nemeníš pruh, nepredbiehaš .. nie je o čom diskutovať

takých nediskusií na slovensku je celkom dosť, akurát občas stoja trochu peňazí potom ;)
01.04.2015 - 08:31:17
00
pozri, ja sa nechcem hádať ani si nič dokazovať .. ale ak ideš vo svojom pruhu, pravom pruhu, rýchlosťou nižšou ako je maximálne povolená (takže žiaden pirát), nemáš žiadnu prekážku v ceste ... prečo pre boha by si menil jazdný pruh? preto že nejaký ***** ide v ľavom (ba-tt,tt-ba v strednom) jazdnom pruhu? .... ale prosím, ukáž mi v zákone definíciu predbiehania
01.04.2015 - 09:17:28
00
no veď to je to, keď nie je presná definícia každý si ju vysvetlí po svojom (jedna strana tvrdí že to že si sa dostal na fiktívnej hranici pred neho, druhá si tvrdí že nezmenil som jazdný pruh=nepredbiehal som).. §15 hovorí len o tom že: "(1) Predchádza sa vľavo. Vpravo sa predchádza bla bla bla"
to že mumák ide v ľavom alebo strednom pruhu neoprávnene je iná vec.. § 9 "Spôsob jazdy (1) Vodič je povinný na vozovke alebo v jazdnom pruhu jazdiť vpravo pri pravom okraji vozovky alebo jazdného pruhu" +§10 Jazda v jazdných pruhoch sa tomu venuje skoro celý
ale teraz čo má zákon definovať čo robiť ak ide auto neoprávnene v ľavom pruhu?
01.04.2015 - 09:44:54
00
usmevna odpoved: ja som siel plynule,to len ten v lavom pruhu spomalil......vyvrat mi to :D
01.04.2015 - 09:48:20
00
Kurňa, obiehať vpravo môžeš v súbežnej jazde iba v mestách. Ak niekto chce jazdiť pomaly, tak nech sa nemotá v ľavom pruhu. Rýchlejších vodičov potom núti mimo obec predbiehať sprava, čo je zakázané. Milujem takých tých mantákov, čo idú na diaľnici v ľavom pruhu pre istotu 125 na svojom tachometri - teda 116 reálne a nenávistne sa pozerajú na niekoho, kto sa k nim priblíži zozadu. Predpisy nie sú len o radaroch, ale aj plynulosti. Smutné je to, že značnú časť nehôd provokujú na cestách pomalí vodiči, ale nikdy nie sú medzi vinníkmi. Pamätám si na jednu pani na trase DS - BA, červené Daewo - jazdila zásadne nalepená na stredovú čiaru rýchlosťou 65km/h, v daždi 55km/h. Spôsobovala priam kolóny, zúfalé predbiehacie manévre a rizikové situácie každý deň. Iba málokto si uvedomuje, že neschopní šoféri sú značnou hrozbou a bohužiaľ by bolo politicky nekorektné penalizovať aj takýchto ľudí.
01.04.2015 - 09:59:25
06
podľa mňa keď nemeníš jazdný pruh tak sa to nedá nazývať predbiehanie...
01.04.2015 - 10:48:23
00
Bikejoring: to máš samozrejme pravdu, ale čo v prípade, že si z nejakého dôvodu ten vľavo/v strede zmyslí zaradiť sa späť do pravého zrovna v momente, keď si na jeho úrovni? Pokiaľ nebudeš mať dobré dôkazy (svedkov, kameru), tak ti dajú policajti vinu úplne automaticky a bez diskusie...
01.04.2015 - 10:56:29
00
uz ani v mestach,zevraj podla noveho,pokial nemas navestia pre pruhy, tak aj v meste sa ma jazdit v pravom pruhu...
u nas celkovo hlavny problem nielen na dialnici je nedodrziavanie odstupov podla rychlosti a radenie sa mysickami ako keby boli na okreske...
01.04.2015 - 10:57:42
00
nemeníš pruh, nepredbiehaš .. nie je o čom diskutovať

Mas pravdu, na diskusiu treba aspon dvoch. Ak zacnes citat pravidla cestnej premavky s porozumenim, budes mat o com diskutovat.
01.04.2015 - 11:04:17
00
podľa mňa keď nemeníš jazdný pruh tak sa to nedá nazývať predbiehanie...

na základe čoho? jedno auto sa dostane pred druhé = predbehlo ho.. na biku alebo kone na závodoch sa tiež predbiehajú a nemusia ísť v jednej dráhe :)
01.04.2015 - 11:04:27
00
http://auto.sme.sk/c/7029976/jazda-v-pravom-pruhu-na-dialnici-d1-nemoze-byt-predbiehanim.html
01.04.2015 - 11:22:48
03
nič len ďalšia filozofická úvaha s vlastným názorom a kľučkovaním v zákonoch a ich dierach :)
ako sa zachovať bude samozrejme otázkou zdravého rozumu a vyhodnotenie nebezpečnosti situácie, ale treba si to vedieť prípadne následne obhájiť aj u polície.. zákon je napísaný ako je napísaný a zákon by asi nemal definovať ako sa chovať podla zákona keď niekto iný zákon porušuje :whew:

inak velmi podobný je aj problém so STOPkou ak je z križovatky výhlad aj z pozície 2-3 miesta.. všetci traja zastavíte vozidlo na STOPke, môžete všetci vyštartovať a ísť alebo druhý musí opäť zastaviť a ísť a tretí to isté :?:
tiež ti zákon neprikazuje kde čo, len že máš mať dostatočný rozhlad (takže ja osobne aj keby som bol tretí tak idem)..
btw aj na dialnici BA-TT kludne predbieham v pravom blbečkov zo stredného, ale s vedomím že sa môže nájsť policajt ktorému treba vysvetlovať..
01.04.2015 - 12:25:10
01
stopka je zlý príklad, tam je to jasne definované výhľadom či rozhľadom či tak
01.04.2015 - 12:28:26
00
by si kukal kolko ludí (vrátane policajtov) si predstavuje že to platí len keď si prvý v poradí..
01.04.2015 - 12:49:06
01
druhá vec je, že stopka zvyčajne nie je na miestach kde máš rozhľad na pozícii tretieho v poradí ... poväčšine máš rozhľad až po zájdení jemne za stopku
01.04.2015 - 12:56:38
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up