pozeral som ich stránku a aj fb, a prisahal by som že trail niekde z tých ciest smerom nad rúzveltku tam bol už pred rokmi ... ale podla stránok kopú nový trail? ... snáď sa tam tohto roku preveziem znovu
25.03.2015 - 13:11:16
00
Stromy po traile popadané nie sú, len to napadané lístie na niektorých miestach dosť znervózňuje, lebo nevidieť čo je pod ním:-)
25.03.2015 - 13:26:31
00
Palo bol am len chodnik normalny turisticky, a ten sa rozsiruje a inak upravuje. Ked to sadne mali by sa tam dorobit aj nejake "prekazkdy" na spestrenie. Raz som im bol pomahat, inak chodia kazdu sobotu a kazdy je vitany.
25.03.2015 - 13:47:11
00
Čaute bystrický bikeri!
Reagujem na príspevok Cipo11, a následné príspevky, pretože mám k tomu čo povedať ako predseda združenia KoLesom. Pre ujasnenie, nekopeme úplne nové chodníky i keď z časti aj to bude. Využívame staré lesnícke chodníky a turistické chodníky, ktoré boli dlhé roky zanedbané. Podarilo sa nám dohodnúť s Mestskými lesmi, na možnosti tieto chodníky opraviť a prispôsobiť na jazdu na horskom bicykli (cca v rozsahu 15km). Prvá fáza zahŕňa ich vyčistenie a hrubé terénne úpravy, aby vôbec boli prejazdné, následne sa tieto traily budú dolaďovať prekážkami, či už terénnymi, alebo umelými, aby to bolo hravé a zaujímave. Preto ak vás to zaujalo a chceli by ste z realizáciou tohto projektu pomôcť, budete vítaní. Tu je naša FB stránka www.facebook.com/KoLesom.oz kde pravidelne informujeme o našej činnosti, prípadne pre tých ktorí nie sú FB aktívni je tu email: kolesom.oz@gmail.com , ak mi napíšete správu tak vám následne viem všetky informácie o brigádach a činnosti zasielať touto formou.
A ako horíme my KoLesáci - do skolesenia priatelia.
25.03.2015 - 16:01:35
00
Kto má chuť, tu je video z prejazdu trailu...Ospravedlňujem sa za kvalitu, ktorá je po nahratí o dosť horšia ako v kompe :-(

https://www.youtube.com/watch?v=BFgB_-Z1leo&feature=youtu.be
25.03.2015 - 22:17:30
01
Čaute bikery v pondelok idem do BB a spím v Detve poraďte prosím kadiaľ sa tam dostať aby som videl to naj čo tam je v okolí chcem ísť na horáku nie po ceste. Ďakujem
16.04.2015 - 08:07:09
00
@Cassanko, dufam, ze ti aj poradili.

@ALL:
Mate niekto skusenosti so zvaznicami/cestickami v smere z Jakuba (kde sa da prejst popod dialnicu,a je tam aj nejaka chatkova oblast) a odtial ponad Novy Svet az niekam do Harmanca al. Ulanky...Dakujem.
21.04.2015 - 15:13:57
01
da sa v Jakube odbocit za Kaplnkou do prava cez most a ist poza Jakub Ulanku a Novy Svet, vyjdes na krizovatke na Sturec a Donovaly odtial uz len po asfaltke
21.04.2015 - 15:55:12
00
Ako Jakubčan som raz skúsil údajne cyklotrasu, ktorú spomínaš petersveter87 tabule rovno ignoruj, neviem či si niekto nerobil srandu :D Dostal som sa k Pavelcovej, bola tam kopa rôznych odbočiek a cestičiek, mal som aj GPS ale dajako som poblúdil v tej spleti ciest tak som sa na to vyklašlaľ. Do Harmanca/Uľanky je to určite zjazdné, ale mňa to tam nejak neťahá :)
21.04.2015 - 19:37:47
00
Hmm ... zeby to bolo take komplikovane. Doslaka! :D Minule som bol oproti cez dolinu na naucnom chodniku Jakub a videl som tam nejaku lesnu cestu... Potom je uz varianta iba poza vysielac a smer Riecianske sedlo a odtial do Harmanca, co vidim aj na mapke....
Niekto ak ma rady a isiel tadial tak napiste. Thanks.
22.04.2015 - 02:33:06
00
nie nie, dá sa to, tu je mapa aj s vrstvou zo stravy (modré drobné body) kde pekne vidno, že sa to dá, len nesmieš poblúdiť, keby aj, vždy niekde vyjdeš, možno to tento rok znovu skúsim a lepšie sa pripravím :)

Prílohy:

Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg 1.23 MiB thumb_up0thumb_down

22.04.2015 - 09:20:03
00
Sobotná brigádka na 1. Laskomerskom traile sa niesla v duchu ladenia problematických úsekov. Zúčastneným veľmi pekne ďakujeme za super odvedenú prácu ... krásna prácička za vami ostala. Ale o tom svedčia aj slová chvály od tých, ktorí pojazdili...
Kto sa chce pridať, je vítaný...viac na FB KoLesom o.z.

https://www.facebook.com/KoLesom.oz?fref=nf

Prílohy:

...hotovo, môže sa jazdiť....jpg
...hotovo, môže sa jazdiť....jpg 179.57 KiB thumb_up0thumb_down

...bračekovia mravčekovia....jpg
...bračekovia mravčekovia....jpg 315.55 KiB thumb_up0thumb_down

...naše baby sa rýpu v zemi rovnako dobre ako chalani....jpg
...naše baby sa rýpu v zemi rovnako dobre ako chalani....jpg 223.19 KiB thumb_up0thumb_down

...spevnenie vonkajšej hrany trailu....jpg
...spevnenie vonkajšej hrany trailu....jpg 161.32 KiB thumb_up0thumb_down

...keď ide robota od ruky....jpg
...keď ide robota od ruky....jpg 229 KiB thumb_up0thumb_down

...to nie je Yeti ale najmocnejší KoLesák....jpg
...to nie je Yeti ale najmocnejší KoLesák....jpg 188.56 KiB thumb_up0thumb_down

...kamenné rozšírenie úzkeho miesta, ale že koľko šutrov sme potrebovali....jpg
...kamenné rozšírenie úzkeho miesta, ale že koľko šutrov sme potrebovali....jpg 203.09 KiB thumb_up0thumb_down

...úderka po šichte....jpg
...úderka po šichte....jpg 149.7 KiB thumb_up0thumb_down

26.04.2015 - 19:58:26
04
Hmm ... zeby to bolo take komplikovane. Doslaka! :D Minule som bol oproti cez dolinu na naucnom chodniku Jakub a videl som tam nejaku lesnu cestu... Potom je uz varianta iba poza vysielac a smer Riecianske sedlo a odtial do Harmanca, co vidim aj na mapke....
Niekto ak ma rady a isiel tadial tak napiste. Thanks.


Takze predsa tam je lesna cesta. Napr. od Riecanskeho sedla - smer Ulanka zjazdom po zltej a na prvom razcesti lesnej cesty treba odbocit doprava a da sa prist az do Jakuba.
27.04.2015 - 13:24:42
00
toto isiel jeden znamy minuly tyzden :-)
http://prntscr.com/6ypv8f
27.04.2015 - 13:48:44
00
Jop to je ono to clenite po lavej strane...pekny pojazd lesom a smerom na Jakub aj dobry zjazd. Inak je tam jedno razcestie a zrejme on tam odbocil na vysielac... Pojdem potom aj ten variant omrknut... :)
27.04.2015 - 15:27:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up