No ten zvar na tom rame nevyzerá bohvie ako...
19.04.2015 - 19:50:57
00
no na preteky nevhodné, takmer všetko HT...v blate to musí mať sto kíl...ale v nejakej púšti sa na tom môžu voziť ;)

v susednom vlakne niekto linkoval pekne zamyslenie na tuto temu, aj presne k tomu co si napisal:
http://enduro-mtb.com/en/technology-why-were-going-to-ride-plus-size-tyres-in-the-future/

zhrniem asi tak, ze zavodnicka efektivnost prestava byt to najpodstatnejsie, lebo ten najbeznejsi bajker, t.j. vacsinova cielovka, je rad ze si vobec najde cas na nieco take ako MTB, a za ten kratky cas potrebuje daco jednoduche (preto obluba 1x11) a relativne komfortne a bezpecne, aj ked je total nemehlo (potencial tucnejsich kolies).

Inymi slovami, ludia sa povacsinou nechodia do lesa hrat na Jardu Kulhaveho, drsnaka z posledneho AM videa ani oslahaneho maratonca. :shake: To vsetko, vratane povestneho fun factor-u, kladie trochu ine kriteria na optimalnu vybavu.

Inak, daco zo zakulisia k tejto teme je aj v tomto videu
19.04.2015 - 20:04:10
00
Predstavenie Fox 2016 na Sea Otter.
http://www.mtb-news.de/news/2015/04/18/sea-otter-classic-fox-dhx2-und-fox-float-x2-downhill-daempfer/

Najväčšia novinka a najlepšia pozitívna správa zároveň je, že už nebude Evolution series a všetky vidlice budú mať FIT4 patróny.

Tak to je super správa,konečne dostali rozum
19.04.2015 - 20:19:28
00
U Marzocchi som zvedavy hlavne na dostupnost. Ludia cakali na tlmic 053 tak dlho az museli ist ku konkurencii. Takisto bol nejaky sum, ze uplne vsetku vyrobu presuvaju/li do Azie. Ale konkurencia na poli teleskopiek len potesti - mainstream ma od dokonalosti dost daleko - RS a KS. Fox DOSS zabili nepochopitelnym dialkovym, Giant Contact ma len 100 mm verziu, Specialized nemaju model bez offsetu. Vecnum netusim kde sa da kupit a Thomson ma len 125mm verziu. :/
19.04.2015 - 20:22:09
00
Tak to je super správa,konečne dostali rozum


jj, presne - konkurencia nespi - Manitou, Marzocchi, Xfusion. RS(SRAM) ma navyse obrovsku vyhodu ze vie ponuknut "komplet" ohadzanie biku. Sice Fox ma uz sice Easton a Race Face..
19.04.2015 - 20:26:09
00
Je fajn vidieť že Fox sa opäť driape na vrchol... Aj keď tie evolution vidlice ešte podľa mňa taký rok budú na nových bajkoch...
19.04.2015 - 20:42:12
00
v susednom vlakne niekto linkoval pekne zamyslenie na tuto temu, aj presne k tomu co si napisal:
http://enduro-mtb.com/en/technology-why-were-going-to-ride-plus-size-tyres-in-the-future/

zhrniem asi tak, ze zavodnicka efektivnost prestava byt to najpodstatnejsie, lebo ten najbeznejsi bajker, t.j. vacsinova cielovka, je rad ze si vobec najde cas na nieco take ako MTB, a za ten kratky cas potrebuje daco jednoduche (preto obluba 1x11) a relativne komfortne a bezpecne, aj ked je total nemehlo (potencial tucnejsich kolies).

Inymi slovami, ludia sa povacsinou nechodia do lesa hrat na Jardu Kulhaveho, drsnaka z posledneho AM videa ani oslahaneho maratonca. :shake: To vsetko, vratane povestneho fun factor-u, kladie trochu ine kriteria na optimalnu vybavu.

Inak, daco zo zakulisia k tejto teme je aj v tomto videu


v tom článku nie je absolútne nič...:) pre mňa bol bike fun pred 20 rokmi aj teraz...či jazdíš preteky je len o tom, že na to máš kondične a aj technicky a rád sa ponaháňaš...a aj to je fun...a obluba 1x11? neviem, či som vôbec tu v okolí videl niekoho, kto by na tom jazdil :) na 2 alebo 3 prevodníku nie je nič zložité ani nekomfortné a ani nebezpečné...
20.04.2015 - 08:45:30
04
Výročie...

Prílohy:

SH_SPD25.jpg
SH_SPD25.jpg 78.99 KiB thumb_up0thumb_down

20.04.2015 - 10:05:40
01
v tom článku nie je absolútne nič...:) pre mňa bol bike fun pred 20 rokmi aj teraz...či jazdíš preteky je len o tom, že na to máš kondične a aj technicky a rád sa ponaháňaš...a aj to je fun...a obluba 1x11? neviem, či som vôbec tu v okolí videl niekoho, kto by na tom jazdil :) na 2 alebo 3 prevodníku nie je nič zložité ani nekomfortné a ani nebezpečné...

Zacnem od konca. Ani na 26" nebolo nic vylozene zle, nekomfortne alebo nebezpecne, napriek tomu behom cca 3 rokov takmer zmizla z ponuky. 1x11 bol az donedavna dostupny len v high-end verziach. V nasich lesoch by som to urcite masovo neocakaval, zatial. O zavodeni nedebatujem, pretoze o nom prd viem. Akurat pisem, ze v otazke aktualnych trendov nemusi byt take smerodatne.

Mimochodom, v Sea Otter siel daky zavod aj Nino Schurter a tusim aj vyhral. Ale vo fotoreportoch z vystavy som ziadnu zaplavu XC zavodnych specialov nevidel. Ine segmenty hybu trhom, obavam sa :)


Naposledy upravil nimm_zwei dňa 20.04.2015 - 14:37:57, celkovo upravené 1 krát.

20.04.2015 - 10:56:57
00
ktoré sú to tie iné segmenty, ktoré hýbu trhom...nemyslím, že by sa teraz ľudia zbláznili a kupujú každý rok nové biky...aj vonku už je tá doba dávno preč, keď sa predávali biky ako rožky...

toto zhodnotenie sa mi páči ďaleko viac ako len tvoj link - http://mtbs.cz/clanek/klony-zautoci-aneb-650b-na-obzoru/kategorie/tech-news
20.04.2015 - 12:35:20
00
Nemam vyhrady voci hentomu clanku, ani sa mi nezda, ze mi dako protireci. Akurat ta posledna veta je zvlastna, a tak nejak hodna mtbs.cz:

"A aby toho nebylo málo, tak se v kuloárech navíc mluví o podobné mánii širokých pláštů, která se v budoucnu bude drát na biky pod označením 29+, ale raději nepředbíhejme, už takhle budou mít díky tomu mnozí distributoři i prodejci dost nafouknuté hlavy z nových informací."

Nechapem tento vyrok o kuloaroch a budoucnu, kedze uz minimalne 7 vyrobcov pneumatik uviedlo svoje 29+, co je este viac nez je momentalny vyber 27+. Dokonca povacsinou uviedli 29+ skor ako 27+. :) Celkovo sa zatial po svete vozi viac 29+, ako 27+ (vdaka Surly, samozrejme). Mtbs.cz akoby nemali zapojeny internet.
20.04.2015 - 13:36:42
00
26" mozno takmer zmizlo z eshopov, ale v kamenakoch este stale prevladaju.
neriad sa casopismi typu Velo a podobne reklamne platky. Tie uz ani nevedia co je 26" a myslia si ze su to detske bicykle. Ja uz kvoli tomu Velo ani nekupujem, pritom este pred par rokmi som mal kazde cislo.
20.04.2015 - 14:01:28
04
Asi sa zle rozumieme - pre mna osobne je Velo podobne nezaujimave ako Mtbs. Lebo tazkopadnost, konformizmus a reklama. Ani jedno neni indikatorom cohokolvek, toboz nadchadzajucich trendov. Podobne je to aj s tymi kamennymi predajnami, hoci tam za tym je kopa prozaickych dovodov, ktore viem chapat.


Naposledy upravil nimm_zwei dňa 20.04.2015 - 14:32:47, celkovo upravené 1 krát.

20.04.2015 - 14:30:58
00
26" mozno takmer zmizlo z eshopov, ale v kamenakoch este stale prevladaju.
neriad sa casopismi typu Velo a podobne reklamne platky. Tie uz ani nevedia co je 26" a myslia si ze su to detske bicykle. Ja uz kvoli tomu Velo ani nekupujem, pritom este pred par rokmi som mal kazde cislo.


V kamennych obchodoch ide uz len o dopredaj starych zasob, nic viac.
Nove bicykle dnes v 26" rozmeroch uz dokopy nikto nevyraba. Pre modelovy rok 2015 spadaju bicykle s 26" kolesami uz len do dvoch kategorii - budget entry-level bajky za 400-500 eur, alebo 18 kilove DH/FR opachy. Vsetko ostatne je na 27.5 alebo 29.
20.04.2015 - 14:32:10
00
radšej nech spravia cenovo, funkčne a váhovo zaujímavejšie fully ako smiešne HT-čko na ťažkých kolesách...fatbike sa nepredáva, skúsme teda užšie koleso...:)
20.04.2015 - 14:37:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up