Dnes som vykypel :swear:
"Dobrý deň, jazdím do práce na bicykli z DNV na Vajnorskú, takže skúseností s vodičmi na cestách si užijem až až a zatiaľ sa všetky dali nejako prehryznúť. Ale dnes ma arogantné hovado za volantom autobusu č. 1849 na linke č.21 v čase okolo 6,30 na ceste medzi DNV a Bory Mall pri predbiehaní vytlačilo vlečkou mimo cestu. Zrejme si to ten polovodič ani nevšimol keďže ani nepribrzdil. Takýto polovodič, ktorý ak nedokáže odhadnúť dĺžku vozidla, ktoré riadi, nemá čo na cestách robiť. Prosím o jeho riešenie skôr než niekoho zraní.
Aby som nebol len negatívny, na druhej strane veľmi oceňujem trpezlivosť a ohľaduplnosť vdiča autobusu č. 4369 (príp. 4396 - nezapamätal som si presne) na linke č.92 v čase cca 6,40, ktorý veľmi ohľaduplne v Lamači a následne na Patrónke počkal kým ma mohol bezpečne obehnúť. Vopred ďakujem za informáciu o riešení."
15.05.2015 - 08:07:15
08
astro :) dnes som ťa videl cestou do práce, tá tvoja polícia je fakt úžasná :) možno tým si toho vodiča autobusu rozdráždil :)
15.05.2015 - 08:15:30
01
A to mám ešte vpredu protivnú malú blikačku, ktorú zapínam keď sa dostanem niekam kde sú autá nahusto, napr. pri spájaní ciest pri Tescu Lamač alebo pri zjazde k žel. stanici.
Rýchla, krátka reakcia DPB:
"Dobrý deň pán Oxxx,
dopravné priestupky rieši výlučne dopravná polícia. Napriek tomu Vám ďakujeme za upozornenie, Vaše podanie sme postúpili na vedomie príslušnej dopravnej prevádzke autobusov, za účelom upozornenia, poučenia vodiča a zabezpečenia nápravy.
Za spôsobenú nepríjemnosť sa Vám ospravedlňujeme."
15.05.2015 - 08:21:05
00
Dnes som bezal z Devina k Mostu SNP povacsine po krajnici, ked tam nebol chodnik. Asi som vyzeral ako keby som sa bal o svoj zivot, kedze ma soferi oblukom obchadzali. Mozno reflexna vesta a blikacka vpredu a vzadu robia svoje ;))
15.05.2015 - 20:31:48
00
blikačka vzadu,zapnutá za bieleho dňa robí naozaj svoje...

krásny zážitok som mal včera,skončila zrejme omša, babky si to šinuli cez cestu vzorovým uhlom 45 stupňov. To je ešte normálne,pekne som spomalil,vyrátal som si,aby som im dal prednosť. Čo som ale nepredvídal bolo,že jedna z babiek si v 3/4 cesty spomenie,že asi si zabudla ruženec/modlitebnú knižku a zvrtla sa späť,bez obzretia naspať.:)

Tak samozrejme flekovanie + mierne vybočenie zo smeru...

Byť za mnou kamión,neviem neviem.
15.05.2015 - 20:42:31
01
Bežná odpoveď takejto babky je: "veď ma vidí"
15.05.2015 - 22:24:12
01
Dnešné hovado za volantom, cesta z jaskového radu na pioniersku.

Môj film thumb_up0thumb_down
15.05.2015 - 22:51:43
00
No, v prvom rade zazmatkoval ten taxík.
15.05.2015 - 23:08:45
02
Nezazmätkoval, taxík púšťa audinu kedže nemôže pokračovať a upchal by križovatku.
15.05.2015 - 23:10:14
04
dnes sa mi stala obdobná situácia ako minulý týždeň na pretekoch a teda problém s autom v protismere, ktoré odbočuje k rodinnému domu cez môj pruh. minulý týždeň sa to stalo na preteku v čechách, bolo tam doprovodné auto, ktoré odstavovalo všetky protiidúce autá na krajnicu, ale tento pán si asi povedal, že to má pár metrov domov, tak to v pohode stihne, zasa klasické podcenenie rýchlosti cyklistov, zrovna to bolo mierne z kopca, tak sme celý balík valili cez 40 a ten blb nám tam zatočil doľava rovno pred nami, samozrejme, že pred barákmi je vždy nejaký žľab, cez ktoré to auto ide úplne pomaly, takže mu to trvá neskutočne dlho až sa odprace, našťastie to všetci ubrzdili, dnes taká istá situácia v čachticiach, docela som si to dával, tiež rýchlosť okolo 40 a zasa blb, čo odbočuje z protismeru k baráku a podcenenie rýchlosti cyklistu, ak ma vôbec vnímal, to som si neni istý, musel som ísť ostro na brzdy a obchádzať ho do protismeru, v ktorom išli autá, pretože mi prekrížil celý pruh, no zopakoval som si všetky nadávky čo poznám...
15.05.2015 - 23:12:16
01
Nezazmätkoval, taxík púšťa audinu kedže nemôže pokračovať a upchal by križovatku.

Nuž neviem, keď pod most mohol pokračovať ten čierny tuareg, ktorý má stopku tak mohol aj taxík. To, že tá Nexia či čo to je je blb samozrejme nespochybňujem.
15.05.2015 - 23:32:39
00
a keď sme pri rýchlostiach, dodržujete aktuálne 80tky na D1 či R1 kvôli výmene zvodidiel? tiež by sa tam dalo ísť 100, aj 120 a nič sa nedeje, ale je tam 80 a dovidenia :) tá značka tam nie je s možnosťou výberu či ju budem či nebudem akceptovať..

Ano, dodrziavam aj 60, aj ked ma to vzdy dobre vytoci, ked o dvesto metrov je koniec obmedzenia...

A k tej situacii na Jaskovom rade, taxikar trosku zazmatkoval. Bol na hlavnej ceste a audina mu mala dat prednost sprava, kedze ide o rovnocenne cesty v tomto pripade. Ale vzhladom k situacii sa zachoval ohladuplne a to iste by som spravil aj ja, takze zrejme sa nepochopili ti vodici navzajom :P
16.05.2015 - 00:24:18
01
Ano, podla zákona mal mať prednosť ale o tom sa tu nebavíme, na videu nieje vidno že taxikár mávol rukou audine nech ide ale arogantný hňup za ním čakať nebude.
16.05.2015 - 11:06:31
01
Obiehanie z prava v krizovatke auto ktore ide po hlavnej.. Pekny ulovok :D Asi ho ten taxikar nasral. Oni ked chodia dole tak idu kludne 10km/h zazil som nejedneho. Obiehat sa tam neda.. Takze asi vypenil..
Ale skoda ze ho ten taxikar neodstrihol bola by to zaujimava situacia :D
16.05.2015 - 17:02:02
00
Dnes na pohotovost na Kramaroch priviezla sanitka chlapika (cca 40 rokov), ktoremu nedalo prednost auto v BA na Racianskej vychadzajuce z vedlajsej od policajtov. Podozrenie na zlomenu panvu a nohu + dalsie zranenia. Lutoval, ze siel po ceste a nie lesom. Budte v strehu, niekedy ti polovodici cyklistu fakt prehliadnu. A obcas aj ti normalni (A stlpik je svina).
17.05.2015 - 01:21:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up