u mna je to zhruba takto: za to co by ma stala Salzka odjazdim doma tak 5 maratonov. taktiez zdielam nazor, ze doma mame dostatok maratonov......
06.02.2015 - 20:24:03
03
no a presne preto je tam zbytocne, lebo ten kto chce pojde .. a nejake bodovanie pre neho nehra rolu, tym padom tam je uplne zbytocna :) a je uplne jedno, ci je to Salzka, Sela alebbo neviem co, ide o princip a zbytocnost zahranicneho maratonu v SK serii
06.02.2015 - 20:54:10
01
Ide o princíp. Keď to je raz SLOVAK XCM TOUR, tak nech sú tam len slovenské maratóny, Alebo to jednoducho premenovať :)
07.02.2015 - 08:24:44
00
preco by to malo zvysovat uroven ? ved cyklistika by sa tym snad mala priblizit ludom prioritne na SK, tymto sa dost vzdiali, napriklad niekto zo Sniny, to ma uz celkom daleko, nehovorim, ze tam nepojde, ale nejde tam kvoli tomu aby mal body. Ked uz silou mocou zahranicny, preco tie CR, pripadne PL ? Celkovo nevidim vyznam tlacit tam zahranicne maratony.

Súčasťou SLOVAK XCM TOUR je aj maratón z ČR - Šela.
Osobne som išiel prvý krát Salzku preto, lebo bola v Cyklomaratónskej sérii. Inak by som nad ňou ani nerozmýšľal.

Pravdu povediac nerozumiem tejto diskusii. Poniektorý "aktívni" diskutéri sériu nejazdia.
07.02.2015 - 13:10:41
00
ja sa priznavam, nejazdim XCM tour, este pred par rokmi som jazdil celu cyklomaratonsku (okrem salzky), seria v terajsej podobe mi nedava zmysel. uz sa tu nebudem k tomu radsej dalej vyjadrovat, kedze mam pocit ze o spatnu vazbu ktora nie je v sulade so sucastnym stavom nie je zaujem.
maratony samozrejme jazdit budem, akurat si vyberat budem podla inych kriterii
07.02.2015 - 13:20:29
00
Tiež som sa na Salzku dostal len vďaka sérii. Ináč by som sa o nej asi ani nedozvedel. Bol som tam 4x na 53, 76 a 119 km trati. Štvrtý krát som tam bol len ako pozorovateľ a povzbudiť kamošov. Určite sa tam vrátim ale nie kvôli maratónu ale kvôli krajine a prostrediu. Zúčastnil som sa aj na inom maratóne v Rakúsku a aj v Poľsku a tá atmosféra a organizácia sa mi páčila a doporučujem všetkým.
07.02.2015 - 23:12:24
02
My také nejezdíme Český pohár v Německu. Ale třeba Malevil je v UCI Mountain Bike Marathon Series 2015 a taky v mezinárodní sérii MME Marathon Man Europe.
09.02.2015 - 08:28:13
00
MME a UCI MBM su uplne ine serie ako narodne
09.02.2015 - 08:55:25
00
Ahojte, pridavam aj moj osobny nazor. Priznam sa ze tym vasim bodom nerozumiem, nikdy som sa tym nezaoberal a ani nebudem nakolko jazdim cely zivot len tak pre seba som rad v prirode a nejake body v nejakej serii pre mna osobne zmysel nemaju. No pokial som dobre pochopil tak Salzka zacala byt bodovana az teraz toho roku a po pravde povedane co sledujem ten zavod tak z roka na rok je tam viac Slovakov a toto bol ten dovod ze ked uz tam chodia aj nasi cyklisti tak nech z toho tie body vo svojich kategoriach maju.
A podalsie cyklista ktory tam uz ide tak verim ze tam ide koli prirode zazitkom a nie koli bodom aspon tak to bolo v minulosti teda aspon co chalani vraveli ktory to absolvovali. No taktiez vraveli ze je to dost narocne a ze treba tam byt fakt pripraveny.
11.02.2015 - 01:18:41
00
Salzka bola skoro vždy v Cyklomaratónskej sérii a tak isto aj v SLOVAK XCM Tour. Prečo by to malo byť zrazu iné.
Bodovanie Salzky uvedené vyššie je presne to isté, ako bolo uplatnené v roku 2014.


lebo zaplatiť za maratón 50 €, ktorý ani nevyhrá je super, plus zaplatiť si ubytko, cestu a bla bla bla, pretože ako bolo spomínané je to Slovenská tour a nie Stredoeurópska, pretože na SVK sú taktiež krásne kopce, preteky a je ich dostatočne, že by každý rok mohli byť aj iné v sérií a nemusíme za nimi chodiť do rakúska a to, že to je rok čo rok a rok čo rok je o tom debata niečomu nasvedčuje (toto všetko mi je v konečnom dôsledku ale jedno, každý má na výber, či ísť a či nie)
a keď také isté bolo v roku 2014, tak to znamená, že táto jediná možnosť je správna do konca Sveta.. nič netreba inovovať, ešte by to nedajbože bolo lepšie :)
12.02.2015 - 08:26:59
01
Súčasťou SLOVAK XCM TOUR je aj maratón z ČR - Šela.
Osobne som išiel prvý krát Salzku preto, lebo bola v Cyklomaratónskej sérii. Inak by som nad ňou ani nerozmýšľal.

Pravdu povediac nerozumiem tejto diskusii. Poniektorý "aktívni" diskutéri sériu nejazdia.


Ja napriklad som sa koli Salzke na XCM vykaslal a jazdil som len SP. Ak sa clovek rozhodne ze teda ide zhanat body do serie a nejde dvestovku na Salzke kt je za 1600b, nema viac menej sancu v serii byt na bedni. Bohuzial nie som ochotny dat take prachy za jeden pretek. Minimalne 15 zavodov v sezone ma stoji dost prachov.. rozpocet by Salzka dost navysila. Mladych bajkerov na Slovensku s obmedzenym rozpoctom je urcite viac, ktory by aj chceli ale hold smola. Brigada v lokalnej vecierke nevynasa..

Takemu blaznovi ako je Kája stacia jazdit aj 1300b maratony a stacilo by mu to na vyhru v XCM. Vsetci ostatni ktori tu seriu jazdia (sledujuc tento rok) su vykonostne inde a musia jazdit tie dva 1600b maratony v sezone aby mohli na druhe resp. tretie miesto pomysliet.

Ak by som na bednu nejazdil boli by mi body fuk ako tu vacsine a jednoducho salzku vynecham a neriesim... pripadne sa rozplyvam nad popici atmosferou a kocham sa na obcerstvovacke vyhladami po kamzikoch
12.02.2015 - 15:43:05
02
Jednu sezonu som tiez do toho padol a nahanal body aj ked som na to nemal :D odjazdil som skoro vsetky MTB maratony na slovensku a teraz spon viem na ktore pojdem a na ktore nie. Kazdy nech si najde to co vyhovuje jemu samemu ale odporucam ist aj za hranice slovenska. Budete sa na nase maratony pozerat uplne inac.
12.02.2015 - 18:08:41
03
Aktuálny plagát-kalendár SXCMT 2015...

Prílohy:

A2_sxcm_plagat_2015_press_final.jpg
A2_sxcm_plagat_2015_press_final.jpg 3.33 MiB thumb_up0thumb_down

19.02.2015 - 10:49:46
03
...oficiálna stránka nefunguje? To malo byť ako prvé....
21.02.2015 - 13:09:31
00
Nahodené výsledky Šely do www.cyklo.sao-tatry.sk
Priradené body a priebežné poradie po dvoch pretekoch SLOVAK XCM TOUR 2015

pri problémoch s výsledkami zo Šely v cyklo.sao-tatry kontaktujte mňa (milan.schurger@gmail.com)
03.05.2015 - 11:36:34
00
cron
keyboard_arrow_up