MTB XCO-Drozdovo Slovenský pohár v horskej cyklistike dňa 26.7. 2015
Príloha:
PLAGÁT MTB XCO - DROZDOVO 2015.jpg
PLAGÁT MTB XCO - DROZDOVO 2015.jpg 644.74 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
PROPOZÍCIE  MTB XCO - DROZDOVO 2015.jpg
PROPOZÍCIE MTB XCO - DROZDOVO 2015.jpg 308.8 KiB thumb_up0thumb_down


Drozdovo thumb_up0thumb_down
01.07.2015 - 16:55:24
00
Radi privítame aj širokú verejnosť
Deti narodené do 31.12. 2003 môžu štartovať vo svojich kategóriách aj bez licencie, Deti a mládež narodení od 1.1.2004 do 31.12.1997 môžu štartovať len s licenciou Slovenského zväzu cyklistiky. Ďalej dospelým od 18 rokov je umožnený štart aj bez licencie.
Výška štartovného:
A/ Mini, Mladší žiaci, starší žiaci (chlapci aj dievčatá) 2,- €
B/ Kadet, Junior (chlapci aj dievčatá) 4,- €
C/ Muži Elite, Muži Open., Ženy, Veteráni 6,- €
Ak chcete vidieť najlepších slovenských horských cyklistov, prípadne s nimi súťažiť, ste vítaní.
Organizátor
04.07.2015 - 00:07:41
00
Chcel by som len upresniť informáciu o štarte mládeže bez licencií - ročníky narodenia 2003 a mladší môžu štartovať bez, ročníky narodenia 2002 a starší musia vlastniť licenciu SZC alebo iného členského štátu UCI
05.07.2015 - 18:05:50
00
Trať je pripravená. Čakajú Vás zaujímavé výšlapy, singláče a samozrejme zjazdy. Máme tu aj prejazd cez potôčik. Počasie vybavujeme.
24.07.2015 - 22:54:04
00
Výsledky SP MTB XCO 2015 - Drozdovo 26.7.2015

Prílohy:

drozdovo_2015_vysl.pdf [265.58 KiB]

26.07.2015 - 16:20:13
01
Budu aj niekde fotky z dneška na stiahnutie???
26.07.2015 - 16:26:38
00
áno budú zajtra ,teraz sa triedia a upravujú
tu bude odkaz
26.07.2015 - 21:30:48
01
Ta trat nemala chybu!
26.07.2015 - 22:47:23
00
Presne, trať perfektná a super okruh aj pre tie najmenšie deti!
27.07.2015 - 09:10:43
00
Pridávam foto na pozretie z akcie a ďakujeme mnohým dobrovoľníkom za pomoc .

link foto: http://1drv.ms/1I5bxBF
Ak sa Vám páčilo , ukážte aj známym a kamošom.
27.07.2015 - 20:02:07
01
Čaute ,dostali sa mi ešte fotky, tak dávam
link : http://1drv.ms/1I83Omr
sú zmenšené ,ak by chcete originál veľkosť napíšte
Neskoršie bude aj video ,ale to sa strihá.
28.07.2015 - 23:03:49
00
super trať, super foto :y:
29.07.2015 - 19:31:45
00
Slovenský pohár v horskej cyklistike v lyžiarskom stredisku Drozdovo
V nedeľu 26. Júla 2015 ŠK Topoľčianky v spolupráci s Penziónom Ski centrum Drozdovo pripravili vo veľmi peknom horskom prostredí areálu lyžiarskeho strediska Drozdovo v pohorí Pohronského Inovca 7. kolo Slovenského pohára v horskej cyklistike. Jazdci si mohli užiť dobre pripravené trate, kde nechýbali výšľapy, technické singletracky a strmé zjazdy. Na pretekoch sa zúčastnili tímy z celého Slovenka: Bratislava, Žilina, Banská Bystrica, Košice a veľa ďalších. Zo zahraničia prišli pretekári z Čiech a Poľska.

Výsledky: Prví traja muži v kategórii Elite:
1. miesto HARING Martin, CK Banská Bystrica, 1:34:00, SVK
2. miesto KOTRLA Michal, SPECIALIZED PLANET BIKES TEAM, 1:34:28, CZE
3. miesto SIARKA Adrian, UKS RABA WYZNA, 1:36:54, POL

Prvé tri ženy kategórii Elite:
1. miesto STASZEL Stefania, 1:26:39, POL
2. miesto ŠICHTOVÁ Martina, KPHC Turčianske Teplice, 1:28:17, SVK
3. miesto JAWORSKA Debora, KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM, 1:35:49, POL

Výsledky zúčastnených domácich pretekárov z ŠK Topoľčianky:
Mini chlapci: 10. miesto FAJTÁK Nicolas a 20. miesto MONDOČKO Michal
Mladší žiaci: 4. miesto LAKTIŠ Timotej a 11. miesto ONDREJKA Adrián
Kadeti: 7. miesto TONKA Martin a 17. miesto BUGÁR Timotej
Veteráni B: 3. miesto LAKTIŠ Martin
OPEN: 2.miesto BRATKO Peter, 5. miesto ŠTEVULA Matúš, 8. miesto MONDOČKO Michal

Veľké poďakovanie patrí celému tímu ŠK Topoľčianky,
dobrovoľníkom, sponzorom a hlavnému organizátorovi
Martinovi Laktišovi.

Zdroj: Peter Bratko
Foto: Tamara Števulová

Prílohy:

Článok MTB-XC Drozdovo 2015.pdf [478.42 KiB]

31.07.2015 - 12:28:51
01
Dnes sa podarilo video ak chcete pozrite si ho a ešte pridávam
pohľad jedného z nás ako videl tento pretek on.

MTB XCO – Drozdovo očami jazdca

Dlhoočakávaná akcia preteku Slovenského pohára, ktorá sa konala 26. 7. 2015 na Drozdove pri Novej Bani je za nami a tak už môžeme zhodnotiť či sa vydarila.
Toto kolo si zobral pod svoje krídla športový klub ŠK Topoľčianky ako jeho 1. ročník a ja sa chcem ako člen klubu s Vami podeliť o svoje dojmy z tejto akcie. Štartujem v kategórii muži Open, takže ma berte s rezervou a pokúsim sa byť čo najobjektívnejší.
Nebudem rozoberať všetky prípravy a vrhnem sa rovno na výber trate. Ako iste viete, pretek sa konal na lyžiarskej zjazdovke. Stojíme pred ňou a nemo sa dívame na vysokánsky kopec pred sebou. Úvaha: Chceme tu naozaj robiť cyklistické preteky? Nedáme tu radšej beh dolu kopcom za kusom syra? Po chvíle ktosi povie: ,,Tak poďme na to!“ Teda sám som tomu neveril, ale sen sa stal skutočnosťou. Po mnohých kilometroch vyšliapaných do vrchu a litroch potu stojím na štarte vytúženého závodu. Mimochodom, do poslednej chvíle som netušil, či sa spolu s kolegami z klubu vôbec postavíme na štart. Za to patrí veľká vďaka našim kámošom, traťovým komisárom, ktorí nás zastúpili a pomohli s organizáciou na trati.
Štart! Je dosť strmý a dlhý, a tak sa štartové pole takmer okamžite natiahne. Po asi 300m mizneme v lesíku plnom technických pasáži. Kamenistý terén prepletený koreňmi je miestami zvlnený, plný vracákov, hupov a neustále nám pripomína na akom mieste sa nachádzame. Ten kopec nemá konca! Snažím sa to neprepáliť lebo viem, čo ma ešte čaká a tak sa nezbláznim keď sa prepadám v poradí. Dostávame sa na vrchol odkiaľ je prekrásny výhľad, no sotva si ho niekto vychutná. Potom prichádza technický zjazd, ktorý sme nazvali Strmhlav. Hádajte prečo? Je fantastický! Kľudne sme ho mohli nazvať aj Držková, ale to som zistil až neskôr. V podstate sa ide len dole svižným tempom, až na pár zvlnených úsekov. Nasleduje pasáž Rock´n ´roll pár dobrých vracákov a hupov, prejazd cez depo, zipsovým štýlom naprieč zjazdovkou a šup do lesa za ďalším dobrodružstvom. Tam čakajú na pretekárov brody, skoky a na mňa kotrkredenc. Tak som drisol ako kredenc z Avie, ale pri jej maximálke. Chvíľu mi trvalo, kým som zistil kde je sever, no môj prehadzovač to nevie ešte teraz. Tak si šramotí a ja tiež… no zvládli sme to. Aj som nakoniec prekvapený, že nie až tak zle. Viem, dobre sa mi píše, keď mi nejde o body.
Detičky sa popasovali s pomerne technicky náročnou traťou, kde museli i tlačiť. Aj popadali, aj si poplakali, no veď svet MTB nieje pre bábovky, tak nech si zvykajú hneď od začiatku. Hádam ich to neodradilo.
Svoju trať si tu našli aj mladší žiaci. Bola stredne dlhá a veľká časť viedla po dlhej trase.
Počasie nám vyšlo na výbornú i napriek nepriaznivej predpovedi a myslím, že sa akcia podarila. To nieje len môj názor, ale i hodnotenie mnohých pretekárov.
V mene klubu ŠK Topoľčianky sa chcem všetkým zúčastneným srdečne poďakovať za účasť a verím, že sa Vám u nás páčilo. Dúfam, že sa tu stretneme i o rok a ešte v hojnejšom počte.
Michal Mondočko



7 kolo MTB XCO thumb_up0thumb_down
01.08.2015 - 22:25:34
05
keyboard_arrow_up