No, preštudoval som tie bicykle čo sa výbavy týka a lepšie na tom je Trans 05 ale! osobne by som si tiež nekupil tento systém pruženia.
Mal by si si ujasniť čo vlastne chceš lebo tieto bicykle su zameraním trošku odlišné a kupovať niečo len preto že tam je super cena, no neviem, myslím že keby si popozeral po internete našiel by si určite niečo možno "vhodnejšie"
Takže, otvor oči :shock: a hľadaj :!:
21.09.2007 - 14:54:00
00
...fajn komponenty /SRAM/ - takze ziadne starnutie...
Keby tam boli pouzite Shimano komponenty to by bolo horsie - co rok to nove tvary /radenie-brzdove packy/...


fiiha... a toto mas odkial? (mimochodom jazdim sram, ale s tymto "nazorom" nemozem suhlasit ani nahodou)
21.09.2007 - 15:34:48
00
Meridu a este za take peniaze?Navstivil by som Pinelov ustav v Pezinku :-)
21.09.2007 - 16:31:14
00
No, preštudoval som tie bicykle čo sa výbavy týka a lepšie na tom je Trans 05 ale! osobne by som si tiež nekupil tento systém pruženia.
Mal by si si ujasniť čo vlastne chceš lebo tieto bicykle su zameraním trošku odlišné a kupovať niečo len preto že tam je super cena, no neviem, myslím že keby si popozeral po internete našiel by si určite niečo možno "vhodnejšie"
Takže, otvor oči :shock: a hľadaj :!:


Tak napisal si dost, ale nic k veci...sorry :wink:
1. Som laik, ale zas nie blb, ze ten Trans Mission 05 za povodnych cca 120.000 bude lepsi ako 800D 07 za 51.000 povodnych. Ide teraz o to , ze o kolko je lepsi. Preco Trans Mission 06 stal povodne len 89.000? Su len dve moznosti: bud cena 05ky je premrstena, alebo natolko padli ceny (potom ale moralne starnu poriadne). Ak je ten Mission 05 iba trosku lepsi ako 800ka, tak nan kaslem...
2.Co je zle na tom systeme odpruzenia? Nieco zasadne pre mna, ako rekreacneho jazdca, z toho vyplyva?
3.Uz som si to ujasnil, co chcem jazdit, aj napisal v jednom prispevku. Takze, aky zasadny rozdiel je medzi nimi, pre mna ako rekreacneho jazdca?
4.Ved jasne, ze chcem vybrat "vhodnejsie", len furt mi tu nikto nepovie, co to pre mna znamena
5.Oci mam otvorene, tak preto "nehladam". Lebo za ten cas, co tomu musim venovat a studovat, si zarobim viac, ako je eventualny rozdiel pri zlej kupe. Tie ceny konkurencie su priblizne rovnake. Doteraz som mal tiez Meridu, nizsi rad, a nic proti nej nemam, tak preto som sa pozrel po Meride

P.S. Tiez si myslim, ze ten bike podla ceny je pre mna zbytocny, ze ho mozno nevyuzijem, ale co si kupite radsej? Novu Octaviu za 800.000 alebo Mercedes za povodnych 2.000.000, ktory stal v garazi 2 roky, za 900.000? Pricom Mercedesu ta garaz viac ublizi ako bicyklu. Teraz mi uz len povedzte, ci som dal dobry priklad. Lebo keby som kupoval 2-rocny pocitac za povodnych 50.000, ktory lezal na sklade, tak by som dnes 20.000 zan nedal...no hotovy sloh som napisal
21.09.2007 - 16:45:48
00
Meridu a este za take peniaze?Navstivil by som Pinelov ustav v Pezinku :-)


Konecne jedna normalna rada. Uz si rezervujem pobyt...

btw: svet nie je len BA, nemusi kazdy vediet, co je to Pinelov ustav, ze tam za rohom ho mate, ty tiez nepoznas vsetky blazince na Slovensku...alebo sa mylim?
21.09.2007 - 17:08:23
00
ale vidim,ze ty vies a to je podstatne nakolko to bolo pisane tebe :-) Bocan tuhost Trans Missionu je ako moja preve teraz vyzuvana Huba Buba :-) Mas tolko moznosti a vyberies si Meridu.Naozaj skoda ze tu nie je grcajuci smajlik.
21.09.2007 - 17:22:24
00
ale vidim,ze ty vies a to je podstatne nakolko to bolo pisane tebe :-) Bocan tuhost Trans Missionu je ako moja preve teraz vyzuvana Huba Buba :-) Mas tolko moznosti a vyberies si Meridu.Naozaj skoda ze tu nie je grcajuci smajlik.


ok, a 800ka ma aky problem? Posli linky na konkurenciu, ak si taky odbornik...inac tolko zuvaciek mas na vyber a ty zuvas prave ten grc... jasne, ze sa ti chce grcat :wink:
21.09.2007 - 18:07:15
00
pani, o zuvackach cez ss
21.09.2007 - 18:13:25
00
počúvaj ty moooooj.Treka si kúp moj pekný.Nekupuj tie kýble od meridy šak v pelotone to nikto nejazdí.Keď si není Gun Rita tak to není dobré moj pekný. :lol:
21.09.2007 - 19:44:01
00
Keď si není Gun Rita tak to není dobré moj pekný. :lol:
ako vies ze neni Gun Rita :?: :?: :?:
21.09.2007 - 21:25:38
00
K tej zadnej stavbe. Dijck už naznačil že LRS je systém pruženia ktorý nevyrábajú všetky značky. /Ja viem len o Manitou a DT Swiss/
LRS má nízky prevodový pomer, to znamená že pomer medzi zdvihom zadnej stavby bicykla a dĺžka zdvihu tlmiča je rovnaký/1:1/. Takže ak sa Ti tlmič pohne o 3 cm tak Ti zadná stavba "zahúpe" 3 cm.
http://www.merida.sk/clanek/49
Zovšeobecním to: AM modely sú oproti LRS systému väčšie húpačky. Roduverný XC-čkar by na AM-ku hore kopcom zošalel. /Pokial nelockne zadnú stavbu/
Mal som pod riťou na krátky test obidva systémy.
22.09.2007 - 10:06:45
00
LRS tlmice robi aj German:a
22.09.2007 - 10:09:26
00
triki neviem co mas proti meride am ale vo julovom vele (sice am 5000D ale rovnaky sistem a geometria) dopadla velmo dobre oproti treku full-u (ale ani ten neskoncil najhorsie) :wink:
22.09.2007 - 14:19:25
00
Trek, merida, scott, giant,spesl vsetko jedno:) Len triki je zatazeny...ale to je nepodstatne. Ak to musi byt merida, tak z tychto by som vzal 800D hoci subjektivne je skareda. Inak cez redukciu sa da aj do LRSka napasovat klasicky tlmic, to ze ho potom presuchas nohou je druha vec. LRS system nie, uz len koli mnozstvu reklamacii a jeho slabej vydrzi. Ver ze v meride vedia preco ho uz nerobia..
22.09.2007 - 22:14:59
00
počúvaj ty moooooj.Treka si kúp moj pekný.Nekupuj tie kýble od meridy šak v pelotone to nikto nejazdí.Keď si není Gun Rita tak to není dobré moj pekný. :lol:


ok, tak ak chces poradit, mi napis aky model (dva adekvatne Treky k tym dvom Meridam co porovnavame), aj kolko stoja...vdaka
22.09.2007 - 22:39:30
00
keyboard_arrow_up