Ako si v chladnejsom pocasi chranite zdravie a zvysujete obranyschopnost organizmu?, pretoze taka nadcha alebo prechladnutie nie je bohvie co, a ako sa da co najskor zbavit takeho prechladnutia alebo nadchy, pripadne kasla....atd.. mate niake osvedcene metody, napoje,pripravky alebo neviemcoeste?
10.09.2007 - 19:21:39
00
neviem ako to robite, ale mohli by ste nieco poradit, akurat smrkam a je mi zima, pijem caje a papam paraleny, tak rychlo nieco poradte... :?
10.09.2007 - 19:23:14
00
sukam v snehu a zajedam to cibulou... :D

teraz vazne, skus sa otuzovat... :idea:
10.09.2007 - 19:24:03
00
neviem ako to robite, ale mohli by ste nieco poradit, akurat smrkam a je mi zima, pijem caje a papam paraleny, tak rychlo nieco poradte... :?

aj mna to trapi, lebo hned ked je chladnejsie vonku , chyti ma nadcha :cry:
10.09.2007 - 19:25:05
00
mna nie hned, ale dnes sme behali vonku na vale pri rieke a nejako som sa asi nachladil , ale nebolo az tak zima, tak neviem, hmmmm

otuzovanie som nikdy neskusal
10.09.2007 - 19:32:47
00
otuzovanie som nikdy neskusal


ja viem, ze to znie otrepane, ale studena sprcha, sauna, k tomu cibula, cesnak, nakladane orechy v mede, citronovy caj... atd

bez paralenov, antibiotik, umelych vitaminov a inych reklamnych blabolov

(samozrejme antibiotika len v najnutnejsom pripade a len pri virusoch...)
10.09.2007 - 19:37:29
00
teplé oblečenie, ochrana hlavy, chodidiel, ak je treba náhradné oblečenie so sebou, najmä spodné, nízka intenzita, rozcvičenie....
10.09.2007 - 19:48:23
00
a co tak caje, tie co maju posilnit imunitu, v sacku stoji 100g od 80 korun vyse, funguju vobec, ci je to iba reklamny trik??
10.09.2007 - 19:49:37
00
co takhle dat si spenat, spe spe spe spe spe spenat... :D
10.09.2007 - 19:51:56
00
jednoznacne je len to ked ma chyti nadcha tak v ziadnom pripade netlacim do hlavy ziadne lieky akurat tak vitaminy a najradsej priamo v ovoci co najmenej umele.
ked choroba nieje velmi silna tak pijem caje a popripade to vymakam cvicenim
ked je silna a uz sa nevladzem ani pohnut tak potom navstivim aj lekara ale antibiotika len v krajnom pripade.
10.09.2007 - 20:14:03
00
netreba si to vsimat. co boli to preboli :wink:
10.09.2007 - 20:17:34
00
Sauna určite áno, chodím tak jeseň - zima, vlastne som už zacal a môžem povedať že nejaké dva roky nič vazne, a to milujem jazdu pomedzi lyžiarov. A nejaká tá nádcha ťa nemôže predsa rozhádzať. Ako príde tak odíde.
10.09.2007 - 20:27:38
00
Mne sa osvedcila (zatial) metoda vyplachovania nosovych dutin... ja viem znie to ako dost hardcore :D , ale ked si clovek zvykne tak je to v pohode. Je to technika z jogy, a ide o to si preventivne cistit nosove dutiny preplachovanim slanou vodou. Proste si lejes slanu vodu do jednej nosovej dierky a vychadza ti to von z druhej spolu s vsetkym bordelom co tam je... Ja to robim rano a vecer (zhruba vtedy ked si cistim zuby). Predtym som bol velmi nachylny na prechladnutie (smrkal som takmer furt) a posledneho pol roka co to robim, tak som bol akurat jeden krat kratko nachladnuty, okrem toho uplne bez problemov. Takze mozem len odporucit - vygoogli si jala neti (tak sa ta technika vola). Akurat ze treba ratat s tym ze to posobi len preventivne, cize ked uz soplis tak ti to moc nepomoze.
10.09.2007 - 21:04:45
00
(samozrejme antibiotika len v najnutnejsom pripade a len pri virusoch...)


pri virusoch ti antibiotika moc nepomozu. teda vobec. ale asi vsetci chapu co si myslel. ja mam len osvedcene ze hned po vyjazde horuci caj s medom - najlepsie sipkovy normalne z nazbieranych sipok a nie sackov. a ked je moc zima tak aj taky horuci kupel padne vhod.
10.09.2007 - 21:15:32
00
pri bakterialnych infekciach - antibiotika, pri virusovych - virostatika, to uz je na lekarovi aby spravne posudil diagnozu (BTW niekedy to moze byt dost hazard u nasich lekarov, ale musis doverovat. ja som k nim doveru stratil, ked som dostal predpisane lieky na brusnu chripku a mal som zapal slepeho creva, ktory vyvrcholil jeho prasknutim). Ale pokial sa da, tak sa treba liekom vyhnut.

Ja uzivam preventivne pripravky zalozene na prirodnej baze. nijak nezatazuju organizmus, pretoze tzv. "chemia" (ktorej su obycajne lieky plne) je u tychto zastupena len asi z 1%, a to z toho ucelu, aby tieto prirodne vytazky drzali pokope v tabletke. Ci to pomaha alebo nie - otazne. teraz mam lahku nadchu, ale mozno keby ich neuzivam tak uz lezim K.O. v posteli. A mozno nie.

Take veci ako jest vela zeleniny a ovocia (okrem vitaminov obsahuju antioxidanty) a mat pohyb nemusim pripominat (koniec koncov mi bikeri sa na pohyb nemusime stazovat). A mat pozitivny pohlad na svet, snazit sa riesit veci usmevom a byt optimista, pretoze psyche ma dokazatelny vplyv na fyzicke zdravie a aj boj s chorobou. Takze KEEP SMILING a bude dobre :)
10.09.2007 - 21:35:06
00
keyboard_arrow_up