pochybujem, preco by mali - podla mna len ich soferi pracuju, nie nejaki klientski pracovnici. Dorucovanie adresatovi mimo pracovnych hodin je za extra priplatok...

Ale aspon sa cez vikend nalezite rozlucim s hardtailom ;)
30.04.2015 - 23:46:04
00
U mňa to bolo podobne...2 dni z Nemecka do BA. Tri dni z BA do PD. Nechápem...
01.05.2015 - 07:06:19
00
Špecifický trh ... :)
01.05.2015 - 07:13:09
00

a len tak pre zaujimavost ako to mas nafukane? ja mam cca 70 vo vidle a 190 v tlmici mam asi 82KG


Tlmic teraz z hlavy neviem ale vidlicu mam len nieco pod 60psi a vazim 90kg. Ak mas 70, tak si v podstate tabulkovy, a mna vzdy hneva ze som mimo. Snazim sa fukat na 25-30perc. sag (viac nez odporucaju) pretoze inak nikdy nedam cely zdvih ani by som sa mu nepriblizil, 2m dropy nedavam takze viac ocenim vyssiu citlivost.

HSC mam factory, ale LSC mam trochu viac povolenu. Tu viem ze verzie z leta mali tu vidlicu prilis utiahnutu takze aby clovek dostal daku citlivost, jazdili recenzenti kompresiu uplnu volnu. Niekedy v Oktobri nove verzie uz boli re-valvovane, a ja teda pevne dufam ze toto su kusy co mame my, ale kym to nedam prvykrat do servisu tak sa to nedozviem.
Priatelkina Pike je znacne citlivejsia zvrchu.
01.05.2015 - 12:44:12
01
Objednávka odoslaná, poslali mi e-mail, aby som si skontroloval údaje, a....namiesto Slovenska SLOVINSKO ! Mám napísať na zastúpenie? , alebo odpovedať priamo na e-mail? , či ako.... dik za radu
03.05.2015 - 20:41:38
00
Špecifický trh ... :)

Trefna poznámka. :-)
03.05.2015 - 20:51:58
00
ross333
Píš rovno do Nemecka
03.05.2015 - 20:53:19
00
Trefna poznámka. :-)


Skor blba zhoda okolnosti. Ani v Nemecku by UPS nedorucovala balik cez vikend, a uz vobec nie cez statny sviatok. Tam ked je sviatok, nepracuje nikto.
03.05.2015 - 21:00:22
00
Skor blba zhoda okolnosti. Ani v Nemecku by UPS nedorucovala balik cez vikend, a uz vobec nie cez statny sviatok. Tam ked je sviatok, nepracuje nikto.


Bavíme sa o pracovných dňoch samozrejme....
03.05.2015 - 21:08:04
00
Moja skúsenosť s objednávkou:
- 11.4. zaslanie objednávky (platba prevodom)
- 13.4. zaslanie fa + platba prevodom
- 15.4. e-mail od Canyon s potvrdením prijatia platby
- 16.4. zmena dostupnosti z cw19 na: skladom. :-)
- 20.4. e-mail s info o odoslaní zásielky
- 21.4. zásielka vo Viedni
- 23.4. zásielka doručovaná (prevzatá až 24.4.)
Pri prevzatí bola krabica poškodená, ale nie prerazená do vnútra. Bike je v poriadku, až na jednu drobnosť, ktorú som si všimol až pri príprave biku na výjazd o týždeň neskôr:
Nálepka na vidlici Fox je poškodená na ploche cca 1,5x3 cm, taká naleptaná. (Na to by si súdruhovia v NDR mohli dať pozor, akú vidlicu dávajú na nie najlacnejší model rady Nerve)
Budem to reklamovať, očakávam novú nálepku.
Čo sa týka krátkeho posedu: mal som z neho obavu, lebo viac mi vyhovuje natiahnutejší posed. Pri kratšom ma bolí spodna časť chrbta.
Celkovo je Nerve (veľkosť L) oproti môjmu osvedčenému posedu na HT Trek kratší o 3 cm.
Bolesť sa prejavila aj teraz (na 20 km výjazde v lese) no nie až tak výrazne ako kedysi. Určite mením sedlo: Fizik Tundra2 šírky 130mm je na mňa úzke (je na predaj ak má niekto záujem). Predstavec som otočil a znížil ihneď pri montáži z krabice. Ešte mám rezervu natočenia riadidiel a predĺženie predstavca o cca 2 cm. Tak uvidím, či sa mi podarí vyladiť posed tak, aby som mohol v pohode absolvovať aj celodenné výjazdy.
Už zostáva len ladenie vidlice a tlmiča. Zatiaľ mám nastavené toto:
Vidlica sag: cca 20mm/120mm (16,67%) zrejme tvrdé, na mojich 93 kg tabuľka vraví 95 PSI, ja tam mám niečo nad 80 PSI.
jemné nastavenie TRAIL: druhá mäkká poloha zo 7 polôh
Tlmič sag: cca 9mm/50mm (18%), aké som tam dal PSI som si nezapamätal. :-)
Nastavované v polohe descent.
Pri tomto nastavení som pojazdil trochu razantnejšie v teréne aj malé skoky, ale po dorazoch to nešlo.
Zatiaľ maturujem s odskokom.
Ak niečo rátam zle ospravedlňujem sa, riešim tieto záležitosti prvýkrát. Máte niekto nejaké odporúčania? Sem s nimi.
P.S. Je to môj prvý full. Obavy z pohupávania pri šľapaní boli zbytočné. Komfort na nezaplatenie. :-)
04.05.2015 - 08:07:19
00
Tak dam aj ja svoju skusenost s Canyon.
16.4. objednane Nerve Al 8.9
17.4. (vecer) uhradene prevodom
21.4. potvrdenie o obdrzani platby
22.4. vyexpedovane
24.4. dodane
24.4. zistene, ze v krabici sa nenachadza Nerve, ale Lux CF RS-1 ltd., napriek protestom blizkeho okolia, som poslal spravu cez web formular a volal na linku, ale uz nikto nebral. Vikend som stravil pozeranim na krabicu a rozmyslanim, co s tym. Samozrejme naivnym predstavam o tom, ze mi ho nechaju som sa neubranil :-). Par krat som ho zlozil a zase rozlozil naspat do krabice. mozem povedat, ze uzasny stroj.
25.4. som volal na zastúpenie a informoval o veci, poziadali, aby som ohladne veci poslal mail s popisom. Tak som ucinil a odvtedy sa taha komunikacia alebo nekomunikacia zo strany Canyonu. Najprv, ze objednany Nerve je vo vyrobe a bude poslany. Potom, ze kurier, co donesie Nerve by zobral Lux, s tym som samozrejme suhlasil. Nasledne, ze nie, mam dat info kedy mozu prist vziat Lux a nasledne (hned ako bude mozne mi poslu Nerve), s tym som zase nesuhlasil ja. Len pre istotu som sa opytal, aka by bola zlava na Lux co mam doma a ci mozem bike vyskusat. Odpoved bola kratka a jasna, zlava ziadna a bike skusat nesmiem.
4.5. som rano poslal mail na zastúpenie, ze ak sa dnes nedohodneme, tak objednavku zrusim a bike si mozu prist vziat.

Je to pre mna sice nie uplne najlepsi obchod, ale za dodane sluzby si zatial moje prachy nezasluzia.
Uvidíme, aka bude dnes odpoved.

Prílohy:

Canyon surprise.jpg
Canyon surprise.jpg 211.69 KiB 1 thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Ursus dňa 04.05.2015 - 12:42:06, celkovo upravené 1 krát.

04.05.2015 - 11:54:24
02
Uz som ti to siel pochvalit bez precitania :- )

"Odpoved bola kratka a jasna, zlava ziadna a bike skusat nesmiem. "

Aki su vtipni. Poseru kadeco ale kompromis ee ;- ) Paci sa mi tvoj pristup s tou vymenou, som zvedavy ako to dopadne.
04.05.2015 - 12:12:44
00
Tak toto by mohlo prísť mne namiesto grand Canyon Al 5,9 čo som objednával...to by som im asi potom nepísal že sa pomylili.. :-D:- potom daj vedieť ako si dopadol...
04.05.2015 - 14:31:34
00
no vidis, mohol si byt ticho a tesit sa s krasneho bajku. Myslim, ze nikomu by nic nechybalo :)
04.05.2015 - 14:57:24
00
chcel by som vedieť čo by robili ak by si ho predsa len vyskúšal :D
04.05.2015 - 14:58:30
00
keyboard_arrow_up