Pedale si kup na slovensku, tam to maju zbytocne predrazene, mozno taketo nieco

http://bicyclehabitat.com/product/specialized-p.series-platform-pedals-77580-1.htm

stoji to cca 15€
15.05.2015 - 09:43:23
01
Samalama, vsak si to nakresli. Ak jeden ram ma väcsi reach a kratsiu hornu ramovku a druhy ma mensi reach a dlhsiu ramovku, tak hned ako si to nakreslis pochopis. Jednoducho je to o pozicii stredu voci sedlovke a hlave. Btw. vsetky tieto "enduro specific" veci, vratane clankov o geometrii, su usmevne. :)
15.05.2015 - 09:56:11
00
No nic,vidim ze sa nezhodneme :) Tu je este jeden clanok kde to je podla mna dost jasne napisane a vysvetlene
http://m.vitalmtb.com/features/Modern-Mountain-Bike-Geometry-Defined-Transition-Explains-Effective-Top-Tube-Versus-Reach,841
15.05.2015 - 10:50:36
02
Nevidim nikde nic zle v tom co pise Samalama. Aj to porovanie dal spravne, jasne ze rozdiel medzi reachom a effective top tube u slashu a strivu je rozdielnym sedlovym uhlom.
A pre ludi co su viacmenej stale zo sedla, je reach podstatnejsi pre meranie "dlzky" ramu.
Ci je to o slovickerani tej 'dlzky' ? Predny ram ? Kokpit v stoji ?
15.05.2015 - 12:11:19
00
No ja sice nepoznam ziadneho bajkera, co jazdi väcsinu casu v stoji a teda by sa mal riadit primarne reach-om a nie ETT, ale ved proti gustu... :) A nie, nie je to o slovickareni. Reach proste neudava CELKOVU dlzku ramu, udava len cast z nej. Neviem co je take tazke na tom pochopit. Na to sa snazim poukazat cely cas, ale je to ako hadzat hrach o stenu. :) Btw. väcsi reach pri rovnako dlhom rame znamena strmsi uhol stred - sedlo a ten kto riesi uhol hlavy a reach, by mal mysliet aj na tento uhol. Netreba kvoli nejakemu PR clanku o reach-i zabudat na ostatne dolezite prvky geometrie. Ale uz o geometrii stacilo. Ako som niekde vo fore nedavno pisal - aj ked si nastavite podla tabuliek a PR clankov nie prave idealny posed, tak casom sa vam bude zdat prirodzeny ak to nebude vyslovena neergonomicka sialenost.
15.05.2015 - 12:25:38
00
Reach proste neudava CELKOVU dlzku ramu, udava len cast .


Tak ale to je totalne slovickarenie. Ved on neni idiot, ale dlzkou ramu sa dnes nemysli fyzicka dlzka ramu (a vobec, ktora by to bola ? ) ale to co ovplyvnuje tvoj styl jazdy, bez ohladu na tvoj odpor pre "moderne, enduro specific, ine kraviny,etc.." nazvoslovie. A Reach je defacto dlzka ramu (v stoji) pre velku cast bajkerov.

No ja sice nepoznam ziadneho bajkera, co jazdi väcsinu casu v stoji


ok.

nie prave idealny posed, tak casom sa vam bude zdat prirodzeny


To ale nie je ziadna vyhra. Clovek sa sice prisposobi ale ide proti tomu ako to bolo navrhnute a nevyuzije benefit tej geometrie na maximum. Aj na vidlicu chodiacu 20perc. zdvihu len si clovek zdvihne ale to z toho nerobi racionalne rozhodnutie..
15.05.2015 - 12:42:23
00
Jezus,ja som nikde nenapisal ze reach udava celkovu dlzku ramu,neviem ako si nato prisiel. A druha vec je,ze ja teda poznam bajkerov co su castejsie zo sedla ako na nom.Staci ist do bikeparku a je ich tam plno.A kazdy kto ma bike zamerany viac dolekopcovo tak je pre neho dolezitejsi Reach ako ETT.
15.05.2015 - 12:47:07
01
....dlzkou ramu sa DNES nemysli fyzicka dlzka ramu ..... :-)
15.05.2015 - 12:50:11
00
To je len tarbavo napisane mnou, zbytocne zvyraznujes moje 'dnes'. Vzdy bolo nieco viacmenej smerodajne, effective top tube/real top tube/etc.., no a teraz je to viac reach. To neni ziadne PR ani zbytocny novotvar.
15.05.2015 - 13:03:00
00
som este stale v teme "CANYON objednavka" ?
15.05.2015 - 13:09:51
05
Jezus,ja som nikde nenapisal ze reach udava celkovu dlzku ramu,neviem ako si nato prisiel.

No ako som na to asi prisiel?

Napriklad ja mam na Strive hornu trubku o 2cm dlhsiu ako brat na Trek Slash ale on ma reach vacsi o 1cm cize ma s kratsou trubkou dlhsi ram


A kazdy kto ma bike zamerany viac dolekopcovo tak je pre neho dolezitejsi Reach ako ETT.

Ano, hlavne toto treba riesit v situacii, ked sa chalan co si kupil Nerve pyta, ci ma dost dlhy ram. :^)
15.05.2015 - 13:10:07
00
no a co natom nechapes?ma vacssi reach teda ma dlhsi ram,od stredu po hlavove,tam nieje ani slovo o celkovej dlzke ramu

A uz ti nejdem ani nic odpisovat lebo je to zbytocne
15.05.2015 - 13:20:29
00
Po najazdení prvých 100-200km je potrebné niečo s bikom ešte urobiť? Blbá otázka, ale radšej sa opýtam, nezabite ma prosím.... ďakujem.
17.05.2015 - 14:16:52
00
Tí čo máte ALko 5.9 A máte najazdených 3000km tak už ste robili Repas vidlice?

Alebo po koľkých km by sa mal robiť Repas?

Vďaka
17.05.2015 - 15:06:17
00
Som objednaval v stredu a zatial ziadny pokyn na platbu nedosiel :(
18.05.2015 - 12:07:30
00
keyboard_arrow_up