Cafte. Mam v predu hydrauliku shimano 555 a potreboval by som poradit. Neviem si poradit s volou na packe. Musim ju stlacit skoro az ku rajdom co je zhruba 3-4 cm aby zabrzdila. Nedostatkom oleja to nebude. Je plna. Moze to byt aj tym ze je zavzdusnena ? Aj ked packa moc nepruzi pri silnom stlaceni. Takisto si neviem poradit s brzdnym ucinkom. Platnicky mam BBB a nie su este moc zodrate. Asi tak na polovicu. Kotuc som odmastoval, platnicky jemne prebrusil tak neviem cim to moze byt.

Za rozumne odpovede vopred dakujem.
20.11.2005 - 09:24:42
00
V prvom rade sa presvedc ci naozaj nie je zavzdusnena.Potom daj vediet co a ako.Ja si myslim ze to bude najskor kvoli zavzdusneniu...
20.11.2005 - 10:55:15
00
zmensenie kroku paky sa robi "napumpovanim". vsetko co treba urobit je vybrat koleso a par krat stlacit brzdovu paku nadoraz. daj koleso naspat a mal by si pocitit rozdiel. opakuj kym sa ti krok bude pozdavat.
osobne som mal m525 kde som par krat spominanu operaciu robil. pozor stalo sa mi ale ze dlhy krok malo na svedomi zaseknutie 1 piesta. skratka pri stlaceni paky sa pohla iba 1 platnicka a dotlacala kotuc na 2.platnicku (ako mech.). ziadna katastrofa staci pri vybranom kolese prichytit pokyblivu platnicku/piest a par krat stlacit paku, kym sa nerozpohybuje aj 2.platnicka. niekedy treba drzat platnicku/piest celkom dost velkou silou.
krok ako taky je ale dany.tz ze ma tendenciu sa sam upravovat na prednastavenu dlzku.cize jeho nastavenie nieje mozne v pravom slova zmysle. ale podobny problem nastava napr pri vymienani novych platniciek za ojazdene (co nieje ale zrovna obvykle). ak by tento zasah nepomohol tiez by som sa priklonil k zavzdusneniu.
20.11.2005 - 17:22:39
00
ja k odvzdusneniu :-)
21.11.2005 - 00:07:47
00
Uz som ju odvzdusnil trocha to pomohlo (asi 2-3mm) Tak este skusim ten druhy napad. Kazdopadne diki za radu. :-))
29.11.2005 - 10:56:42
00
keyboard_arrow_up