Cez den ho mas v igelitke a v noci sa niekam schovas. Siel som s nim 1000 mil dva krat. Ja som si tiez kedysi myslel, ze umela hmota. Ale to sa neda porovnat. Uz len z hladiska zivotnosti. Toto sa nebojim vytiahnut zo skrine a s malou dusickou cakat co spravi prva noc. Nehovoriac o vahe/skladovatelnosti, ktora je na biku velmi zaujimava. Mam doma aj 4 dalsie umelohmotne (tesco na pohodu neratam). Ale bojim sa, ze uz ich asi nikdy nevytiahnem. Maximalne na nejaku tu opekacku.
08.04.2015 - 23:46:11
00
Bol som zvedavý na ten páperak a tie parametre no tú stránku mi nenačítalo :( Osobne som zástanca umeliny, mám 2 spacáky s termolite extreme no perie určite neodcudzujem, no asi by som ho bral len pri zimnom spacáku, lebo 3 sezonne spávam pod širákom :) a vždy som bol presvedčený že na takéto použitie nie je perie moc vhodné, no možno sa mýlim, osobnú skúsenosť nemám. Na druhej strane podstatne vyššia cena páperáku oproti umeline, asi by mi ho bolo aj ľúto brať niekde pri táborák :)
09.04.2015 - 20:17:46
00
Umelina je výhodná vtedy, keď hrozí navlhnutie/zmoknutie spacáku. Perie má vtedy tendenciu sa zhrčkavieť a prudko stratí izolačné vlastnosti (o špeciálnych úpravách páperia sa nebavme, to je celkom iná kategória spacákov). Ale inak platí, že páperáky sú nedostižné v izolačných vlastnostiach pri rovnakej hmotnosti a dajú sa zbaliť do podstatne menšieho objemu, obe tieto vlastnosti sú pre cyklistiku podstatné. Ak chce niekto prespávať tak, že mu hrozí zmoknutie, potom je umelina možno vhodnejšia. Ale ak sa spí v stane, či pod spoľahlivou celtou, potom je páperák takmer vždy lepšie riešenie.
09.04.2015 - 20:29:17
00
imro1, musis si tu linku skopirovat celu. nejak zle ju to sformatovalo.
ono asi nieje ziadna slast spat v zmoknutom spacaku. ci uz v paperovom alebo v umelohmotnom.
este sa mi to nestalo ani raz. klop, klop, klop. ak prsi tak idem do vtedy, kym nenajdem nejake suche miesto.
10.04.2015 - 15:54:08
01
Dik, pozrel som, vyzerá super. Mám letný o 100 gramov ťažší s extrémom približne rovnakom ako má tento limit, čiže ak sú tie údaje pravdivé, tak to vyzerá na slušný 3 sezonny spacák s homtnosťou letného, čo je super. Nech ti dobre a dlho slúži :)
10.04.2015 - 20:00:33
00
Ja asi kupim asi na 1000mil ten HUSKY MINI a budem dufat ze bude ok.....Nechce sa mi za to davat nejake velke peniaze....50eur limit. V dlhom termopradle by som to mhol prezit. Aky strih ma ten MINI. ,??..Zmesti sa do neho aj taky trosku objemnejsi clovek, cize ja -100kg, 183cm ??
17.04.2015 - 15:17:18
00
Ak hrozi zmoknutie tak treba zobrat nepremokavy navlek, napr. http://www.ferrino.sk/zbozi/113-rider/#193770. Je to sice 300+ gramov navyse, ale moze aj prsat a ste v pohode. Mam to vyskusane iba na pesej turistike, ale preco nie aj na bicykli. Preckal som v nom aj silnejsiu burku a rano som bol suchy a nepremrznuty.
21.04.2015 - 20:30:53
00
keyboard_arrow_up