Problem je ze tie Spectraly nerobia s Fox 34. Ja mam nieco vyse 100kg takze by sa mi hodilo nieco tuhsie :) Ten Pike to je 34ka, nevies ? Nikde na ich stranke som sa nedocital priemer piestov. Rovnako ta 9.9 je v SRAME s GUIDE RS, ja osobne by som asi radsej bral Shimano XT. Neviem sa rozhodnut, keby som vedel ze model 2016 ponuknu v stealth verzii, Shimano XT vybave s Pike a Monarchom, resp. DB inline tak by som este asi pockal. Neviem :)
23.06.2015 - 12:41:13
00
Pike má 35mm nohy.

Guide RSC som akurát včera zabehol na svojom biku a zatiaľ veľmi dobrý pocit, majú neskutočnú silu a aj priebeh páky mi sedí. XT (tie čo boli doteraz) sa mi až tak nepáčili, pomerne mäkký chod a nefunkčné nastavenie padcontactu. Ale zas ja som odchovaný na Avidoch.
23.06.2015 - 12:45:37
00
Pike by mala byt 35ka. Ja som na tom podobne, tiez cakam (setrim :D) ale zaujimalo by ma ci 2016 spectral modely budu zase v tej cervenej... Ta je brutalna :)
23.06.2015 - 12:47:21
00
Pike má 35mm nohy.

Guide RSC som akurát včera zabehol na svojom biku a zatiaľ veľmi dobrý pocit, majú neskutočnú silu a aj priebeh páky mi sedí. XT (tie čo boli doteraz) sa mi až tak nepáčili, pomerne mäkký chod a nefunkčné nastavenie padcontactu. Ale zas ja som odchovaný na Avidoch.


Tiez som pocul ze su dobre, ja mam Avid Elixir 9 a niesom s nimi moc spokojny. Trochu mi vadi aj DOTka, vzdy ked som to odvzdusnoval tak som bol z toho zapraseny :)

Pike by mala byt 35ka. Ja som na tom podobne, tiez cakam (setrim :D) ale zaujimalo by ma ci 2016 spectral modely budu zase v tej cervenej... Ta je brutalna :)


Tak to sme na tom podobne. Ale na tu cervenu by som sa nespoliehal. Ze ostane stealth je celkom mozne, ale ta cervena to neviem, podla mna to s niecim skombinuju. Ja keby som si bol isty ze Spectral modely 2016 budu v stealth prevedeni tak cakam, ale co ak nie a zase budu mat tu hnusnu modro ciernu a podobne sibnute kombinacie ? :) Ma porazi potom, ze preco som nezobral 9.8/9.9 :) Ale zas co ked budu a budu este lepsie a nadupanejsie ? To ma zas porazi, ze preco som nepockal. Momentalne mam Specialized XC FSR 2009, takze az tak mi to neponahla, ale prave pre tieto dovody sa neviem rozhodnut. Predsalen je to 26" a to uz by potrebovalo zmenit.

Co mi napisali z UK Canyonu ked som sa ich pytal ze mi nemozu nic povedat a ze mam cakat na eventy a pozerat newletery, tak diky, mohli aspon naznacit medzi riadkami :)

Poradte co robit :)
23.06.2015 - 13:52:04
00
Pike by mala byt 35ka. Ja som na tom podobne, tiez cakam (setrim :D) ale zaujimalo by ma ci 2016 spectral modely budu zase v tej cervenej... Ta je brutalna :)


Inak pozeram v tom profile mas 2014 model ? Lebo 2015 je trocha iny, ale je tiez v tej cervenej, tak mozno bude aj 2016. Keby tak clovek vedel :)

Inak ja neviem ci 27.5 alebo 29, to je tiez dilema. Zlati komunisti, jeden model a bol pokoj :)
23.06.2015 - 14:05:35
00
Tak ja idem objednat asi... Len v case odoslania ktory maju pri ex budem este cakat na vyplatu, omg toto je patova situacia :D
23.06.2015 - 14:19:53
00
Je to hrozne no, ja som uz mal vyplnenu objednavku, uz stacilo len kliknut odoslat, ale potom som si to zas rozmyslel :) Sialene toto.... Keby som vedel ze pocas predstavenia budu mat este stare modely v mojej velkosti tak by som cakal bez problemov, to je hrozne toto :)
23.06.2015 - 14:31:37
00
Je to hrozne no, ja som uz mal vyplnenu objednavku, uz stacilo len kliknut odoslat, ale potom som si to zas rozmyslel :) Sialene toto.... Keby som vedel ze pocas predstavenia budu mat este stare modely v mojej velkosti tak by som cakal bez problemov, to je hrozne toto :)


No ved presne, ale ak nove predstavia v auguste a do shopu ich daju az v oktobri tak v tom medziobdobi musia predsa este predavat 2015 modely, ci? Ale asi kaslem na to, cerveny bol 2 roky po sebe, podla mna zmenia farby aby mali nemcuri zase na co utracat eurace. Nebudem cakat, len musim niekde zohnat zvysny cash :D
23.06.2015 - 18:34:45
00
Misenko nove modely ako kazdy rok predstavia na eurobiku tj 26.augusta. Na stranke budu v oktobri a budu sa dat objednat. Ak sa bude opakovat situacia z minulych rokov tak vo velmi blizkom case ocakavaj ze najpredavnejsie biky v najziadanejsich velkostiach a farbach zacnu byt postupne v priebehu jula nedostupne, presne tak to bolo minuly rok. V podstate sa to uz deje - pozri napr. ako vyzera spcetral AL 8 - vypredane. Vyrobca ma predom stanovene kolko kusov vyrobi z ktoreho modelu/farby/velkosti a to je vsetko, ked sa vypreda je vypredane. Osobne ak mas na com jazdit teraz by som pockal uz na novy a mal ho doma na vianoce. A tym duplom ked chces deore XT vybavu, tak sa cakat na nove oplati na 100%.
23.06.2015 - 19:24:55
00
No ved presne, ale ak nove predstavia v auguste a do shopu ich daju az v oktobri tak v tom medziobdobi musia predsa este predavat 2015 modely, ci? Ale asi kaslem na to, cerveny bol 2 roky po sebe, podla mna zmenia farby aby mali nemcuri zase na co utracat eurace. Nebudem cakat, len musim niekde zohnat zvysny cash :D


Ano, ale ako pisal @marek_K, tak postupne budu modely 2015 miznut. Takze sa moze stat ze ked budes cakat, tak potom uz bude neskoro. Ale zase co ak kupis teraz, a rocnik 2016 bude nadupanejsi za tie iste prachy ? Potom si zas budes hlavu trieskat, to by som doporucil ak kupis teraz, tak uz potom vobec nesledovat stranku Canyonu, ale to sa proste neda... Ja tiez musim este niekde prachy zohnat hehe, aaaaa, pomoc :)

Misenko nove modely ako kazdy rok predstavia na eurobiku tj 26.augusta. Na stranke budu v oktobri a budu sa dat objednat. Ak sa bude opakovat situacia z minulych rokov tak vo velmi blizkom case ocakavaj ze najpredavnejsie biky v najziadanejsich velkostiach a farbach zacnu byt postupne v priebehu jula nedostupne, presne tak to bolo minuly rok. V podstate sa to uz deje - pozri napr. ako vyzera spcetral AL 8 - vypredane. Vyrobca ma predom stanovene kolko kusov vyrobi z ktoreho modelu/farby/velkosti a to je vsetko, ked sa vypreda je vypredane. Osobne ak mas na com jazdit teraz by som pockal uz na novy a mal ho doma na vianoce. A tym duplom ked chces deore XT vybavu, tak sa cakat na nove oplati na 100%.


Vdaka za info, to znamena ze hoci sa budu dat objednavat od Oktrobra, prve kusy budu dorucovane az na vianoce ? To je celkom blbe, lebo v zime po snehu moc nejazdim :) To je v podstate este 1/2 roka cakania.
Mas pravdu, uz sa to deje. Ja ale chcem 29 a tie vpodstate maju vsetky, okrem Spectrala 7.9 - presne ten co som chcel, takze teraz sa neviem rozhodnut ci zobrat 8.8, alebo 9.8. Rozdiel 400, resp. 900 eur. 8.8 je v XTcku, len bez stredoveho a kluk, tie sure Race Face Turbine. Ako si myslel, ze ked chcem XT tak cakat na nove ? Ty by si co odporucal, SRAM alebo Shimano? Ja by som aj pockal, len neviem ci nahodou nezmenia design nejako radikalne a ci nezrusia stealth prevedenie, lebo farebne kombinacie nechcem.
23.06.2015 - 20:51:12
00
Ja som len za shimano, ale to je vec osobnej preferencioe. A preco cakat? Skus sa trochu zorientovat v ponuke komponentov. Shimano prave uviedlo uplne novu sadu XT 11 rychlostnu http://www.mtbiker.sk/clanky/shimano. Novy dizajn , vsetko vylepsene. Ta aktualna je na trhu od 2012, takze ak kupis model 2015 tak si vedome kupujes drahy bike s vybavou ktora uz v decembri bude zastrala a nebude sa nikam montovat. Ber to takto ak kupis az 2016ku tak ak ho aj za 3 roky budes predavat tak stale bude osadeny aktulane predavanou sadou komponentov. Urcite je lepsie mat bajk doma v decembri /januari ked mas cash. Naco cakat. Cim dlhsie budes cakat tym sa budu viac predlzovat dodacie doby, kto objedna v marci moze cakat aj 3 mesiace.
A to iste aj fox, buduci rocnik budu mat vsetky vidly novu prepracovanu patronu fit4, preto ak bajk s XT a fox urcite pockat a kaslat na farbicky, canyon ma vzdy pekne kombinacie, toho sa bat nemusis nieco vyberies.

Ja by som siel urcite do 8.8 , hlavny rozdiel v tej cene pripada na kolesa,vak si tazsi tak sa lepsie kolesa zidu. Ale napriklad by som uz nechcel na bajku ani SLX radiace packy, ked si zvyknes na XT.(aj ked to vymenis pomerne lacno). Brzdy tak isto ine ako SLX /XT by som uz nechcel, nic lepsie som nemal. Packy sram guide som zmackol len tak na mieste a kedze neprepokladam ze boli obe zavzdusnene, tak hovorim len - dakujem neprosim...
23.06.2015 - 21:08:20
00
Vdaka za info, to znamena ze hoci sa budu dat objednavat od Oktrobra, prve kusy budu dorucovane az na vianoce ? To je celkom blbe, lebo v zime po snehu moc nejazdim :) To je v podstate este 1/2 roka cakania.
Mas pravdu, uz sa to deje. Ja ale chcem 29 a tie vpodstate maju vsetky, okrem Spectrala 7.9 - presne ten co som chcel, takze teraz sa neviem rozhodnut ci zobrat 8.8, alebo 9.8. Rozdiel 400, resp. 900 eur. 8.8 je v XTcku, len bez stredoveho a kluk, tie sure Race Face Turbine. Ako si myslel, ze ked chcem XT tak cakat na nove ? Ty by si co odporucal, SRAM alebo Shimano? Ja by som aj pockal, len neviem ci nahodou nezmenia design nejako radikalne a ci nezrusia stealth prevedenie, lebo farebne kombinacie nechcem.


Al 7.0 Ex maju vsetky okrem XL, ja chcem M. Dodanie na prelome jula/augusta ale ako vravim bude mi chybat akurat posledna vyplata. Ako je to s vyplatenim, resp. aka je lehota na zaplatenie aby mi nezrusili objednavku?

Mohol by som aj pockat na 2016ky ale ak zrusia cerveny tak si vlasy vysklbem :D
23.06.2015 - 21:27:39
00
marek_K, myslis, ze je az taka uzasna vyhoda ist do komponentov, o ktorych spolahlivosti a funkcnosti sa este moc nevie?
23.06.2015 - 21:37:41
00
marek_K Vdaka za vysvetlenie, je pravda ze tie komponenty az tak nesledujem teraz. Cize myslis ze do modelov 2016 uz budu davat tieto nove komponenty ? To by bolo super, rovnako aj tie vidly. Aj ked zase na druhu stranu aktualne modely su uz zabehnute a vychytane. V novej rade sa moze vyskytnut kadeco :) A co vravis na ten 8.9? Tam je Pike, ale zase je to v SRAME - ja ho mam teraz a nejako moc ma to neohurilo. S tym cakanim som to myslel tak, ze ak objednam povedzme hned ako to zavesia na stranku v oktobri, bude treba cakat 2 - 3 mesiace na prve dodavky ? vdaka
23.06.2015 - 21:48:47
00
marek_K, myslis, ze je az taka uzasna vyhoda ist do komponentov, o ktorych spolahlivosti a funkcnosti sa este moc nevie?


Ved prave tohoto sa bojim. Ja fakt neviem ze co teda.
23.06.2015 - 21:50:54
00
keyboard_arrow_up