pripravený na sezónu

Prílohy:

force1.jpg
force1.jpg 674.4 KiB thumb_up0thumb_down

10.03.2015 - 01:37:22
010
Hod tu prosim odkaz na tu cz stranku...nedari sa mi ju najst, vdaka.

http://www.fdfbikeshop.cz/cs/commencal-2015
10.03.2015 - 06:22:04
00
kilečko dolu? to je vtip? :D zase tie kolesá nevážia tonu... nevážil som ich, ale na b-f teraz chalan kúpil tohto Scalpela v M-ku a na staršom Scalpelovi mal Envečka a to je vždy to porovnanie trošku skreslené...:)
10.03.2015 - 08:01:08
00
lenze si treba uvedomit, ze dozivotna zaruka neznamena do konca vekov, ale do konca zivotnosti daneho modelu. Takze ak sa nejaky model robil 5 rokov, tolko trva aj zaruka, potom je uz len na vyrobcovi, ako dlho bude drzat diely skladom, ak vobec :)
10.03.2015 - 08:34:32
00
A ak sa robi 2 roky, tak kupujuci ma smolu. Pomenujme to pravym slovom .. odrb na zakaznikovi. Zaruka ma byt jasne definovana v kupnych podmienkach, taketo vagne slovne spojenia si potom predajca/vyrobca vysvetli vzdy tak, aby kupujuci utrel hubu.
10.03.2015 - 08:45:34
01
kazdy seriozny vyrobca ma podmienky svojej rozsirenej zaruky presne uvedene na svojej stranke - len zakaznici tieto podmienky nestuduju - vid http://www.mtbiker.sk/forum/post925006.html#p925006
10.03.2015 - 09:05:01
00
To si velmi dobry priklad nedal :lol: .. ostatne zaujimalo by ma, ako vysvetlis napriklad, ked vyrobca ma na ram zaruku 5 rokov ale predajca v SR len 2 ;)
10.03.2015 - 09:18:55
01
predajca ma zo zakona povinost drzat 2 roky zaruku
takze robi len co musi :(
nesuhlasim s takym chovanim, len ho opisujem :)
10.03.2015 - 09:27:21
00
To si velmi dobry priklad nedal :lol: .. ostatne zaujimalo by ma, ako vysvetlis napriklad, ked vyrobca ma na ram zaruku 5 rokov ale predajca v SR len 2 ;)


vsetko nad ramec zakona je ich dobra vola a ty sa musis riadit ich podmienkami - tj ak predlzenu zaruku poskytuje vyrobca a predajca od nej dava ruky prec, uplatnovat si ju musis priamo u vyrobcu
10.03.2015 - 09:44:23
02
A ak sa robi 2 roky, tak kupujuci ma smolu. Pomenujme to pravym slovom .. odrb na zakaznikovi. Zaruka ma byt jasne definovana v kupnych podmienkach, taketo vagne slovne spojenia si potom predajca/vyrobca vysvetli vzdy tak, aby kupujuci utrel hubu.


ona tato "dozivotna" zaruka je vzdy PRESNE definovana vyrobcom...malymi pismenkami. je uz iba na predajcovi ci to zakaznikovi jasne vysvetli, alebo ako hlavny argument pri predaji bude vyzdvihovat prave tuto "dozivotnu" zaruku...
10.03.2015 - 10:27:59
02
vsetko nad ramec zakona je ich dobra vola a ty sa musis riadit ich podmienkami - tj ak predlzenu zaruku poskytuje vyrobca a predajca od nej dava ruky prec, uplatnovat si ju musis priamo u vyrobcu

To si odporujes v tom, co si povodne napisal. Ze kupujuci si neprecitaju podmienky. Ak vyrobca stanovi 5 rokov (dajme tomu vratane zadnej stavby) a lokalny slovensky predajca uzna len 2 roky (pricom rakusko/nemecko ma 5), tak ty to nazyvas dobra vola. Dobre, ale potom tu nepis nic o studovani podmienok na webe vyrobcu. Ja to nenazyvam dobrou volou, ale slovenskym modelom "biznisu" :) Alebo mam dat priklad z predaja elektroniky ? Kde je bezne , ze vyreklamujes 3/4/5 rocny disk, pretoze vyrobca tu zaruku dava ? Dokonca aj na Slovensku ? Presne ten priklad od Pol-a, ktory si sem vlozil, je typicky "slovensky".
10.03.2015 - 10:34:34
01
ona tato "dozivotna" zaruka je vzdy PRESNE definovana vyrobcom...malymi pismenkami. je uz iba na predajcovi ci to zakaznikovi jasne vysvetli, alebo ako hlavny argument pri predaji bude vyzdvihovat prave tuto "dozivotnu" zaruku...

Cize predajca mi na blocek da 2 rocnu zaruku, k prilozenemu papieru na bajku bude niekde napisane, ze na zadnu stavbu sa vztahuje iba 6 mesiacov (to som mal v ruke, uz to je proti OZ!) ale vsade je reklama vratane webu vyrobcu, ze lifetime (malym pismenom 5 rokov). A potom skocis do Viedne, kde to iste mas pri kupe naozaj 5 rokov. Aj tu poznam pripad/y z praxe. Alebo ze ti lokalny predajca bude argumentovat za zamietne, ale v Prahe ti to vyreklamaju bez problemov. Co mi teda pomoze si precitat podmienky vyrobcu na webe, ked to absolutne nie je relevantne ?
10.03.2015 - 10:39:22
00
To si odporujes v tom, co si povodne napisal. Ze kupujuci si neprecitaju podmienky. Ak vyrobca stanovi 5 rokov (dajme tomu vratane zadnej stavby) a lokalny slovensky predajca uzna len 2 roky (pricom rakusko/nemecko ma 5), tak ty to nazyvas dobra vola. Dobre, ale potom tu nepis nic o studovani podmienok na webe vyrobcu. Ja to nenazyvam dobrou volou, ale slovenskym modelom "biznisu" :) Alebo mam dat priklad z predaja elektroniky ? Kde je bezne , ze vyreklamujes 3/4/5 rocny disk, pretoze vyrobca tu zaruku dava ? Dokonca aj na Slovensku ? Presne ten priklad od Pol-a, ktory si sem vlozil, je typicky "slovensky".


Predajca samotny ale NEUZNAVA ziadnu reklamaciu predsa - on reklamovany tovar posiela naspat vyrobcovi/distributorovi ! Tj ak ti uplynie zakonna zaruka 2 roky, je to na predajcovi ci tvoju reklamaciu prijme a na vlastne naklady bude riesit reklamaciu s distributorom, alebo ta odkaze aby si kontaktoval priamo vyrobcu. Toto ma kazdy jeden eshop v obchodnych podmienkach uvedene. Okrem toho mas vsade uvedene aj upozornenie, ze predlzena zaruka sa poskytuje za podmienok ktore stanovuje vyrobca.

Takze zhrniem to:
* dobra vola vyrobcu = poskytnutie dlhsej ako zakonnej zarucnej doby za podmienok ktore si sam stanovi
* dobra vola predajcu = riesenie reklamacii aj po uplynuti zakonnej zarucnej doby na vlastne naklady

Preto sa to aj vsade vola LIMITED Lifetime Warranty - pretoze je obmedzena - neplni sa v rovnakom rozsahu ako zakonom stanovena zaruka.
10.03.2015 - 11:20:01
01
lto, ja som ale pisal o predlzenej zaruke, alebo teda tej "dozivotnej". na vsetko mas podla zakonov zaruku minimalne dva roky ( teda az na potraviny, pripadne na nejaky specificky tovar na ktory by si mal byt aj upozorneny ). to ze niekto napise ze na zadnu stavbu mas zaruku pol roka "plati" len dovtedy kym do toho nezatiahnes SOI, pripadne iny statny organ :)

a ak niekto dokaze pri predaji poskytnut zaruku na zadnu stavbu iba pol roka, musi to mat velmi dobre pravne osetrene ( aj ked neverim ze by mu to v pripade riesenia preslo ). jedine co ma napada je ze pol roka by daval zaruku na loziska v zadnej stavbe, ale urcite by to nemalo byt na samotnu zadnu stavbu.
10.03.2015 - 11:50:06
00
Myslím si, že akýkoľvek takýto tovar, ktorý kupuje OBČAN, bude mať zo zákona 2 roky záruku. Medzi firmami to môže byť ináč, obchodný zákoník je všeobecne viac naklonený tomu, že sa zmluvné strany na niečom dohodnú. No predaj občanom má omnoho viac regulácií - reklamácie, právo vrátiť tovar, atď.
10.03.2015 - 12:18:08
00
keyboard_arrow_up