To je to, ze ja som doteraz jazdil take nenarocne XC tu po Karpatoch a tym padom som tie biky poriadne otestovat ani nevedel, kedze ta technika jazdy v narocnejsom terene je stale slaba. Preto si chcem vybrat aj bike, ktory pochvali vela ludi(vela chuti), tym snad eliminujem pravdepodobnost toho, ze so zvysujucou technikou mojej jazdy by mi na nom zacalo nieco vadit.
ale aj ked som neni zatial nejaky extra jazdec, presne ako vravis, ani ten spectral 7.0 ex, ani ten rock machine na mna nejaky extra dojem neurobili a najlepsie som sa citil na tom 29 spectrale.. skoda je to, ze sa fakt testuju bicykle vacsinou s tych vyssich cenovych hladin a potom ked si clovek kupi lacnejsi model, zisti ake ma vselijake nedostatky..
Giant trance som videl iba na nete, nemal som moznost sa na nom previezt, ale moc sa mi zase nepaci dizajnovo, ale vychvaleny je hodne.
Tiez som v ramci financii dost obmedzeny a budem to musiet riesit nejakym uverikom, takze cim menej tym lepsie, to je jasne..
Ale ten radon sa mi dost paci, akurat vela toho na nete o nom neni, ale co je, tak vacsinou len pozitivne ohlasy. Nevyhodou je ze som si ho neskusil a neviem ci pojdem do toho bez otestovania..
Vsetky tie biky, medzi ktorymi sa rozhodujeme maju slusnu vybavu, akurat si vybrat ten pravy.. :) ked uz pojdem do toho, chcel by som ho mat na dlhsie a nie len na nejake 2 roky.
05.07.2015 - 17:24:28
00
Ja hľadám niečo na zdvihoch 130-140mm, pravdepodobne teda asi kolesá 27.5
Ghost teraz predstavil nové modely a hneď ma zaujal ten SLAMR http://enduro-mtb.com/en/first-look-ghost-framr-slamr-x-slamr-und-asket/
Len neviem cenu ani osadenie jednotlivých modelov
06.07.2015 - 12:52:10
00
ten slamr vyzera doobre veru... tiez som kukal po nete, zatial ziadne info...
tento clanok si asi videl: http://cykl.cz/item/rock-machine-blizzard-90-27/category/zpravy-testy živosť biku takmer nebezpecna...
06.07.2015 - 22:45:41
00
Všimol som si že tu na fóre má Tali Blizzard, tak by mohol niečo napísať ako sa mu jazdí :)
06.07.2015 - 22:50:11
00
Vieš čo nieviem,či napíšem niečo objektívne a zmysluplné,ale jazdí sa mi na ňom dobre.
Zas nejaký preborník v technike niesom,stále sa učim.Mám ho od polky mája tuším a zatiaľ nebanujem.Jasné neni to pravé orechové,ale za tie prachy.No nekúp to.Zamiloval som sa do neho hneď ako som ho zbadal.Mám rok výroby 2015 tlmák má už čiernu piestnicu nie striebornú.Oproti Specialized Camber čo som mal je to 100 a 1
06.07.2015 - 22:57:29
00
Chýba ti na ňom niečo, alebo čo by si zlepšil? Ako je to s tými uhlami - našiel si niečo kde by ťa obmedzovali? A ešte mám otázku aké sú tie brzdy, či ich rovno vymeniť za slx-ka a či je páka na jeden prst alebo na dva?
07.07.2015 - 00:13:22
00
Ten hlavový uhol ma nejako extra neobmedzuje.Keď si niečo netrúfnem zjazdiť,radšej zosadnem,nepotrebujem sa dokaličiť.Chod tej RS Revelation je parádny.Tak isto zadný Monarch fachčí praparádne.To čo som na Spešli nikdy nedal teraz dávam ľavou zadnou.Skôr mi vadí,keď šlapeš do poriadnej stojky,tak ťa dvíha na zadné,musíš pracovať s ťažiskom.Tento istý problém som mal aj pri Spešli.Ale pri troche šikovnosti sa to dá zvládnuť.Tie deorečka čo tam dali som menil za XT a dopredu som hodil 203mm xt ice tech kotúč.Plášte papieráky tiež plánujem meniť a vytiahnuť duše.Bol som sklamaný zo sedlovky.Stále sa mi zasekávala v najnevhodnejšiej chvíli.Tak ma to nasralo vytiahol som ju von a skontroloval tlak.Total podhustená.Nafuňal som ju na správny tlak a ide bezchybne.Popri tom som jej skrátil hadicu o 20cm.Vraj sú už vypredané,treba zavolať do Slogeru či ešte dovezú alebo počkať na 2016 modely.


Naposledy upravil talo77 dňa 08.07.2015 - 21:04:17, celkovo upravené 1 krát.

07.07.2015 - 07:31:03
00
Aktualna sprava o dostupnosti Blizzarda 90 27,5: Bike je momentalne naozaj vypredany, v piatok mi maju dat info, ci este bude dostupny a ked ano, tak kedy. Potom dam samozrejme vediet.
08.07.2015 - 20:00:40
00
Ja som im poslal email už predvčerom a stále neodpísali
09.07.2015 - 00:33:50
00
Zdravím Vás som tu nový a chcem sa opýtať .Uvazujem kúpiť svoju prvú fullku a vyberám medzi specialized Camber 29 (21ram), alebo rockmachine blizzard 70-29 (21ram). Výšku mám 192 a váhu 115. Hlavne by som sa opýtal Taliho prečo mu ten specialized nevyhovoval,alebo čo by ste mi poradili niečo iné v podobnej cenovej relácii. Vďaka
10.07.2015 - 23:32:43
00
kolko si ochotny investovat?
10.07.2015 - 23:54:13
00
Cca 1700-1800
11.07.2015 - 00:40:20
00
lichtig2 Brate ja som mal camber 26" a bol to modelovy rok 2011.Hlavný rozdiel teraz je vo veľkosti kolies,ale predovšetkým v tuhosti rámu ale najma v tlmiacich prvkoch ktoré sú oproti speslu 100a 1.Tak jasné,že by ma niekto "vybehal" keby ide na mojom starom bajku a ja na blizzarde.Jazdenie je hodne o technike,ale mne ako menej skúsenému bajkerovi nový RM Blizzard hodne pomohol.Už začíname s partiou jazdiť príšerné "krkahaje"A to by som na starom Spesli nedal,teraz to jazdenie dostalo inú dimenziu..To asfaltové jazdenie po ofiko cykotrasách som zanechal hneď na začiatku,tam horský bajk nepatrí.Takémuto bicyklu musíš dať nažrať ako sa hovorí.A čo sa týka 29" to už by bola premňa asi moc veľká "kobyla" tých 27,5" je myslím tak akurát.
11.07.2015 - 07:43:58
00
Dik tali,skúšal som aj ctm ale robia len malé bicykle (pre mna),vyzeral som na ňom ako kacka v malom kočiary,cítil som sa na ňom stiesnene . Na cambery som sa cítil úplne v pohode ,ale skúšal som ho len pred predajnou a rockmachine som neskúšal ,lebo mali veľkosť len 19 a to by mi bol maly a nechcel som si pokaziť prvý dojem z jazdy tak uvidime
11.07.2015 - 08:43:41
00
Chýba ti na ňom niečo, alebo čo by si zlepšil? Ako je to s tými uhlami - našiel si niečo kde by ťa obmedzovali? A ešte mám otázku aké sú tie brzdy, či ich rovno vymeniť za slx-ka a či je páka na jeden prst alebo na dva?


pripajam sa do diskusie ako cerstvy majitel blizzardu 90 - 27. Zatial som si dal len jeden kratsi vyjazd na Devinsku Kobylu ale spokojnost, zjazdy maju uplne iny rozmer a hlavne "fun factor". Vahu oproti staremu HTcku do kopca citit ale hadam si nohy po par vyjazdoch zvyknu. Radenie a brzdy na jednicku (brzdove packy su na jeden prst) to urcite neplanujem menit... prva zmena budu plaste (dam 2,25'' namiesto 2,35'' a prerobim na tubeless).
13.07.2015 - 09:45:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up