Keď tam má prehadzovač, tak by nemal mať torpédo. Ešte keby tak odfotil nábu - pre istotu. A bez torpéda je to jednoduché. Upozornenie - na osku príde z každej strany konus a za konusom kontramatka. Na strane prehadzovača príde ešte medzi konus a kontramatku medzikus (je ho vidieť na obrázku na oske) - to z dôvodu trojkolečka.
04.09.2007 - 21:04:24
00
nova oska
nove konusy
staronove gulicky (16 novych, 2 stare, kedze osobu co som poslal nakupovat kupila miesto 3 vencekov iba 2)

kazodpadne to jazdi :lol:

dakujem vsetkym za pomoc, velmi si to cenim, sam by som to nezvladol

este vymenim brzdne gumicky a bude to jazdit tak ze sa mama odvazi ist aj dole kopcom :oops:
pridem do obchodu s brzdnou gumickou (ukazem predavacke) a da mi 2 pary novych (nemam predstavu kolko stoja, myslim ze 40,- za par som videl ale neviem ci presne take)

inac este otazka
takto je lozisko na kolese riesene aj na sucasnych MTB alebo tam uz je nieco take co tak lahko nerozoberiem a je tam normalne lozisko(aj s ramom co drzi gulicky) to sa pytam len tak do buducnosti



este raz vam vsetkym velmi pekne dakujem

edit: nevsimol som si ze to ma uz 2 strany tento thread sorry
Keď tam má prehadzovač, tak by nemal mať torpédo. Ešte keby tak odfotil nábu - pre istotu. A bez torpéda je to jednoduché. Upozornenie - na osku príde z každej strany konus a za konusom kontramatka. Na strane prehadzovača príde ešte medzi konus a kontramatku medzikus (je ho vidieť na obrázku na oske) - to z dôvodu trojkolečka.

co je torpedo?
co je nábu?
dalej to je zmontovane presne tak ako pises
16.09.2007 - 08:29:21
00
Jako že by si to sám nezvládol?Veď si to robil sám,či máš svojho osobného mechanika?
Na margo Tvojich ďaľších otázok Ti poradím poprehŕňaj sa tu na fóre.V budúcnosti nebudeš mať údržbu len na oske ale na všetkom ostatnom.Tu nájdeš všetko ver mi.Aj odvolávky na odborné média s obrázkami. :idea:
16.09.2007 - 08:38:58
00
dik
urcite to prehladam

no nezvladaol by som to preto lebo by som nemal info ako to urobit :oops:
proste ked som videl ze sa odtial vysypali gulicky tak som myslel ze ten ram na lozisko sa zodral
a davat tam gulicky bez ramu do vazeliny by ma teda nenapadlo

kazdopadne este raz

dik moc
16.09.2007 - 08:43:17
00
co je torpedo?
co je nábu?

Nába (ženský rod) je tá časť kolesa, do ktorej sa vkladá oska a ktorá zároveň drží špice (špajle) - po slovensky náboj, po anglicky hub.
Torpédo - druh zadnej náby, kedy potočením pedálmi opačným smerom (akože dozadu) nezačne cvrkať orech, ale začne brzdiť.
Kedysi som takú Libertu vlastnil... Len v červenom.
16.09.2007 - 20:09:18
00
keyboard_arrow_up