoľko rokov v pivnici. Po prvých výjazdoch keď som si všimol na čom sa teraz jazdí som skonštatoval, že ten môj bajk je už retro. Moje ďalšie kroky smerovali do športového obchodu kde som si kúpil nový bike. Taký 14,5kg za cca 500€. mne sa ale veľmi páčil. Komponenty som neriešil lebo som sa nevyznal. Prvé čo som dokúpil bola fľaša, kapsu pod sedlo aj kapsu pod rám a samozrejme stojan. Nebudem predsa opierať nový bajk niekde o strom, značku a podobne ešte by sa mohol poškriabať. :)

Po niekoľkých týždňoch som sa stretol na pive s veľmi dobrým kamarátom, ktorý aktívne bajkuje už niekoľko rokov. Keď som mu ukázal foto môjho nového bajku, ktorý bol ovešaný kapsami a s primontovaným stojanom spustil heroický smiech. Vraví všetko zle.

Pýtal som sa ho prečo mu ten stojan tak vadí. Vlastne sa už nepamätám čo presne povedal len niečo v tom zmysle, že je to zbytočné závažie a že sa to nenosí. Mne to ale pripadalo tak, že pokiaľ chceš byť in a zapadnúť stojan musí ísť proste dole. Žiadnu nevýhodu som v tom nevidel skôr naopak.

Stojan sa mi hodil pri akomkoľvek zastavení. Nemusel som hľadať miesto kde ho zložím alebo opriem jednoducho som vysunul stojan a bolo. Veľmi sa mi osvedčil aj pri umývaní na vapke keď som sa vracal z lesa celý od blata. Hodil sa mi aj doma bicykle parkujem v izbe a opierať to o radiátor sa mi zdalo trocha blbé riešenie.

No a teraz sa dostaneme k pointe. V zime som vyskladal nový bajk na ráme Cube taký lepší priemer do 12kg. Bolo mi ľúto ten nový ľahký rám hneď poškriabať montážou stojanu tak som ho tam nedal. A nech som aj ja konečne COOL :) Doma som to chvíľu opieral o spomínaný radiátor par krát to spadlo tak som kúpil stojany aké majú v cyklo predajniach. Bol som na ňom zatiaľ len pár krát tak uvidím či mi bude chýbať.

Veľa ľudí so mnou určite nebude súhlasiť ale ten stojan prináša pravdepodobne viac výhod ako nevýhod čas ukáže zatiaľ som bez. V čom podľa Vás spočíva vlastne nevýhoda stojanov okrem váhy??
12.02.2015 - 14:10:11
00
tak na toto hodnotenie musim povedat , ze plne s tebou suhlasima presne pocity som mal aj ja pri prvom HT a musel som tam ten stojan dat. ale pri druhom HT som nenasiel miesto (samozrejme dat na zadnu vidlu jedina moznost) tak som zatial nedaval. aj tak si myslim, ze to je skor o krase a vahe ako o funkcnosti.
12.02.2015 - 14:30:23
00
Svagor chytil suter v nejakom decentnom zjazde a tak sa mu posunul, ze nemohol pretocit pedale, nasledne donho v ramci narovnavania kopol a uplne ho zrusil. :-)
A u neho to rozhodne nebolo o vahe.
13.02.2015 - 20:49:11
00
Počúvaj druhých, ale napokon sa riaď vlastným úsudkom. Blbé komentáre a posmech vypovedajú viac o tom, kto ich dáva, ako komu sú určené.
14.02.2015 - 06:47:24
00
Stojan by bol super keby to nebola veľká, hrubá, ťažká a škaredá oceľová opacha čo váži skoro kilo. V našich obchodoch som nenašiel nijaký čo by sa mi páčil, ale tento na aliexprese vyzerá celkom schopne, mal by vážit cca 200g.
14.02.2015 - 15:24:18
00
Pletschet robí esge stojany a tie som narýchlo našiel okolo 300 g.

Napríklad tento http://www.internet-bikes.com/index.php?p=4430&id=9523

Ale váhu treba vygoogliť v dokumentoch.
14.02.2015 - 16:04:55
00
DiPi presne taký som mal dávnejšie a rozpadol sa mi za jazdy.. praskla tá dlhá tyčka v mieste kde ňou prechádzal čap
27.02.2015 - 20:48:15
00
To mi skoro píšeš keď som si ho objednal 2 týždne dozadu :rofl: Tak uvidím či sa rozpadne mne, dám ho len na Esku.
27.02.2015 - 23:25:11
00
dúfam že s ním budeš mať viac šťastia :D
28.02.2015 - 14:49:17
00
keyboard_arrow_up