V com su take tragicke? Rozpis to prosim Ta.

Už keď som ich rozbalila našla som na zadnom ráfku toto. Potom som ich v rukách roztočila a myslela som, že mi vyskočia z prstov. Ráfky absolútne nevyvážené. Na jednej strane o dosť ťažšie. Zadný viac ako predný. Tragédia bola aj v tom, že ťažšie sú v mieste ventilku. Takže ventil ešte ten nepomer zvýrazňuje. Takže keď sa rozkrútia väčšou rýchlosťou tak to cítiť. A bolo to cítiť aj pri jazde. Musela som ich vyvážiť magnetmi na cyklopočítač. Budem ich musieť neskôr poslať známemu čo robí s karbónom, aby ich vyvážil.
A neverím, že práve ja som dostala jediné dva špatné kusy čo vyrobili.

Prílohy:

2014-12-07-454_rear_rim_dent.jpg
2014-12-07-454_rear_rim_dent.jpg 288.98 KiB thumb_up0thumb_down

31.03.2015 - 22:06:20
00
imho je na internete uz bezne slovo, a to aj na tom slovenskom.
fofo - co tak sledujem, tak hada sa stale len tu, v galerii nasich cestakov, alebo este aj vo vysnivanych ziletkach. holt ziletkari su asi taki jesitni, viac ako mtb-ckari. ja som sem uz davnejsie pisal, ze obcas by vam zislo vhod vyskusat si aj nejaky horsky bajk na nejakom skvelom lesnom traili.
31.03.2015 - 22:09:42
00
... verim ze ti doslo kam tym mierim

Asi som natvrdlá ako ovca. Skús mi trochu napovedať čo si vlastne chcel svojím príspevkom povedať. Pekne priamo. Bez okolkov.
31.03.2015 - 22:10:25
03
Už keď som ich rozbalila našla som na zadnom ráfku toto. Potom som ich v rukách roztočila a myslela som, že mi vyskočia z prstov. Ráfky absolútne nevyvážené. Na jednej strane o dosť ťažšie. Zadný viac ako predný. Tragédia bola aj v tom, že ťažšie sú v mieste ventilku. Takže ventil ešte ten nepomer zvýrazňuje. Takže keď sa rozkrútia väčšou rýchlosťou tak to cítiť. A bolo to cítiť aj pri jazde. Musela som ich vyvážiť magnetmi na cyklopočítač. Budem ich musieť neskôr poslať známemu čo robí s karbónom, aby ich vyvážil.
A neverím, že práve ja som dostala jediné dva špatné kusy čo vyrobili.


Fiha ?! Tak to by mi ani nenapadlo, ze sa to da takto dovrzat. Ale predsa. Rafik zrejme nema viac ako 400 gramov, takze predpokladam, ze ten nevyvazok bude v absolutnej hodnote par gramov, mozno niekolko desiatok. Rovnako predpokladam, ze za povedzme 70 km/h sa nepozries tak casto. Je to skutocne poznat pri jazde?
Samozrejme, aj ked to je pomerne lahko riesitelny problem, nic to nemeni na tom, ze by to malo byt v poriadku od vyroby.
31.03.2015 - 22:17:39
00
na kolesá je tu vlastná téma :) pridám jedného hnusáka z instagramu campagnolo

Prílohy:

10956724_1629261433971010_307462240_n.jpg
10956724_1629261433971010_307462240_n.jpg 141.76 KiB thumb_up0thumb_down

31.03.2015 - 22:18:07
00
ale nieee ... takto na vecer nebudem vulgarny nebadoj ti este kazit zajtrajsiu oslavu :) tak sa uz tolko neondej a neovcuj tolko
31.03.2015 - 22:20:00
00
na kolesá je tu vlastná téma :) pridám jedného hnusáka z instagramu campagnolo


O mne moji znami vedia, ze pre mna je "bars co" dobre, ale obratene slopingy sa mi nikdy nepacili. V tomto konkretnom pripade mi navyse vadi zlato-strieborna kombinacia. Modra je dobra :)
31.03.2015 - 22:22:59
00
Velebnosti tu blejt...taký hnusny bicykel som uz dávno nevidel...
31.03.2015 - 22:35:51
02
Fiha ?! ... Je to skutocne poznat pri jazde?

Bolo to poznať už od cca 37 - 40km/h. Pri jazde z kopca bežná rýchlosť. Na vyváženie predného ráfku boli potrebné 2 magnety (cca 11-12g). Ale na zadný som spotrebovala až 5ks (cca 25-28g). Najviac to bolo cítiť keď boli kolesá vo vzájomnej pozícii tak, že ťažšia časť ráfkov bola na rovnakom mieste na prednom aj zadnom kolese.
31.03.2015 - 22:39:01
00
Kristina preco si clovek s takymi skusenostami kupi taku sracku? dovod? :?:
31.03.2015 - 22:40:52
00
...boli potrebné 2 magnety ...

Len taka technicka otazka? Preco sa to vyvazuje magnetmi? Myslel som, ze jednoduchsie je nalepit na rafik pod pasku oloveny pruzok, alebo nieco v podobnom zmysle.
31.03.2015 - 22:44:37
00
Nedá mi to, ale musím tak vulgárne povedať - a galusku si nalepíš na *****?

Inak - peknú crossku máš :y:
31.03.2015 - 22:50:48
00
Kristina preco si clovek s takymi skusenostami kupi taku sracku? dovod? :?:

Pretože minulý rok v októbri keď som ich objednávala neboli dostupné žiadne slušné diskové kolesá na cesťáka. Prakticky neboli dostupné, žiadne karbonové diskové kola na aftermarket predaj. Asi iba predražené Roval. Ale tie majú ráfik zadného kolesa posunutý cca o 2mm mimo stred a sú teda použiteľné bez úpravy iba so Spešlom.
Tieto čínske kolesá na nete na obrázku vypadali dobre. A nebrala som najlacnejšie ale vybrala som top model z ponuky. Aj váhovo sú na tom veľmi dobre. Výrobca mal celkom dobré recenzie na ráfky na MTBR. Ale skutočnosť je iná.
Ani v súčasnosti to ešte nie je IMHO s výberom a reálnou dostupnosťou karbonóvých zapletených kolies žiadna sláva. A ja by som chcela plášťové, 35 - 40mm vysoké, U profil, vonkajšia šírka ráfku 25mm a najlepšie, aby boli bezdušové.
Je to však moja škoda a poučila som sa. Avšak humorná stránka veci je to, že sa ma tu snaží niekto presvedčiť, že moje čínske kolesá nemôžu byť až také zlé a že si asi vymýšľam :)
31.03.2015 - 23:02:36
03
Jaaaj, pardon, ja zijem v svete plastov a dusi. Ok, v poriadku. A kde das teda ten magnet? Ci to sa to vyvazuje obycajnym upinanim na spice?

S "crosskou" som spokojny. :) Dakujem.
31.03.2015 - 23:04:03
00
Pretože minulý rok v októbri keď som ich objednávala neboli dostupné žiadne slušné diskové kolesá na cesťáka. Prakticky neboli dostupné, žiadne karbonové diskové kola na aftermarket predaj. Asi iba predražené Roval. Ale tie majú ráfik zadného kolesa posunutý cca o 2mm mimo stred a sú teda použiteľné bez úpravy iba so Spešlom.
Tieto čínske kolesá na nete na obrázku vypadali dobre. A nebrala som najlacnejšie ale vybrala som top model z ponuky. Aj váhovo sú na tom veľmi dobre. Výrobca mal celkom dobré recenzie na ráfky na MTBR. Ale skutočnosť je iná.
Ani v súčasnosti to ešte nie je IMHO s výberom a reálnou dostupnosťou karbonóvých zapletených kolies žiadna sláva. A ja by som chcela plášťové, 35 - 40mm vysoké, U profil, vonkajšia šírka ráfku 25mm a najlepšie, aby boli bezdušové.
Je to však moja škoda a poučila som sa. Avšak humorná stránka veci je to, že sa ma tu snaží niekto presvedčiť, že moje čínske kolesá nemôžu byť až také zlé a že si asi vymýšľam :)


Fuha Kristina, v dobe, kedy cinske firmy chrliace haldy no-name produktov nie su schopne vyriesit uplne zakladnu poziadavku na konstrukcne jednoduchsi galuskovy rafik, ktory sa nebude v zjazdoch prehrievat, su tvoje poziadavky podla mojho nazoru uz vopred odsudene na neuspech... Si celkom odvazna zena, ze si tie rafiky objednala, ako vravis, ked nic ine, aspon skusenost :-)
31.03.2015 - 23:15:12
00
keyboard_arrow_up