Bombový nápad do záhrady ked je opekačka s party. budem to musieť predniesť nášmu rodinnému predstavenstvu. :lol: :lol:
21.04.2015 - 13:04:22
00

Toto je omnoho lepsie, len ta cena...
mtb verzia, cestná verzia

Inak na prepravu staci pouzit aj samotny RU, len ho nezatahovat prilis silno. To je zadara a bez kutenia. A ked to chcete pouzit na cistenie retaze, tak na RU nastrcit plastove koliesko z minutej izolacky (take to s postrannymi bocnicami). :)
21.04.2015 - 13:35:32
01
ty si jaky koumak :)
21.04.2015 - 13:51:01
00
Inak na prepravu staci pouzit aj samotny RU, len ho nezatahovat prilis silno. To je zadara a bez kutenia. A ked to chcete pouzit na cistenie retaze, tak na RU nastrcit plastove koliesko z minutej izolacky (take to s postrannymi bocnicami). :)

Tak toto je asi tvoja najhoršia rada...
1. Pri preprave sa rozperky dávajú najmä preto, aby sa ochránili pätky a aj vidlice od prípadných deformácií. Použitie čístého vyhadzováku nič takého nerieši, skôr naopak - pri silnejšom pritiahnutí.

2. Použitie čistého vyhadzováka pri preprave nič nerieši - reťaz je voľná (kladky prehadzovača ju dostatočne nenapnú, najmä nie na cesťáku), takže pri nakladaní-vykladaní, prípadne pri preprave v polohe na boku s vysokou pravdepodobnosťou spadne z prevodníka a tomu chceme zabrániť... Okrem toho dva články nad oskou vyhadzováka sú v čape v nezvyčajnom uhle (príliš ostrom) a to im určite nerobí dobre (môže dôjsť k roztiahnutiu bočníc a neskoršiemu rozpojeniu v čape)...

3. Použitie špulky bez fixácie je o ničom - môže voľne lietať od pätky k pätke a keď trochu pohneš reťazou, tak hrozí, že ti padne z prevodníka - takže neustále musíš strážiť špulku...
21.04.2015 - 23:16:29
00
zaujimavy typ ako dostať 10sp shimano shadow+ na 9sp sram radenie https://www.youtube.com/watch?v=3skNCidHf00
21.04.2015 - 23:32:46
02
JoKo, uz bolo vela hodin ked si to pisal, tak to je polahcujuca okolnost. :)

1. Ano, rozpery sa pouzivaju na ochranu pri preprave. Len spresnim, ze na ochranu pri necitlivej preprave kurierom a pod. Ak niekto pri nakladani do vlastneho auta dava do zadnej stavby rozperu aby ju nezdeformoval, tak musi ten bajk prepravovat dost necitlivo a taky clovek sice neohne zadnu stavbu, ale mozno ohne alebo urve pätku / prehadzovac. Ja som bajk bez kolies nie raz prepravoval v plne nalozenom aute bez rozpery, bez RU a hlavne bez problemu. :) A nejake padnutie retaze z prevodnika ma naozaj netrapilo kedze som cely pohon zabalil do dvoch igelitiek aby sa nezaspinila batozina od mastnoty. Ti, ktorych najviac trapi padnutie retaze, musia pouzit uvedenu vychytavku. A ked nechcu vyhadzovat peniaze hned za original, tak mozu najprv skusit to co som napisal. A nikde nie je napisane, ze nemozu do zadnej stavby pred zatiahnutim RU vlozit kusok drievka spileny na sirku ich naboja a potom nemusia zatahovat RU opatrne ale normalne. Ja to nepouzivam, lebo aj ta vychytavka aj to domace riesenie za pomoci RU napne retaz a potom viac vytrca ramienko prehadzovaca a teda je to neprakticke na prepravu a zvysuje sa riziko poskodenia.

2. Neviem ako na Tvojom cestaku, ale na mojom cestaku je retaz napnuta pri pouziti samotneho RU uz na strednej 42 zubovej pile a teda nemoze padnut. Takze na Tvojom compacte bude na 50 zubovej pile tiez urcite napnuta. ;) A na MTB ju mam napnutu aj na 32 zubovej pile. A ta teoreticka uvaha o tom, ze väcsie natocenie dvoch clankov nezatazenej retaze im "urcite nerobi dobre", tak to si snad robis srandu. Si nabuduce prosim Ta daj pozor, aby si nezaradil nejaky prevod s krizenim a prilis silno nezatlacil na pedal, lebo to tej retazi tiez urcite nerobi dobre a mozno sa rozpoji. :D

3. "Spulka" nemoze volne lietat zo strany na stranu. Prehadzovac je zaradeny na konkretnom prevode a je pevne aretovany v danej pozicii, takze prave on urcuje drahu retaze a "spulka" sa tejto drahe len prisposouje a zostava stale v rovnakej linii voci prehadzovacu aj prevodnikom, takze retaz nespadne. A retaz je napnuta ako som uz ozrejmil vyssie.
22.04.2015 - 00:20:24
00
Junáčik, zopakujme si to...
1. Psíčkar si vyrobil vychytávku, ktorú videl na videu a pochválil sa s ňou
2. Napísal som, že takáto vychytávka sa dá kúpiť a používam ju už niekoľko rokov
3. Niekto sem dal link na napinák reťaze 4. Nejaký Ježiško sem dal link na rozperky do pätiek a pridal, že je to drahé a lepšie je použiť vyhadzovák (napísal RU, ale ja už 50 rokov používam slovo vyhadzovák - však si rozumieme)
5. Tak som dal nejaké dôvody, prečo RU (vyhadzovák) nemôže byť rozperkou...

Dnes som si mobilom odfotil ten napinák reťaze, čo používam už hodne dlho...Vtedy určite nestál viac ako 100 korún, cena sa možno pohybovala niekde okolo 50 korún. Kúpil som to u Koprnu, vtedy ešte sídlil na Mariánskej.

Prílohy:

IMG_20150422_125551_639.jpg
IMG_20150422_125551_639.jpg 276.84 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20150422_125544_388.jpg
IMG_20150422_125544_388.jpg 267.33 KiB thumb_up0thumb_down

22.04.2015 - 22:39:49
00
JoKo Nechce sa ti to zmerat aspon zakladne rozmery ako priemer a hrubka a zakreslit do toho prveho obrazka? Lebo mne sa to nechce hladat na internetoch. Chcel by som si to vyrobit.


Naposledy upravil petrik dňa 23.04.2015 - 07:41:08, celkovo upravené 1 krát.

22.04.2015 - 23:00:19
00
Viacerí by sme privítali rozmery. Sústružníka som už dlho ničím neotravoval :-)
23.04.2015 - 07:19:33
00
Ja to vytlacim z plastu aspoň zistím odolnosť :D
23.04.2015 - 07:22:43
00
petrik ako sa tlačí takáto vec? Pokiaľ by bola os kolmá na podložku, tak tú hornú rozšírenú časť tlačíš "do vzduchu".
23.04.2015 - 07:29:54
00
tie rozmery len odhadnite, nijak na tom moc nezáleží vzhľadom na funkčnosť.
23.04.2015 - 07:40:13
00
petrik ako sa tlačí takáto vec? Pokiaľ by bola os kolmá na podložku, tak tú hornú rozšírenú časť tlačíš "do vzduchu".


rozdelil by som to na dve casti skrutku by som samozrejme netlacil vysledok by pravdepodobne vyzeral trosicku inak.
23.04.2015 - 07:42:51
00
na toto treba niečo merať? veď to už od pohladu musím v baumaxe vyrobiť za 2-3€
23.04.2015 - 07:47:31
00
Rozmery môžem dať najskôr v sobotu - avšak len hrubo odmerané colštokom... Ak to niekto bude chcieť vyrobiť, tak doporučujem maticu urobiť s dlhým driekom - tak ako to je na tom sersame z cykloobchodu. Pri zaťahovaní tej mojej zavadzia kĺb prehadzovača. Nieže by sa nedala zatiahnuť, ale ten kĺb zavadzia prstom, sú blízko pri sebe. A ešte ak by niekto vymyslel zaťahovanie krídlovou maticou, tak to by bola úplná rozkoš... Akurát by to bolo trochu väčšie na prenášanie a skladovanie.
23.04.2015 - 23:56:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up