Je celkom sranda čítať na fórach rôzne rozhorčené príspevky o tom, ako výrobcovia a "marketing" oblbujú chudáka spotrebiteľa, ktorý chce jedine 26" a nemá na výber, len vyvaliť prachy za tieto nové štandardy. Možno sú ľudia ovce a nechajú sa zmagoriť, ale ak by bola pravda, že väčšina dá prednosť tradičnému rozmeru, tak potom nasledovné značky, resp. typy výrazne zvýšia svoj podiel na trhu:
- Bionicon Edison EVO
- Radon Slide
- Orange Alpine
- Last Herb
- Transition suppressor
- Canfield Brothers Balance
- Fusion Freak
- Knolly Chilcotin
- Banshee Spitfire
- Banshee Rune
- Banshee Darkside
- Votec Ve 160
- Propain Tyee
- DMR Bolt
- Guerilla Gravity Megatrail
- Dartmoor Wish
- Liteville 301 MK12
- Liteville 601 Mk3
- Scott Voltage
- Agang Ninja 3.0
- Nicolai
(zoznam som bezostyšne ukradol z jedného nemeckého fóra)

Tak uvidíme, ako sa to bude všetko vyvíjať ďalej.
27.04.2015 - 08:41:50
01
Az na to ze su to same fully :D ja chcem 26" AM/HT :)
27.04.2015 - 11:13:45
00
tak si kup pekny ruzovucky commencal ht am sx :)
27.04.2015 - 11:18:27
01
nechcem ruzovucky :fubar:
27.04.2015 - 11:33:30
00
a prečo ten ht musí byť am? prečo ti nestačí normálny horský bicykel ako ten čo máš teraz? btw http://www.bikesunltd.sk/santacruz/bike_chameleon/#logo_brand
27.04.2015 - 11:36:28
00
Alebo niečo takéto: http://www.ns-bikes.com/eccentric-alu,1169,pl.htm
27.04.2015 - 11:48:00
01
a prečo ten ht musí byť am? prečo ti nestačí normálny horský bicykel ako ten čo máš teraz? btw http://www.bikesunltd.sk/santacruz/bike_chameleon/#logo_brand


Tisic evry za HT AL ram , to už je trochu na hlavu
27.04.2015 - 12:13:58
04
lapaloma stacil by mi normalny horsky bicykel :) keby ten moj mal vacsi zdvih, to mi radikalne chyba, bonus by bol teleskop aj ked pre nase mk trailiky nieje nevyhnutnost ale urcite by som prial, ako kompenzacia vahy teleskopu-ram karbon :) a obe pevne osy, nieco sportovejsie a hl uz by som siel do vacsieho ramu na 26"tkach + dvojplacka a hl napinak retaze, kedze uz na takom BK traili to je celkom u mna problem :( .tot´ moj sen :)
27.04.2015 - 12:19:04
00
nimm_zwei je to síce osobná preferencia, ale žiadny širší a podhustený plášť nenahradí plnohodnotné pruženie...ten komfort tam nikdy nebude, podobne aj priľnavosť plášťov hlavne v mokre a blate nie je bohviečo, to už by musel byť ten dezén agresívnejší a to znamená slušné gramy nahor a teda nemotornosť...čiže za mňa radšej nech sa ďalej zlepšuje pruženie ako len zväčšujú plášte :)


Chlape, kto a kde napisal, ze sirsi plast vo vseobecnosti nahradi odpruzenie? Napisal som jasne, ze je to len moja osobna preferencia. Dalej neviem, z coho furt plynie ta obava, ze sirsie gumy a zlepsovanie technologii pruzenia sa akosi navzajom vylucuju. A napokon, preco je tak velmi tazke si predstavit, ze po tejto uvodnej varke “+” hardtailov sa logicky vyroja aj tucty “+” fullov? Ak si dobre spominam, FS fatbike (koncept, ktory je absolutne mimo mna, btw!) sa objavil okamzite po tom, co fatbike ziskal trochu sirsi ohlas. Okamzite. :)

Tot “pluskovy” Turner pre potesenie oka (este stale Sea Otter '15, tipni si co bude o rok):

Prílohy:

P1150841.jpg
P1150841.jpg 371.42 KiB thumb_up0thumb_down

27.04.2015 - 12:45:01
00
no však ja som reagoval na ten tvoj svätý pokoj s tlmičmi, čapmi a ložiskami atď (čiže určite tam nejaká forma averzie voči tomu je)... ja viem, že sú FS fatbiky aj +biky...ja to len vnímam z pohľadu, že preferujem ľahkosť jazdenia pred ťažkopádnosťou...ešte stále sú bežné fully s priemernou cenovkou ťažké a pochybujem že širšie gumy na tom niečo zmenia...to čo sa prezentuje na festivaloch ako je SO je stále len high-end, ktorý je pre drvivú väčšinu bikerov žiaľ nedostupný...:)
27.04.2015 - 12:56:01
00
Toto vlakno je o aktualnych alebo chystanych novinkach (high-end, ci low-end), vratane toho co sa prezentuje na festivaloch. Vseobecne, debatujeme o zmysle toho ci onoho konceptu do buducna. Absolutne nikto netvrdi, ze to co sa tu postuje bude nutne cenovo dostupne uz zajtra. Myslel som, ze to netreba osobitne zdoraznovat. :)
27.04.2015 - 14:27:50
00
tak ono v našich končinách s tým chtiac či nechtiac treba rátať...trh je malý a na novinky moc nereaguje z môjho pohľadu...to čo sa jazdí v USA ma až tak netrápi a nehíkam nad každou novinkou a nesledujem každý obrázok na US fóre...:)
27.04.2015 - 14:43:50
00
no ale ako som aj tu z článku pochopil, pre mňa to zatiaľ nebude :D

http://www.mtb-news.de/news/2015/04/26/warum-zur-hoelle-braucht-es-27-6fattie-semi-fat-und-co/

a pokračovanie zajtra :)
27.04.2015 - 15:22:59
00
To s tým naším trhom sedí.

Povedal by som, že tu nehíkame nad KAŽDOU novinkou, ale každý práve nad tou, pre ktorú by mohol mať potenciálne využitie, skôr či neskôr. Jak hlboko sa kto interesuje o vývoj v rámci "svojho" športu je jeho vec. Neni to povinné. Ale ak už tam záujem je, všímať si osobitne kolísku mtb (USA) celkom dáva zmysel.
27.04.2015 - 15:37:33
00
Dnes jazdím na prastarom fullharde s gumami 2.0 x 26", tak 3.0 x 29" s odpruženou vidlou musí byť žúžo. Ak sadne geometria, tak pre ten môj pohodový spôsob jazdy s občasným bláznením sa v zjazdoch na vodou vymletých zvážniciach v MK by mohol byť takýto bajk výborným riešením. Lepšia trakcia, ak človek nenaháňa sekundy, tiež nemusí byť zlá. Akurát neviem, kedy a kde bude nejaká predvádzačka u nás, ak nič iné vyraziť do Rakús. Začať so Stache 5 a potom dokúpiť aj odpruženú vidlu.
27.04.2015 - 15:51:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up