pecka moc sa mi paci tento bajk :)
18.03.2015 - 22:15:05
00
Poriadne ho otestuj,dobre mu naloz,nech vieme,ci je ozaj odolny ako vyrobca slubuje:)
Vyzera velmi dobre.


tak nejake moje postrehy z jazdy: jazdil som skoro 2 sezony na Spesli Endur 2012, tak to budem asi strasne porovnavat....

uhol hlavovky je oproti enduru este vacsi, ale stred je posunuty viac dopredu takze som ten pocit vobec nemal, prave naopak, na commencale drzi predne koleso na zemi, nesmyka sa v zakrutach ako na endure,, tazisko ma viac dopredu, takze ani v narocnych vyslapoch nevykopava zo sedla.... este nemam tak celkom nastavenu vidlu (potrva nejaky mesiac kym pridem nato co a jak) takze som dostal par ran do zapestia... co sa tlmicu tyka, tak na EN som mal fox a mal strasne linearne tlmenie, prepadaval sa zbytocne,,, rock shox monarch mi pride tuhsi, ale asi to robi aj prepakovanie biku (ma 3 polohy, a lock je naozaj lock)
na spesloch sa mi stava ze pri brzdeni zadnou brzdou dostavam do celeho biku vybracie od zadnej brzdy, pri commencali zatial nie....
commencal v4 ma dost siroku zadnu stavbu, obcas suchnem o nu petou, ale to uz som oblepil foliou, takze to neva....
a prevod 1x10.... no 32z pila v predu je dost narocna na vyslapy.... budem riesit 30z ....
ak su nejake otazky, tak sem s nimi.....
18.03.2015 - 22:50:19
01
Nevazil si ho nahodou? Celkom som zvedavy na hmotnost komplet biku.
Ta zadna stavba sirsia, ja mam krive nohy, chodidla sa mi od paty rozchadzaju, mal by som problem s tym? ja totiz osuchujem vsetky zadne stavby.
Radenie od sramu funguje dobre na tej rozsirenej kazete? hladko a presne?
Este ma napadla uplne odveci otazka: si spokojny s pedalmi, ktore pouzivas?:)
19.03.2015 - 07:22:13
00
Nevazil si ho nahodou? Celkom som zvedavy na hmotnost komplet biku.
Ta zadna stavba sirsia, ja mam krive nohy, chodidla sa mi od paty rozchadzaju, mal by som problem s tym? ja totiz osuchujem vsetky zadne stavby.
Radenie od sramu funguje dobre na tej rozsirenej kazete? hladko a presne?
Este ma napadla uplne odveci otazka: si spokojny s pedalmi, ktore pouzivas?:)


Vazil,,, ale nechcem sa s tym priznat :D... mam tam high rolleri plast, polkilove pedale... takze vaha, ale nie je to citit :D
paty sa ti schadzaju k sebe alebo rozchadzaju od seba?.. ked schadzaju k sebe tak asi budes mat problem... mozem ti ju odmerat v mieste kde ju ja sucham, ked budem zasa doma....
to radenie je ako traktor, citis silu cistej mechaniky, cvaknes radenie a v tu milisekundu ti prehodi,,, je tam pridana pila dozadu 42z, tam ide prevod troska tazsie, ale staci pritlacit na packu a mas to tam,,,,

pedale?.... no parádička... s blatom nemas vobec problem... vies nastavit uhol vypnutia, 15 alebo 20 stupnov, nie je tam sice nastavenie sily vypnutia ale nepotrebujes to... vyhoda je ze nemas problem s vypnutou nohou polozenou na pedale, na SPD nemas kam polozit nohu,,,, maju totiz s pomedzi zapinajucich pedalov najvacsiu platformu...
19.03.2015 - 08:39:43
00
Rumakk tá fotka s mostíkom je odkiaľ?
19.03.2015 - 08:41:08
00
Rumakk nemyslim, ze je dovod rozpakovat sa nad hmotnostou toho bajku a ak predsa, napis do spravy - je to (znova) horuci kandidat a tiez by som siahol po L-ku, tak ma to seriozne zaujima kolko sa lisi od deklarovanej 13,1kg (M-ko bez pedalov). Vdaka...
19.03.2015 - 08:56:32
00
Rumakk tá fotka s mostíkom je odkiaľ?

devinska kobyla...

Rumakk nemyslim, ze je dovod rozpakovat sa nad hmotnostou toho bajku a ak predsa, napis do spravy - je to (znova) horuci kandidat a tiez by som siahol po L-ku, tak ma to seriozne zaujima kolko sa lisi od deklarovanej 13,1kg (M-ko bez pedalov). Vdaka...

14,16 kg s pedalmi 0,5 kg....
19.03.2015 - 09:17:08
01
Na to ake to ma zdvihy a ze to je Lko je to v pohode vaha. Nic extra lahke ale ani tazke.
19.03.2015 - 09:24:59
00
tiez si myslim, cakal som nejakych 15, ked si stym robil take tajnosti :)
19.03.2015 - 09:26:21
00
kazdopadne odporucam, ako som uz pisal, do vyslapov sa sprava tuho a do zjazdo velmi obratne a hravo.... ja som konecne nasiel bike ktory mi sedi ako ma... a to som ich skusal naozaj dost.... takze u mna maximalna spokojnost...
19.03.2015 - 09:48:47
00
ja dam od veci, ale kde je fotena prva fotka? :-)

Tipol by som to na toto miesto (hneda sipka cca v strede). Bol tam taky polorozpadnuty most, tak ho mozno opravili. Uz som tadial dlho-predlho nesiel, pojdem niekedy pozriet.

Alebo takto (na mapy.hiking.sk neviem dat tu ikonku). :)
http://osm.org/go/0LBCjZCi--?layers=C&m=

Prílohy:

mostik-mokry_jarok.png
mostik-mokry_jarok.png 626.33 KiB thumb_up0thumb_down

19.03.2015 - 10:56:18
00
nepametam si ten polorozpadnuty, ale urcite to bude ten most...
19.03.2015 - 12:32:16
00
ram ma o dobrych 600-700g viac ako moj, a ja som na 14kg teraz. podla mna velmi dobre cislo. dufam, ze bude aj spolahlivy, ked uz jazdi ako ma. tiez ho mam v uzsom vybere, tak uvidim. paci sa mi, este by som chcel vidiet ako vyzera ta farba nazivo.
19.03.2015 - 14:05:24
00
Pridavam aj moju novu skladacku. Byvaly CTM Rocker 3.0 sa zmenil na Specialized Camber. Z CTM ostali len kolesa, vidlica, sedlovka, sedlo a predstavec. Ostatne je vsetko vymene za nove. Oproti CTM-ku obrovsky rozdiel konecne poriadny bajk :)

Prílohy:

unnamed.jpg
unnamed.jpg 117.01 KiB thumb_up0thumb_down

19.03.2015 - 23:11:20
07
Tlmic neni naopak?
20.03.2015 - 00:47:21
00
keyboard_arrow_up