zdravim
koncom juna mam na plane ist s partiou z passau do blavi, len mame problem z ubytovanim. nemame na bicykloch ziadne nosice a tazke stany by sme moc vlacit nechceli. ako je to tam teda z ubytovanim(kempy, ubytovne...) a v akej cene sa pohybuje strava v nejakej restike? dalo by sa to poriesit za 150e na 5dni (na osobu)
18.05.2015 - 15:04:33
00
Nie, máš málo.
Ceny sú rakúske, t. j. od 25 eur za noc s raňajkami. Dá sa nájsť aj lacnejšie, ale treba hľadať, také penzióny sú ďalej do Dunaja, budú obsadené, treba ich hľadať, je ich málo, alebo sú bez raňajok (čo je najmenší problém)...To bude najväčší problém - budeš hľadať, obchádzať penzióny a strácať čas. Nakoniec sa zotmie a pôjdeš do drahého. Pritom si mohol byť o 2-3 hodiny ďalej. A ráno po 2 hodinách jazdy zrazu uvidíš nápis "Ubytovanie s raňajkami - 20 E"...
Reštaurácie, krčmy, bufety a pod. zariadenia sú na každom kilometri - často so slovenskou alebo českou obsluhou. Lepšie, aj horšie. Pod 5 eur sa naješ len veľmi slabo, normálny obed - večera je tak 7 - 10 eur, bez pitia. Slovenské gastrolístky neberú!!!
18.05.2015 - 23:07:48
04
ako pise joko, mas malo aj podla mna, ubytko cca 50/dvojka izba. ak to chces hladat za jazdy tak zabijes mrte casu. ak to zacnes obvolavat minies mrte penazi :). ak chces takto ist, urcite si najdi ubytko dopredu a zarezervuj, usetris peniaze a hlavne cas. ale ak si das denne jedno jedlo v normalnej restike a veceru v supermarkete tak do takych 200 by si sa mohol zmestit, teda ratam ze 5 dni co vravis je ze 4 noci.

kempy aj tak nevyjdu ovela lacnejsie, mozno o 10e oproti penzionu
19.05.2015 - 07:35:21
00
podla mna ma dost len to musi spravit za dva dni :)
19.05.2015 - 12:03:53
01
Si ma predbehol, presne to som chcel napísať. Za dva dni sa to dá stihnúť tiež, pokiaľ neplánujú stáť v každom mestečku po trase. Tak sme to absolvovali s našou partiou o počte 4 ľudí. Preleteli sme to ako by sme išli časovku na petržalskej hrádzi. Pamätám si iba, keď sme stáli na jedlo alebo jeden nocľah. Aj Wiedeň sme prefrčali bez zastávky. Stáli sme až na úplnom konci, kde končí Donauinsel. :lol:
19.05.2015 - 15:27:13
00
našiel som nejake info o kempoch pozdlz trasy: http://www.kstst.sk/pages/spriev/cyklo/drwkemp.htm
19.05.2015 - 18:37:46
00
Za dva dni sa to dá stihnúť tiež, pokiaľ neplánujú stáť v každom mestečku po trase. Tak sme to absolvovali s našou partiou o počte 4 ľudí. Preleteli sme to ako by sme išli časovku na petržalskej hrádzi. :

Rasťo, takto to prelenieť, je o hovne... To si rovnako môžeš dať 5x Gabčíkovo... Treba aj vychutnávať panoramata.

Mne sa neskutočne páči horná časť, od Passau po Aschach (pri Linzi). Ideš skoro po rovine, ale náhodou odbočíš a si po 100 metroch v kopcoch. Už sme s partiou boli 3x na predĺžený víkend, spali sme 3 noci na jednom mieste a robili výjazdy. Najviac sa nám pozdával penzión Luger v Niederrane (kúsok nad Donauschlogen), tento rok tam ideme opäť. Jeden výjazd do Passau s návratom cez kopce, druhý cez Schlogen s návratom cez kopce. Alebo najprv kopce a potom popri Dunaji? Dohodneme sa na mieste.

Celkom určite to však bude stáť viac ako 150 E... Keď sme boli u Lugera pred pár rokmi, tak sme vypili skoro všetky zásoby Sauvignon blanc z pivnice Payer v Illmitz, ročník si už nepamätám. Písal a chutil. Akurát keď sme si pozreli účet na konci pobytu, tak sme zistili, že flaštička bola za 16 E. Na druhej strane, keď sme sa tam zastavili po dvoch rokoch na kávu a palacinky (vtedy sme bývali v penzióne bližšie k Passau, v Nemecku), tak si nás čašník pamätal a pýtal sa, kedy opäť prídeme.... Tento rok sme neodolali.
19.05.2015 - 22:13:00
00
dik za info,
28.05.2015 - 15:06:01
00
Ahojte je tato trasa z passau do BA zjazdná celá aj na cestaku ? Viem len ze medzi viednou a ba je to take strkove
16.01.2017 - 10:24:16
00
Áno, je. Akurát v Passau si musíš nájsť infopoint a nájsť tam mapku trasy - lebo niekedy treba ísť po pravej strane, niekedy po ľavej. Napríklad z Passau treba ísť po ľavej strane, v Niederrane prejsť na pravú po moste, alebo o pár km ďalej kompou za nejaké to euro.

A medzi Melkom a Kremsom je lepšie ísť po pravej strane, po relatívne prázdnej ceste, ako po cyklotrase na ľavej strane - tam sa cyklotrasa motá cez všetky dedinky, občas dlažba, na cestu popri Dunaji je zákaz vjazdu cyklistom. Je to o kus dlhšie. Zase ak chceš krčmičky, pamätihodnosti, tak po ľavej.

Aj medzi Viedňou a Hainburgom sa dá ísť po asfalte, akurát je to trochu viac km.
16.01.2017 - 16:47:05
00
dakujem to som presne chcel :D ja som kukal na bike map ze po schlogen sa ide po lavej strane to je ta 180 stupnova otocka dunaja a odtial kompou na druhu stranu a po pravej strane az do aschach an der donau atd potom sa to meni po mostoch :D nechce sa mi to cele pisat je to tu :D https://www.bikemap.net/sk/route/821173-dunajska-cyklotrasa/
16.01.2017 - 18:32:06
00
ešte staci troška zlepšit kondicku po vianociach, pozhanat dake drziaky na veci na cestak nahovorit dakeho verneho cyklistu a mozme ist :D :D :D :D :P
16.01.2017 - 18:37:41
00
Nemusíš ísť až ku kompe. V Niederrane cez cestný most je to jednoduchšie, nemusíš čakať na kompu ani platiť
16.01.2017 - 21:21:37
00
Len sa pridám k tejto téme : je nejaká oficiálna mapa kde by boli vyznačené aj detské ihriská? Niečo by sme možno dali v lete s kamarátmi a deťmi.
18.01.2017 - 13:35:22
00
Ak si pod detským ihriskom predstavuješ nejakú preliezku, šmykľavku, hojdačky - tak skoro pri každom penzióne, reštaurácii. Občas si deti môžu pozrieť aj domáce zvieratá, niekedy aj exotickejšie.
18.01.2017 - 14:51:23
00
keyboard_arrow_up