Ak mam povedat pravdu, mne je uplne jedno, kde sa jazdi. Ak mi trat nevyhovuje povrchom, nepojdem tam len preto, ze je to na inak zakazanom mieste. Kvalitny asfaltovy povrch ma naozaj nelaka a zvlast vtedy, ak je v zjazde. Najprv som o ucasti vazne uvazoval, zverejnene info a fotky ma odradili. Horsky maraton nie je pre mna len jazda hore a dole, ale aj "horsky" povrch. Tym nehcem povedat, ze ta akcia je o nicom. Vsetkym, ktorym tento povrch vyhovuje, urcite pridu v hojnom pocte.
Nastastie na ten isty den je moznost zajst si skusit DH trat na Plejsy v blizkosti Krompach.


na fotkách sú kritické miesta, ktoré slúžia na orientáciu, takže nie sú tam fotky z pekných chodníkov jednak singletrackových ale aj z chodníkov s tažko zvládnuteľnými stúpaniami - šikovný to vytiahne, rekreant to vytlačí :-)

Akcia je pre ľudí a každému sa nedá vyhovieť, hoci keby som chcel, tak dám také zjazdy, že by ste ma ohovárali neviem kde :-) a neboli by umiestenné v NP

Stačila by však len malá somarina a vyťahovali by Vás odtiaľ vrtulníkom. Takže pre samovrahov nechystáme akciu - akcia pre radosť - náročná s rozumnou mierou náročnosti, s rozumom pretekára sa dá zapretekať, s rozumom hobby jazdca sa dá vychutnať - stačí?
15.09.2007 - 20:25:14
00
Vobec si ma nepochopil, nevadi. Mam rad ine povrhy (hlavne v zjazdoch) a sirky ciest. V pretekoch nevyhladavam krkolomne zjazdy a ani blaznive vyslapy. To, co tu bolo prezentovane o tychto pretekoch mna nelaka.
Nesnaz sa to pochopit tak, ze tym ostatnych odradzam. Kazdemu vyhovuje nieco ine. Cennim si vasu snahu urobit nieco pre inych a prajem, nech vam vsetko vyjde podla zelania.
15.09.2007 - 20:55:35
00
Mam rad ine povrhy (hlavne v zjazdoch) a sirky ciest.

Ked mas rad nieco ine tak nemusis ist, nikto ta nenuti. To si myslis ze kazdy maraton bude podla tvojej predstavy?
17.09.2007 - 09:08:27
00
Mas problem s tym, ked niekto vyjadri svoj vlastny nazor? Si organizator? Hovoris v jeho mene?


Naposledy upravil jfab dňa 17.09.2007 - 12:50:55, celkovo upravené 1 krát.

17.09.2007 - 10:04:52
00
až tu sme sa asi nechceli dostať :-)

poprosím o pochopenie jednej aj druhej strany, pri organizovaní podobných akcií sú rôzne buď potenciálne alebo reálne problémy. Pri výbere trate sa snažíme urobiť kompromis. Verím, že sa nám neprimotá nejaká nešťastná náhoda, aká sa stala napr. na kritériu v SN. Organizátori urobili čo mohli ale došlo k smrteľnému zraneniu okoloidúceho chodca a tam už prestávajú všetky bla bla bla ...

V Zlatej bani nedošlo k nešťastiu len zázrakom, lebo tam behal miestny frajer na motorke v protismere po trati, kde cyklisti finišovali do cieľa ...
Nebudem komentovať ďalej, organizátor ...

Takže môj názor je, že naša trať ponúka dostatočné množstvo adrenalínu a na záver sezóny - nezabudnime ešte na cyklomaratónsku sériu v Prešove - bude príjemným spestrením :-)
17.09.2007 - 12:38:08
00
aj v Zlatej Bani bol úraz - a dost vážny ...
dotyčný je ešte stále "kamarát" s barlou aj ked už jazdí aj na bajku -)
len tak na okraj
17.09.2007 - 12:52:33
00
Kazdy jazdi maratony na vlastne nebezpecenstvo, samozrejme povinnostou organizatora je toto nebezpecenstvo minimalizovat. Ale nie vyberom lahkej trate, skor korigovanim inych okolonosti, rampy, doprava, znacenie tazkych usekov, upozorneni pretekarov a pod.
17.09.2007 - 12:59:02
00
Mas problem s tym, ked niekto vyjadri svoj vlastny nazor? Si organizator? Hovoris v jeho mene?

Ja som len povedal ze sa nemusis zucastnit tohto maratonu ak sa ti nepaci trat. Jasné? Ja som tiez vyadril iba svoj nazor.
17.09.2007 - 14:33:24
00
kedy budu zverejnené výsledky a fotky na internete ?

ináč, bolo super, značenie trate výborné, kritické úseky pomerne náročné,
veľmi krásna príroda, výborna organizacia,
dobré ceny - hlavne v tombole :wink: , však drotar ? :D :D

aj mne sa ušla cena z tomboly, asi to bola posledna cena

petos dakujem Ti za zorganizovanie tohto krásneho maratónu
22.09.2007 - 17:22:17
00
kurna bolo to super,az na ten asfalt...ale o rok pojdem zas DAKUJEM uspriadatelom !!!
22.09.2007 - 20:19:59
00
citujem:

Vďaka za účasť aj za pochopenie :) Veľmi rád odovzdávam perfektnú prácu, ale prílišná demokracia mi skomplikovala spracovanie údajov - 1/3 účastníkov nebola prihlásená cez internet - musel som ich typovať - vznikol časový sklz a bolo ... - program som mal naladený trochu inak ako vyžadovalo spracovanie rekre jazdcov z kategórie J a M :)

vyriešil som to jemnou úpravou a penalizáciou za jeden okruh - 2 hod.

fotiek som tentokrát urobil menej ale čo zoženieme dáme na www.hrabusice.sk

výsledky tam budú tiež a pre nedočkavých:

http://slovenskyraj2007.spisregion.sk/

takže ešte raz - bolo SUPER - a dovi 2008

Peter - oco :-)
22.09.2007 - 20:50:35
00
a nezabudnite si sem tam pozriet

www.hrabusice.sk

alebo priamo: diplom.spisregion.sk

nataham tam data a mozete si vytlacit diplom doma - je to podla svajciarskeho vzoru, tak to hned nesfuknite - vsak ked to je im dobre moze byt aj nam
22.09.2007 - 21:00:58
00
Kovacika rok narodenia 1966 mate vo vysledkoch muzov do 39rokov.
22.09.2007 - 21:59:20
00
predpokladam, že je to preto LEBO muži nad 39 išli iba jedno kolo a MK dve a tak chcel byt hodnoteny v tejto kategorii
23.09.2007 - 07:57:11
00
PETOS napis mi na ICQ 324 979 749 poslem foto
23.09.2007 - 08:59:27
00
keyboard_arrow_up