Pozrel som na webe oba ráfy. Na bezdušáky sú OK. Skús originál pásku: http://www.notubes.com/Tape-C17.aspx.
28.04.2015 - 20:56:17
00
Nedofukoval si s CO2 bombickou? Ja som teraz kupil Joes NoFlats tmel a pisu ze sa nema fukat s CO2. Mozno to sposobuje stuhnutie tmelu.

Prave som si dokoncil "nove" kolesa. Rafiky ZTR Flow EX, plaste kevlarove Schwalbe Fat Albert. Predne som nahodil vcera vecer, len na skusku, bez mlieka, chytilo sa fakt ze hned a doteraz bez poklesu tlaku. To som s WTB rafikmi a plastami nezazil, tam trvalo asi tyzden kym prestalo nejako rapidne pustat tlak.
28.04.2015 - 21:05:32
00
Prave som si dokoncil "nove" kolesa. Rafiky ZTR Flow EX, plaste kevlarove Schwalbe Fat Albert. Predne som nahodil vcera vecer, len na skusku, bez mlieka, chytilo sa fakt ze hned a doteraz bez poklesu tlaku. To som s WTB rafikmi a plastami nezazil, tam trvalo asi tyzden kym prestalo nejako rapidne pustat tlak.


No ja som vcera nahodil na Mach-i rafky a Miniony plaste.Predne koleso drzi tlak pekne ale zadne som dnes skusal a je citit pokles tlaku.Vravis ze na tvojich to po tyzdni prestalo?Dolieval si dodatocne mlieko?
Alebo poradte ci mal niekto taky problem tiez ze mu to pustalo tlak ? ako som pisal pouzita sada bola Rubena a mlieko Caffelatex.
29.04.2015 - 14:59:48
00
Mne tie WTBcka pustali casom coraz menej. Mlieko som nedolieval, lebo sluchom som ho tam stale pocul zblnkat a neunikalo to nejako extremne. Takze si myslim ze si to sadne do par dni. Nejake minimalne poklesy tlaku tam asi budu, ale mne osobne nevadilo dofuknut koleso raz za tyzden, dva.
29.04.2015 - 16:35:58
00
Mne WTB držia zatial perfektne. Myslí si že dôležite je tá nalepená páska. To je celý základ.
29.04.2015 - 16:46:56
00
Vcera nahodene WTB frequency i 23, WTB paska,WTB tmel, MAXXIS HR II EXO TR, MAXXIS ARDENT EXO TR,nahodene doma pumpou,keby som na jednom kolese neodflakol nalepenie pasky,tak bez problemov,na nom som to musel prerobit inac fakt krasa,asi som mal šťastie :) V noci mierny pokles tlaku,ale nic velke
30.04.2015 - 07:51:47
00
zihadlo 5 problém môže byť aj v plášťoch.
Moja dlhoročná skúsenosť: Stuhnutá vrstva tmelu na vnútornej ploche pneumatiky sa tvorí pri "riedkom" plášti. (ty si použil len obyčajné, t.j. riedke)
Bezdušovä pneu má tri vrstvy, vysokú hustotu vlákien a vnútorná je materiálovo podobná duši. TLR pneu má vyššiu hustotu vlákien (TPI) a dve vrstvy. Obyčajná guma nie je stavaná na bezdušové použitie.
Originál bezdušáky mi stačilo dolievať len raz ročne. Po vyzutí vnútorná časť bez stuhnutého tmelu. TLR dolievam 2 X ročne a po vyzutí nachádzam minimálnu vrstvu stuhnutého tmelu.
U tých obyčajných gúm to zrejme vyzerá ako u teba. Ja také nepoužívam a preto nemám skúsenosť. Výrobca Coffelatexu uvádza, že obyčajné treba dolievať raz za 1-2 mesiace.
Dnes som nahadzoval nové gumy. Je zaujímavé, že u TLR Continentálu bola niečo väčšia vnútorná vrstvička stuhnutého tmelu ako u TLR Schwalbe. V Contike ostalo menšie množstvo nestuhnutého tmelu ako u Schwalbe. Z toho všetkého mi vychádza, že aj v hustote TLR pneu je rozdiel u jednotlivých výrobcov.
Na porovnanie s tvojimi snímkami zasielam moje foto. Je na nej vnútro TLR pneumatiky po 1 ročnom nahodení s Caffelatexom.

Prílohy:

TLR.jpg
TLR.jpg 39.82 KiB thumb_up0thumb_down

30.04.2015 - 12:56:35
02
Nemate niekdo skusenost s kombinaciou ZTR Crest rafikami a Specialized plastami? Ked ich nahadzujem s ust paskou ma ide vzdy *****..t od zurivosti lebo nahadzovanie ide extremne tazko. Je to kombinaciou Crest rafiku a Spesl plastami alebo som chytil nejaky divny kus?? Conti plast nahodim napriklad absolutne bez problemov. dik
04.05.2015 - 08:04:09
00
GaliPe54 ma pravdu s tymi plastami. Moja skusenost s plastami continental x-king racesport a caffelatex. Sadlo to super, ale po 2 dnoch som uz nepocul zblnkotanie v plasti, tak som dolial a potom zase nic nepocul. Tak si pomyslel, ze zle pocujem. Na jednom vyjazde prerezana bocnica cca 2cm. Nezalepilo to. Doma rozobral a bolo tam vsetko take stuhnute. Potom som rozobral aj predne (ale to drzalo tlak) menil som plaste. Aj v tom prednom to vyzeralo presne ako mal zihadlo 5 foto na predoslej strane. Takze zaver, continetal x-king racesport nie su dobre na bezdusove, aj preto mlieko, ale aj tenkym bocniciam. The end :-D
04.05.2015 - 08:51:53
00
asi po dvoch dnoch co som nahodil bezduse som nasiel zadne koleso uplne prazdne a pritom predne krasne drzalo tlak, oba rafky aj pneumatiky rovnake, rafky Karma od Machu1 a plaste Miniony...tak som musel cele zadne koleso rozobrat, samozrejme olepene ruky od mlieka a kooooopec roboty, dokedy som vycistil komplet pneumatiku, potom aj rafik a nasiel som chybu, na jednom mieste na otvore na nipel praskla paska. Bola to 3M zo sady Rubena..tak som to vsetko vycistil, odmastil a dal som sa na vlastny patent.Najprv som nalepil uzky pasik tenuckej hlinikovej pasky do stredu rafku a na to som nalepil ciernu pasku podobnu ako Aligator, a nakoniec obojstrannu pasku aby mi dobre na mieste drzala ta gumena vlozka od Rubeny...nahodene nafukane a vcera aj otestovane kde dostali pneu zabrat na celkom slusnom zjazde :) tak som zvedavy ci to uz bude drzat konecne :)
04.05.2015 - 09:19:44
00
baggio79, plášte continetal x-king racesport sú vhodné ako TLR. Moja skúsenosť po 5000 km na nich je, že ich treba dolievať tak po 2-3 mesiacoch. (Schwalbáky po 3-4 mes.) Po roku mali Contiky väčšiu vrstvu stuhnutého Caffelatexu ako Shwalbáky. Nič však dramatické. ( totálne tenká, nemerateľná vrstvička)
04.05.2015 - 09:24:29
00
Chalani pouzivate bombicky na fukanie bezdusakov? Nema to vplyv na mlieko? /caffelatex/ dakujem
04.05.2015 - 09:32:29
00
to by som pouzil len na nahodenie plasta a potom to nafukal s pumpou.
04.05.2015 - 09:41:08
00
GaliPe54 a preco som mal tam taky bordel, ako zihadlo 5
04.05.2015 - 09:46:15
00
baggio79, aké tlaky v gumách jazdíš? Dúfam, že do 35 PSI. (výrobcom vyrazené tlaky na gumách platia pre použitie s dušami)
04.05.2015 - 11:10:55
00
keyboard_arrow_up