Zdravim,
dnes som pri pravidelnej udrzbe bicykla zistil ze mam mierne uvolneny pravdepodobne konus na prednom kolese Mavic CrossRide. Povytahuje sa mi cca 2mm stred naboja. Oplati sa mi to otvarat lebo raz som to robil na starsom naboji a potom som to musel pravidelne dotahovat co sa mi to uvolnovalo...
22.08.2007 - 18:59:41
00
ak si bohaty tak si to rozober sam ale ak nemas moc penazi na rozhadzovanie tak s tym chod do autorizovaneho servisu....
22.08.2007 - 19:04:26
00
ak si bohaty tak si to rozober sam ale ak nemas moc penazi na rozhadzovanie tak s tym chod do autorizovaneho servisu....


v autorizovanom servise mi povedia ze je to na tyzden :-D takze idem do toho asi sam. To mi pripomina ze Mavic kolesa uz nikdy jedine nejake fakt drahe...
22.08.2007 - 21:56:24
00
S troskou zrucnosti nemas co pokazit. Pouzi dobre naradie, rozober, vyčisti, skontroluj konusy pri uvolnenych pravdeopdobne najdes drobne jamky co je trvale poskodenie. Namontovanie a nastavenie vole vyzaduje trosku trpezlivosti ale no problem. Nezabudni dobre utiahnut kontrovacie matice a je to. Ja ich raz rocne kontrolujem a trva mi to na oboch kolesach 15 min aj s namazanim.
22.08.2007 - 22:06:29
00
Ty konus,jeden,druhy, sak CrossRide su na loziskach :)
22.08.2007 - 23:21:30
00
Ty konus, sak CrossRide su na loziskach :)


mas tam priemyslove loziska...
ta oska v ktorej je zasunuty rychloupinak sa srobuje cez dve matice o naboj takto to asi nejak vyzera :wink:
a nie som si isty co je presne konus ale myslim aj tak v servisoch to volaju "uvolneny konus" a neriesia akym sposobom je to tam namontovane ci sa to tam srobuje alebo naraza
22.08.2007 - 23:26:10
00
Zdravim,
dnes som pri pravidelnej udrzbe bicykla zistil ze mam mierne uvolneny pravdepodobne konus na prednom kolese Mavic CrossRide. Povytahuje sa mi cca 2mm stred naboja. Oplati sa mi to otvarat lebo raz som to robil na starsom naboji a potom som to musel pravidelne dotahovat co sa mi to uvolnovalo...


ja mam crosstraily a robim si to sam (najma zadne koleso - kvoli orechu).

vystacim si s 5 inbusom (mam momentovy kluc - vyrobca predpisuje 10Nm utahovaci moment) a klasickymi konusovymi klucami 17, 15 a 13.
V kazdom pripade doporucujem dosledne postupovat podla servisneho navodu (linka sa da najs za 3 minuty na tomto fore), inac tie naboje podlahnu. Nie su totiz take blbovzdorne ako napr. shimana...
04.09.2007 - 21:01:47
00
keyboard_arrow_up