Skoda reci, tusim este viac moralistov ...

Ak ma niekto upozorní, že nechodím do kostola, že chodím často do krčmy, tak môžem povedať, že moralizuje.
Ak ma niekto upozorní, že nedodržiavam zákon, tak nemôžem povedať, že moralizuje.
Urobme akcie, aby ľudia nad 50 nemohli šoférovať, aby museli chodiť raz ročne na lekárske a psychologické testy, aby museli chodiť raz ročne na kondičné jazdy do autoškoly... Tlačme na zákonodarcov. Urobme podpisové akcie. Urobme internetové akcie.
Ale dodržujme zákon a predpisy.
14.05.2015 - 11:22:15
02
Zakony su proti (beznym) ludom a nie pre ludi.
Nejaky papalasik si moze ist kolko sa mu zachce (bez majaka) a aj tak nebude postihnuty, moze aj zabit.
Tie zakony by som tak nehrotil, ak nam prikazu ze mame ist 30-tkou po dedine ako dal Jezus ten obrazok ze 5% smrtelnych nehod tak budeme vsetci chodit 30-tkou?
Pripadne taka 50-tka mimo, obce lebo je bezpecnejsia ako 90tka?
Je to vsade individualne, ale samozrejme ak sa nieco stane a clovek nedodrzi predpisy mal by znasat nasledky.
14.05.2015 - 13:02:12
01
prečo práve nad 50? imho sú nebezpečnejší tí pod 25 ...
14.05.2015 - 13:40:07
01
hirwils: Ano, ked je niekde osadena znacka povolujuca max. 30 km/h, tak mas ist max. 30 km/h a nie 58 tachometrovych. To snad ani nemyslis vazne co si napisal. A ked niekde ta tridsiatka je, tak asi nie bezdovodne. Rovnako ako ked je niekde mimo obce pätdesiatka.

A zakon o cestnej premavke rozhodne nie je proti ludom. Pri dodrziavani jeho ustanoveni je statisticky väcsia sanca, ze dojdes domov, ako ked ustanovenia (prednost v jazde, predchadzanie, MPR) nedodrziavas.
14.05.2015 - 13:42:16
05
hirwils Skus dakedy prejst cez stvorprudovku bez nedania prednosti alebo si chod do protismeru. Pri troche stastia stretnes rovnakeho hotentota ako ty a bude o dvoch debilov menej.

Zakon je na to, aby sa dodrziaval!
14.05.2015 - 13:47:53
00
Ja by som to ale zhrnul tak, ze mozes sice jazdit v medziach zakona, ale stale mozes jazdit ako debil a mozes jazdit aj kusok mozno obcas rychlejsie ako prikazuje zakon a mozes pri tom jazdit velmi ohladuplnu a bezpecne. Je tu ale jedno velke ALE, cim vacsie rychlost tym vacsie brzdne drahy a je to objektivne nebezpecnejsie, takze tie zakonne rychlosti nie su pre srandu. Ale na druhej strane clovek co ide tachometrovych 50 a je polovodic ma vacsiu brzdnu drahu ako clovek co ide GPS 56 a sleduje cestu a vie ako zabrzdit. Stale tu je to ale, ktore hovori, keby ten sikovny vodic isiel tachometrovych 50, tak by zastavil v pripade nudze o 10m skor a vedel by mozno zachranit zivot cloveku.
14.05.2015 - 13:52:29
00
"prispatí, mantáci, motáci a podobní ľudia nám znepríjemňujú nielen cestovanie autami, ale celý život, viete si predstaviť o koľko rokov života nás chytrých oberú, keď stojíme za nimi v radoch na úradoch, pri pokladniach, u lekára, v lekárni, v banke, na pošte, v reštauráciách....?! preč s nimi! zriadiť komisie a vylučovať takýchto ľudí zo života..."
alebo možno by stačilo trochu tolerancie, empatie, kľudu, pokoja...
14.05.2015 - 13:59:05
07
a teraz ruku na srdce všetci: koľkí z nás už tiež spravili nejaký ten "prúser" v zmysle, že nevedomky nedali prednosť, obmedzili/ohrozili iných účastníkov? Nemusí to nutne znamenať, že sme spôsobili nehodu. Ale skrátka ak my považujeme pomalých vodičov za polovodičov, tak sa nečudujme, že títo nás, ktorí jazdíme veľmi ľahko nad limit, nás považujú za agresívnych... Každá minca má dve strany a trochu ohľaduplnosti - vzájomnej - nezaškodí, ako píše dotm...
14.05.2015 - 14:04:56
02
No problem je ze prave ti "chudaci" jazdiaci pomaly akosi vacsinou zabudaju na ten klud, empatiu a ohladuplnost voci ostatnym.
14.05.2015 - 14:08:28
00
Jezus - nepochopil si ma.
Mal som na mysli 30 v celej obci ci meste (nie nejaka znacka), ale zakon. Bolo by to bezpecnejsie ako je teraz 50-tka podla toho obrazku.
S tymi zakonmi proti ludom to bolo myslene skor obrazne.

110mat110 - hotentot a debil si ty, nikde som nepisal o nedani prednosti ci coho. Citaj pozorne a jazdi pozorne!
"Zakon je na to, aby sa dodrziaval!" Spravne daj maximalku 20km/h v celej obci a vsetci povinne dodrziavat, lebo je to zakon a nezalezi na tom, ci je to husto osidlena oblast, alebo kilometer od najblizsieho domu ci odbocky.
Stavim sa o cokolvek ze si aspon raz porusil cestny zakon - aspon o 1km/h:)

reeller_sk - s tym suhlasim, mudro napisane

dotm - suhlasim, ako pises hlavne ti prispati a v autach, treba si aj uvedomit ze auto je zbran, staci na nu len vodicak.
14.05.2015 - 14:21:00
00
porušiť zákon je jedna vec, ale brať ako samozrejmosť ba priam nutnosť je vec úplne iná
14.05.2015 - 14:26:34
00
"prispatí, mantáci, motáci a podobní ľudia nám znepríjemňujú nielen cestovanie autami, ale celý život, viete si predstaviť o koľko rokov života nás chytrých oberú, keď stojíme za nimi v radoch na úradoch, pri pokladniach, u lekára, v lekárni, v banke, na pošte, v reštauráciách....?! preč s nimi! zriadiť komisie a vylučovať takýchto ľudí zo života..."

Toto je známa teória, Adolf ju aj zaviedol do praxe. ;) Až také smiešne to nie je, som si vedomý, že dotm to myslel ironicky...
14.05.2015 - 14:49:27
00
..a preto to dal do úvodzoviek
14.05.2015 - 14:54:54
00
Zabudate pri kritizovani zakona o cestnej premavke, ze ho nevymysleli nasi papalasi ale je globalny a podielali sa na nom ine a mudrejsie hlavy. Takmer vsetky omedzenia (okrem tych na policajne vypalne) su vysledkom studii a statistik nehodovosti.
Rad by som vedel ci by ste takto obhajovali aj porusenie rychlosti v severskych statoch kde vysku pokuty vypocitavaju podla rocneho platu.
Vo vyhlaske take carovne, ze vodic ma "predvidat" a to aj to, ze ma pred sebou stareho ujka co je rad, ze je rad a zabudol na co je smerovka a uz si presne nepamata kde je ta 4 rychlost.
Vsetky reportaze o nehodach ktore som doteraz videl v spravach boli zapricinene vysokou rychlostou ktoru vodic nezvladol. Davat to za vinu niekomu kto ide pomalsie ako max povolena rychlost a je nutne ho predbehnut pricom vznikne kolizia je to iste ako by som ja vinil moju ucitelku slovenciny za to, ze neovladam gramatiku.
Tiez som uz na ceste zazil vselico, vselikoho a aj nehodu mam za sebou no cestu si vzdy planujem s predstihom a na ceste sa dakym casom nestresujem a ak nemam vsetko pod kontrolou kludne sa motkam za traktorom ci kombajnom kym nebude bezpecne ho obist.
Vela krat ma pritom obiehaju iny, mozno maju lepsie auto ako ja a mozno len neboli v skole ked mali fyziku.
Samozrejme dodrzujem medzery na zaradenie pre pretekara pri jazde v kolone.
14.05.2015 - 18:19:07
05
a ja sa priznám že tiež jazdievam podla predpisov, hlavne odkedy vozím malú.. na tacháči niekde medzi 50-55, takže v reále okolo tej 50tky sa motám.. medzimesto niekde tacho 95-100.. takže som zdržovač :) lebo kdekolvek ma Pali65 stretne musí brzdiť.. síce prehlad a rozhlad mám, smerovky vyhadzujem jak zadarmo, púšťam chodcov a všetky ostatné nezmyselné veci, ešte aj na STOPkách stojím.. ale kua jazdím podla značiek tak zajtra idem vrátiť vodičák a postavím sa do kúta :P
a keď sme pri rýchlostiach, dodržujete aktuálne 80tky na D1 či R1 kvôli výmene zvodidiel? tiež by sa tam dalo ísť 100, aj 120 a nič sa nedeje, ale je tam 80 a dovidenia :) tá značka tam nie je s možnosťou výberu či ju budem či nebudem akceptovať..
15.05.2015 - 07:42:56
013

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up