Potreboval by som poradiť,
akú vazelínu používate:
-do vidlice {Manitou Splice RTWD 130)
-na ložiská
aký olej:
-do vidlice
-na vonkajšie nohy,guferá vidlice
-na reťaz -na ostatné drobné pohyblivé časti
aký druh lepidla na zaistenie závitov,najlepšie nejaké univerzálne použiteľné na všetky závity na bicykli vrátane odolnosti voči oleju a schopnosti tesniť.

Vďaka za odpovede...
11.05.2013 - 10:40:17
00
Co sa tyka vidlice, tak neporadim, zatial som ju nerozoberal.

na ložiská: Motorex bike grease 2000, na klzne a keramicke v kladkach bikeworkx white lube (obsahuje ptfe) ale da sa pouzit aj na naboje.

olej:
na vonkajšie nohy,guferá vidlice: jednoznacne silokonovy (na znacke nezalezi), zapruzit a potom zotriet.

na reťaz: Pells Chain Lube Bio (maze a nelepi bordel)
na ostatné drobné pohyblivé časti: weltide TF2

Lepidlo na zavity: Loxeal 55-03 alebo Locktite 243 (obe chytaju aj na mierne mastne povrchy a daju sa povolit ak rucne)
11.05.2013 - 14:21:18
00
vazelina:

-do vidlice - Yaroline middle suspension (zlto-hneda, velmi riedka)
-na ložiská - yaroline BLUE BALLS - odolna aj voci vapke, jedna napln mi vydrzi jednu sezonu (stred BB30, naboje - resp. orech... )


aký olej:
-do vidlice - REDLINE, MOTUL.
-na vonkajšie nohy,guferá vidlice - ak myslis foxacku spongiu pod stierkov - pouzivam motorovy 40W syntetika!!!
-na reťaz - podla potreby (blato, prach, zima) pouzivam FINISH LINE... 3 druhy, ale to je uchylka. dolezitejsie je cistenie retaze ako mazanie tromi druhmi.

-na ostatné drobné pohyblivé časti - ake su ostatne pohyblive casti??, moje ostatne pohyblive su loziska, tie nemazem, vymienam.

aký druh lepidla na zaistenie závitov,najlepšie nejaké univerzálne použiteľné na všetky závity na bicykli vrátane odolnosti voči oleju a schopnosti tesniť.

- LOCTITE.. modry...

ride on!
15.05.2013 - 16:21:05
00
...vazelina:
-na ložiská - yaroline BLUE BALLS - odolna aj voci vapke, jedna napln mi vydrzi jednu sezonu (stred BB30, naboje - resp. orech... )


Prosím ťa, link alebo kameňák kde kupuješ tú vazelinu? Vďaka :)
06.06.2013 - 12:20:07
00
Pýtam sa skúsených. Doteraz používam na náboje obyčajnú vazelínu MOGUL LV 2-3
https://www.oleje.cz/p/mogul-lv-2-3-250-g--1349
https://eshop.paramo.cz/data/VyrobkovaDokumentace/ti_mogul_lv2_3_z1.pdf

Je nejaký vážny dôvod, aby som prešiel na niečo iné? Napríklad tu doporučovanú Motorex bike grease 2000, či Shimano...
08.04.2015 - 11:45:10
00
Nie je.
08.04.2015 - 12:05:44
00
keyboard_arrow_up