Sice pochybujem o vela veciach co pises, hlavne tych 60km/h (podla analyticcycling/vlastnych skusenosti to chce aj na cestaku velmi slusny maximalny vykon) v sprinte na horskom, ale ved si z Bratislavy, kludne mozme zajist na miesto kde su naozaj ferove podmienky (napriklad rovinka z Bergu smerom na Kitsee) a ked tam das oboma smermi 60km/h tak sa ti ospravedlnim a kupim ti pivo ;) .
Teraz k veci, dnes som bol vyskusat s 29' hardtail mtb na cas moj oblubeny kopec (Devinska kobyla) a dosiahol som cas 13:46 (priemerka 15,2 km/h), co je oproti najlepsiemu casu na cestnom (11:56, priemerka 17,5km/h) naozaj inde, aj ked som to ocakaval, rozdiel v hmotnosti bicyklov je pomerne vyrazny (7,4kg vs 12,4kg), o vacsom valivom odpore horskych plastov ani nehovoriac.
Som zvedavy nakolko by som sa vedel priblizit casu na cestaku s nejakym mtb uplne inej triedy (9kg karbonovy hardtail, skutocne rychle XC plaste).
11.05.2015 - 15:26:36
00
Zdravíčko cyklisti chcem sa opýtať či spoznám pocit horaku oceloveho ktorý ma 11,5 kg teraz dostanem od tatka celocarbonový cestny na narodky :) no a chcem sa opýtať kde všade uvidím rozdieli ... priemerku dávam na tom horaku okolo 26-29km/h pri dobrom počasí bez vetru dam na spurte okolo 60km .... ešte sa chcem opýtat aku ma nosnost cestny bajk s carbonovým ramom ... mam 82kg no a nikde som nevedel najst niečo o cestných rámov neviem či su odolnejšie od horských alebo ne ...


mal som hardtail ´- cube acid 29 plaste smart sam , priemerky ako ty 26-29 , na cestaku davam 28-30 , vzhladom na cestu ktoru beham na nom do prace je to nepohodlnejsie ( je rozbita a citis kazdu nerovnost ), je to lacnejsie za 7000km som vymenil iba retaz a jednu spicu :D , ale citit to v kopcoch tie su pre cestacik malina ,
11.05.2015 - 19:58:27
00
Mňa každoročne na jar chytí taký "rapel" že tento rok už budem jazdiť viac na MTB. Pochodím cca 4 dni po okolitých cestičkách, natrápim sa, vyklepem sa, zadrbem sa od blata,..... Potom, keď už autá rozjazdia posledný posypový štrk z ciest, zoberiem do ruky cesťák (resp. už len fitness bike s rovnými riadítkami) a po prvej jazde definitívne zavesím MTB na klinec a jazdím už len na tom cestnom. Takýto rituál u mňa prebieha rok čo rok a aj kolegovia z práce sa na tom bavia, lebo aj keď občas vysadnem na MTB, vždy jazdím len po asfalte . To je láska na celý život :l: , toho sa už človek nezbaví ;) .
11.05.2015 - 20:22:02
02
Je rozdiel aj v sluchu... Je rozdiel počúvať mľaskanie blata pod podhustenými 2 palcovými pneumatikami alebo počúvať svišťanie galusiek nabúchaných na 10 barov na hladkom asfalte... Samozrejme, každému sa páči niečo iné.
11.05.2015 - 22:15:13
03
mne sa paci aj to aj to. a tiez aj praskanie snehu pod kolesami.
11.05.2015 - 22:18:31
02
JoKo, ja som najazdil po asfalte na cesťáku podstatne viac km aj času ako na mtb v lese ... ale ten pokoj, tá vôňa ... les je proste les ...
12.05.2015 - 08:40:02
03
Najlepsie su uzke starsie asfaltky v lese, vona, les, stromy a asfalt, na ktorom sa da ficat :P. Ak teda nestretne clovek kamion z drevom :( .. posledny cas mam pocit, ze v Malych Karpatoch je na tych asfaltkach, kde je vsade zakaz, viac aut, nez pred 15 rokmi, ak clovek jazdil po meste cez vikend.
12.05.2015 - 11:07:53
01
u mna je to podobne, najradsej mam lesne asfaltky (mozu byt aj vysokohorske :-)) bez aut a ked su este v super stave, velky bonus :-) istotu v terene som stratil, techniku ziadnu nemam a aj tak sa po horach najradsej tulam na peso abo lyziach... a preto uz ovela castejsie jazdim na cestaku + uspora casu k tomu ako bonus...
inak dnes som siel troska neskor do roboty ako zvyknem (cez karpaty som siel tak medzi 6-30 az 7-30) a uz bol velky pohyb aut i kamionov :-( a co je smutnejsie, ze ti vodici boli ovela viac neohladuplni ako v meste...
12.05.2015 - 11:18:50
00
Tak zase ja na cestaku nie, lebo nikdy jeden nevie, kde najde pekny singlac, alebo hocico v lese :lol:
12.05.2015 - 11:37:32
00
Osobne mám rád cesťák aj horák. Cestu beriem ako šport, drinu a niečo, čo potrebujem k životu. Les ako psycho-hygienu a relax. Problém s horákom vidím v tom, že do lesa nejazdím sám. Len z dôvodu bezpečnosti. Nechcem sa niekde váľať bez signálu a pomoci. Na horáku ma moc bavia jazdy v zime na snehu, aj v noci. Plánujem skúsiť fatbike. :) Chudák moja manželka. ;)
20.05.2015 - 19:34:39
02
keyboard_arrow_up