Ako o vodicoch MHD si iluzie nerobim a mam s nimi svoje (nie moc dobre) skusenosti, ale v tomto pripade by som sa skor zastal toho vodica busu... A to ich vzdy - ako ste pisali, ked zapnu smerovku - pri vyjadze pustim. Ale tu sa trosku dalo predpokladat, ze z tej zastavky bude vychadzat, kedze za nim bol este dalsi bus..
26.03.2015 - 08:54:32
00
Autobusár / prvý a zrejme aj ten druhý to skrátka nezvládli / Spýtam sa takto. Aká bola intenzita dopravy v daný moment? Naozaj autobusár sa musel ´´vevaliť do cesty jak keket´´ v daný moment? Pomohol si? o 3 sekundy? No wau,naozaj super...popritom stihol obmedziť a ohroziť chalaniska,ktorý sa inak zachoval defenzívne a profesionálne,narozdiel od ´´pána profesionálneho vodiča´´

Ako beriem,možno len ten autobusár prehliadol v späťáku,to by som dokázal pochopiť.

Trúbenie toho druhého nechápem...kolegiálnosť s prvým autobusárom?

Ono si ten výklad zákona,že autobusár má prednosť netreba hned vysvetlovať,že sa môže navaliť do cesty,aj ked je auto už na úrovni jeho zadnej nápravy.
26.03.2015 - 09:20:35
02
no neviem na aké video kukáte ale autobusák sa mu tam nenavalil zas nijak nasilu (ako to občas vedia).. áno vyrazil bez smerovky (tú zapol až následne) ale nijako divoko! keď si v späťáku všimol že prichádza zozadu auto (ktoré vyšlo zo zákruty zpoza druhého autobusu) tak svoj výjazdový manéver zastavil/spomalil (+ až vtedy zapol smerovku) ale netlačil sa tam silou, takže pán vytrubovač (čo samozrejme vždy po nociach treba) keby mal nervy v poriadku kludne prejde..
druhý busák na neho trúbil lebo predpokladám nečakal že spomalí a odbočí niekam kde je zákaz vjazdu? (dodatkovú tabulku nie je možné prečítať) a či prezmenu vyhodil smerovku vie len on sám..
26.03.2015 - 10:05:45
02
Ono by sa podľa mna podobne incidenty mali skor rozoberať troska globálnejšie ako sa len prihliadať na to kto ma prednosť a kto nie.
Ono z ten situácie mohli odísť obaja vodiči s dobrým pocitom akého slušného vodiča stretli, keby obaja zareagovali trocha inak. Stačilo by, keby vodič auta nezačal trúbit ako zmyslovzbaveny, ale napríklad iba blikol nech ide autobus a ten by sa mu za to poďakoval, lebo busar zácal manéver, ktory bez smerovky je proti predpisom a vodič zas mal prihliadať na možnosť, ze autobusu bude musieť dat prednosť. Hlavný psychologicky problém, ale vzniká hlavne z toho, ked si ľudia stitkuju ostatných a zaradia ich do inej kategórie ako seba a označia tu kategóriu za horšiu, respektíve všeobecne zlu. Vodič si pomysli hlúpy drzý vodič autobusu a vodič autobusu zas mladý fagan co ho nechce pustiť, stačilo by si uvedomiť, ze obaja su rovnakí ľudia, ktorí boli pravdepodobne uz obaja utahani a prihliadať na to pri reakcii.
Sám na sebe to viac krat zbadám, ze jednám podobne. Jazdím radsej rýchlejšie ako pomaly a nejak tak kolegiálne, ked idem 100 kou a zozadu vidím auto co ide aj 120-130 sa veľmi rad stiahnem a pustím ho, lebo viem, ze aj ja ked sa ponáhľam a niekto ma podobne pusti, ze to je oveľa bezpečnejšie a hlavne mi ušetrí cas, co som ziskal tou rýchlejšou jazdou. Ale ked stretnem vodiča v punte z 99 teho, ktory ide 75 a čím viac sa človek snaži vykuknut z poza neha tým viac ide ľavými kolesami na stredovej čiare, tak by som ho vedel na mieste prefackať. Pravdepodobne ale len patrí do skupiny ludi, ktorí považujú tých co občas prekročia rýchlosť za magorov a rad jazdi pomaly.
Na toto su dve riešenia, buď sa Slováci zmenia a začnú byt trocha menej egocentrickí a začnú troska rozmýšľať aj tak ako by som vedel ľudom na okolo spríjemniť den aj napriek tomu, ze ja by som musel spustiť zo svojho ega, ze ja som prvoradý a v mnohých situáciách by ani to nebolo potrebné, alebo začnú doslova dodržiavať zákony a predpisy, ktoré tieto situácie riešia na úrovni zákazov, predpisov. Bohužiaľ na Slovensku je slušnosť a ochota dodržiavať predpisy veľká neznáma v mnohých prípadoch, česť výnimkám ktoré su vačšinou považované za ludi, ktorí su úplne mimo a robí sa z nich verejný výsmech, lebo sa zaradia do inej skupiny ako väčšina, ktorá stanovuje trendy.
Sorry za traktát, ale príde mi to strašne take prízemné sa este aj tu na fóre hádať o tom kto mal prednosť v tej situácii, to je najmenšia chyba ktorá v danej situácii nastala.
26.03.2015 - 11:40:31
08
Sorry, ty si neštudoval filozofiu náhodou?


Naposledy upravil FEDERER dňa 26.03.2015 - 11:46:07, celkovo upravené 1 krát.

26.03.2015 - 11:42:42
01
huby pojedol :D
26.03.2015 - 11:46:00
02
To bol dnes ráno zážitok pod Strečnom do ZA : išiel som ako zvyčajne v rýchlom ľavom pruhu 100 – 120 km/h, za mnou začal vyblikávať magor z oravy na VW Transporter EVČ : TS 398 AZ , ja som ho pokojne viackrát ignoroval. Potom ma obehol sprava asi v 130 – 140 km/h, zaradil sa predo mňa a potom pičus ***** začal prudko brzdiť možno 2-3 m predo mnou, obe autá mali čo robiť, jeho kývalo z doprava doľava, dobrzdil som možno 1 m za jeho nárazník . Takéto cvoka som nevidel ako jazdím. Guľku do hlavy a zahrabať v lese...
Hlavne že na veľkej križovatke pri Tescu sa dostal predo mňa možno o 2 – 3 autá..
26.03.2015 - 12:01:28
00
Išiel si 100/120? Tam je diaľnica?
26.03.2015 - 12:05:41
00
Milujem, keď niekto, kto evidentne nedodržiava dopravné predpisy pindá na ďalšieho z rovnakej kategórie...
26.03.2015 - 12:09:47
00
Ľavý pruh je 90 km/h, pravý pre kamióny, busy a panicov je 70 km/h. Nie je to diaľnica
26.03.2015 - 12:12:35
00
Jazdím rýchlo ale bezpečne, to je dosť rozdiel keď ťa niekto zámerne ohrozí
26.03.2015 - 12:15:51
00
Jazdím rýchlo ale bezpečne

:n:
26.03.2015 - 12:22:18
00
Cintoríny sú plné šoférov, ktorí toto tvrdili... A čo je horšie, aj ich obetí...
26.03.2015 - 12:24:54
06
§ 10
Jazda v jazdných pruhoch
(1) Mimo obce na ceste s dvoma alebo s viacerými
jazdnými pruhmi vyznačenými na vozovke v jednom
smere jazdy sa jazdí v pravom jazdnom pruhu. V ostatných
jazdných pruhoch sa smie jazdiť, ak je to potrebné
na obchádzanie, predchádzanie, otáčanie alebo na odbočovanie.
26.03.2015 - 12:30:55
01
zase aby som bol pochopeny správne : Nemyslel som tym že prekracujem rychlost príliš vysoko a casto, t.j. mesto davam cca do 55 km, mimo obce závisí od situácie - ak je takmer prazdna cesta tak tých 100 -110. Nepredbieham riskantne, už vôbec nie cyklistov...Za cca 15 r. som dostal presne 2 pokuty. Len nemám rad keď sa niekto vlecie 30tkou, kde to situácia nevyzaduje.Howgh !
26.03.2015 - 12:36:03
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up