a tiež nechápem prečo sa mi posunula maximálka vyššie ( 189 - 191 - trošku!) Má niekto vysvetlenie? pls?

moze byt hocico - unava(malo spanku napriklad), horsia strava den pred testom, nedoplneny ''cukor'' v krvi, vtedy si sa mozno menej hecol (s trenovanostou rastie schopnost ''potlacit'' pocit ze uz naozaj nemozem a este sa par sekund viac hecnut)

ci je zle/dobre mat velke rozdiely medzi prahmi?

zle je relativne - tvoje telo netoleruje zataz. ak by si mal ANP blizsie k maxu mohol by si plne vyuzivat potencial ktore tvoje telo ma - takto napriek velmi slusnemu vykonu na ANP - mas udrzatelny vykon relativne daleko od maxu...

ako priklad si zober prahy od petersa - mate porovnatelnu max PF - (169, 180, 192) - pozri si priebeh svojho testu a najdi si wattove vykony na tychto urovniach - rozdiel je to o co prichadzas tym ze mas prahy relativne nizko a daleko od seba...

ANP (a aj AP ako vedlajsi efekt) sa ti posunie vyssie ked teraz zacnes ucit telo tolerovat zataz jazdou okolo ANP... (zavody/intervaly/''dlhodoba'' jazda stabilne tesne pod ANP)
01.04.2015 - 12:31:28
00
ako niekde som cital, aj na toto forum to niekto placol, ze T.Martin ma ANP tep okolo 150. A to pochybujem ze max ma taky nizky..
01.04.2015 - 12:58:20
00
Ludia, sprostosť som napísal ( to je keď píšem v škole cez hodinu vždy :D) ANP mám 4,2 W/kg... to max je 5,3 :) prepáčte že som zavádzal....
Stax: ... no trochu začínam chápať... Ďakujem za vysvetlenie ...
01.04.2015 - 18:35:37
01
a ešte: aký je rozdiel medzi vytrvalostnou silou a Anaeróbnou vytrvalosťou? aký je rozdiel v ich tréningoch?
01.04.2015 - 18:39:16
00
ako napadlo mi to,ze to asi bude max :-)
uz som ta aj googlil,ze aky supertalent mame.
01.04.2015 - 20:37:50
00
:D :D a nič?
01.04.2015 - 21:19:56
00
nasiel som ta medzi juniormi v pohari na 5.priecke,tusim.mi ten ANP nesiel do hlavy :-)
02.04.2015 - 06:03:07
00
a ešte: aký je rozdiel medzi vytrvalostnou silou a Anaeróbnou vytrvalosťou? aký je rozdiel v ich tréningoch?

Pri aerobnej aktivite praca svalov a metabolicke procesy v nich prebiehaju za pritomnosti kysliku, ide o dlhodobe aktivity so strednou intenzitou. Pri anaerobnej aktivite nie je dostatocny prisun kysliku a jedna sa o kratkodobe aktivity s vyskou intenzitou.
Aerobny trening idem dlhsiu a rovinatu trasu (pripadne male stupania) tempom v zone 3. Anaerobne treningy su rozne kratkodobe sprinty pri maximalnej intezite s recovery intervalmi medzi.
02.04.2015 - 07:34:11
00
do aerobného a anaerobného treningu toho spadá ovela viacej, nie len tieto dva extrémy :)
02.04.2015 - 09:19:56
00
samozrejme, ze je tam toho viac, to bolo co ma prve napadlo
02.04.2015 - 10:10:50
00
ASman vsak sa opytaj Rada,ktory Vas v Tlmacoch trenuje predsa-----
to prve co sa pytas,kvoli tvojej stavbe tela nikdy nebudes mat vybusnu silu a ty ju chces nahnat niecim,hold genetika je svina,poradim Ti, zacni robit kruhove treningy v Pereci,prihlas sa Katke a ta Ti poradi a da Ta do pucu :D
tu anaerobitu,viem ze mas problemy,ked sa nastupuje,"strojovo" si dobry na tempa,hold, mas nastavene zle treningove plany asi... ale na to mas predsa zase Rada
metodik je strasne vela,treba si nejaku vyskusat typologicky podla Kampmillera vyskusaj uplne jednoduchu stavbu treningov typu
kratkousekove 1.typu
kratkousekove 2.typu
klasicke
v nich zahrnas %+objem +celkovy objem+oddych
biologiu ti asi nemusim vysvetlovat bez O ckova gyklolyza,nasledne pyruvat,atpcko,nad+ apod hovadiny, i ked pre ozrejmenie ako ti telo facha a co sa tam deje,najlepsie zbehni za biologom resp. rovno chod za sportovym lekarom a daj si spravit pocas tychto testov odbery krvi...
mozno si niektori stale myslia z fora,ale moj nazor je ze anaerobny vykon vyznamne podporuje uroven aerobnej vytrvalosti,vytrvalostnej sily,ktore ty chces zlepsovat- to co robis ty,ze makas, a nesledujes svoj stav pod dozorom je tvoja CHYBA!!!!
co som pocul od par ludi z Tvojho okolia je chyba,ze neregenerujes ako mas
ak chces vrcholovo zlepsit svoju anaerobnu vytrvalost, tak KATKA ako majsterka tusim europy alebo niecoho vo veslovani, ta bude vediet pripravit,par x so ju uz stretol na bajku,
zozen si knizky ŠIMONEK, J.: Zákonitosti stavby kondičných programov a nieco od Kampmillera
ale na to su tu sikovnejsi ludia na SVK,ktori na to maju cas a budu Ti vediet pomoct a poradit
03.04.2015 - 00:55:24
01
v Tvojom veku by som sa zveril do ruk odbornika(ov) a nespekuloval by som :-)
03.04.2015 - 06:30:21
00
lenze on odbornika ma naslovovzateho, ale furt musi vymyslat...
nomad troska mu dohovorte :D
03.04.2015 - 08:17:02
01
dnes rano okolo pol tretej

Prílohy:

untitled.PNG
untitled.PNG 11.48 KiB thumb_up0thumb_down

04.04.2015 - 08:15:05
00
to fakt? :O
04.04.2015 - 08:34:50
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Športové hodinky)
keyboard_arrow_up